Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te is szeretsz elpusztítani...

Te is szeretsz elpusztítani más élőlényeket? Az emberben ösztönösen benne van, hogy pusztítani kell ami kisebb tőle?

Figyelt kérdés

Néha szörnyülködve nézem, hogy sok ember milyen gonosz, és egyből csapja le a legyet, szúnyogot, lepkét méhet, meg se próbálja eltávolítani a környezetéből!

Főleg, mikor valaki bemegy az Ő területükre, és egy erdőben elkezdi csapkodni a szúnyogokat, és szentségel, hogy rohadjon meg mind!

A haverom nyáron kint grilleztünk, náluk, és a fényre jött a sok bogár a lámpa fényére, és a haverom elővette az öngyújtóját, és a falon lévő bogarakat, lepkéket elkezdte élve meggyújtani!


Ez mi? Benned is van ilyen? Te is rögtön a chemotox felé nyúlsz, ha látsz egy legyet a szobádban?

Az emberekben benne van, hogy el kell pusztítani a kisebb élőlényeket?



2013. dec. 29. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem. Szeretem az állatokat (és a növényeket is).

Nyáron a medencéből is kimentem a legyeket :-)


A haverod meg beteg.

2013. dec. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem pusztítom el őket, nekik is joguk van az élethez.
2013. dec. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát a haverod nem normális:D

:D

Én nem vagyok teljesen ilyen, ahogy az első válaszoló is én is imádok állatokat menteni, még kis apró bogarakat is, a legkisebb hangyát is kimentem a vízből nyáron:D

De viszont sajnos nekem is vannak rossz ösztöneim.

A legyet soha nem csapom le, a méhet is egyből kiengedem, de ha egy pók téved a lakásunkba én is leütném, ha nem félnék tőle.Sajnos ez egy ösztön nálam hogy kiráz a hideg a legkisebb póktól is és bárki bármot tesz én félek tőlük:(

2013. dec. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem szeretek élőlényeket elpusztítani, de a destruktivitás bennem is megvan.
2013. dec. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a patkányok szétrágnak/felzabálnak mindent, azokat se bántsuk, mert ők is élőlények?
2013. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Ó, igen, én is ÚGY sajnálom a szegény kis ártatlan szúnyogokat... Milyen ember az, aki az undorító, vérszívó, betegséget terjesztő dögöket sajnálja?

Nem beszélve a minden mocsokba belemászó legyekről.

2013. dec. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

" Te is rögtön a chemotox felé nyúlsz, ha látsz egy legyet a szobádban? "

Kénytelen vagyok, mivel egy kis résen betalál de hiába nyitom ki neki a tetves ablakot nem képes kimenni rajta, így marad a B-terv. Viszont ha találok a lakásban pókot katicabogarat, stb, azokat mindig kiviszem élve, és ráteszem valami bokorra, növényre.


Szeretem az állatokat, de azt hiszem azért az állatvédelemnek is van egy határa, pl. hogy ne érezzek lelkiismeret furdalást, ha lecsapok egy legyet vagy egy szúnyogot.

2013. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Tegnap kimentettem egy muslicát a sörömből.
2013. dec. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző gratulaxD
2013. dec. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a harlekin katicának nem kegyelmezek, mert nem őshonos, pusztítja a hazai katicákat, megrágja a gyümölcsöt, rossz ízű lesz tőle a must stb. Hiába magyarázom a többi családtagnak, hogy ezt nyugodtan ki lehet irtani, mert ez egy invazív faj, ők szeretik megmenteni azokat is... De pl a Balatonból eddig mindig kimentettem a kis hétpettyeseket, a tó közepéről is képes voltam kigyalogolni. :D Meg a csigákat szoktam átvinni az út másik oldalára, ha van egy kis időm. Szúnyognak nincs kegyelem, a légynek ha nagy akkor van, mert nem szeretem a hatalmas tetemeket, a pókokat más családtagom dobja ki élve, én nem nyúlok hozzá, poloskák és egyéb undiságok meg mennek a hullámsírba (WC). Az általunk besorolhatatlan aranyosságokat "nünükének" nevezzük, azokat is kidobjuk élve. :)
2013. dec. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!