Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy kicsit gonosznak kéne lennem?

Egy kicsit gonosznak kéne lennem?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam nem rég, mi segítene rajtam, amitől kicsit szabadabb lennék. Kevésbé szorongó és megértőbb ember. Belegondoltam abba is, hogy valaki mitől lesz gonosz, vagy mitől nem. Sejtésem szerint a legtöbb jó ember valami ilyesmit él meg: " Nincs pénzem erre az X dologra, nagyon vágyom rá, de jó volna megszerezni, azonban számomra fontosabb a környékbeliek bizalma és barátsága, minthogy ellopjam."


És a lényeg, ami a kérdésemet inspirálta az az, hogy bennem egészen más volt a gondolatmenet már kiskorom óta. Valahogy így: "Nincs pénzem erre az X dologra, de jó volna megszerezni, de akkor mindenki engem bántana, megbélyegeznének, megszólnának az utcán"


Tehát én nem azért tagadom meg a rossz cselekedet, mert valamit fölé helyezek, hanem azért, mert valamitől félek. Ha nem félnék, nem szoronganék, megélném az emberi gonoszságom legalább gondolatban, akkor eljutok odáig is, hogy én magam mérlegeljek és válasszak jó vagy rossz út között, ne pedig félelemből döntsek.


Szerintetek jól gondolkodom, vagy más irányba kéne mennem, hogy legyűrjem a saját akadályaimat?


2013. dec. 26. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem tök normális, hogy félsz attól, ha rosszat teszel és itt az a legkevesebb, hogy megszólnak, meg elítélnek az utcán. Vannak ennél sokkal rosszabb történések is, pl ha lopás közben elkapnak és bevisz a rendőrség...meg ott van a lelkiismeret is, azért az nem egyenlő a félelemmel. De mindenesetre az igaz, hogy kevesen ismerik be azt, hogy csak félelemből nem tesznek meg dolgokat, különben meg ha nem lennének ezek a félelmek, akkor ki tudja...egy csomó ilyen álszent emberrel találkoztam már.
2013. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2013. dec. 27. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!