Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a jelnyelvről?

Mi a véleményetek a jelnyelvről?

Figyelt kérdés
Szép, nem szép? Te tanulnád? Ha igen miért, és ha nem miért? Mit gondoltok róla úgy nagy általánosságba?

#kiváncsiság #jelnyelv #jelelés #siketek és nagyothallók
2013. dec. 30. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem király:)
2013. dec. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Shai-Hulud ***** válasza:
85%

Azt hiszem, ennek nem a "szépség" a legfontosabb jellemzője.

A siketek ezzel értik meg egymást, illetve ennek segítségével tudnak kommunikálni (olyanokkal, akik szintén tudják használni).

Szép, vagy nem szép, de célszerű a használata.

És igen, a mostani eszemmel szívesen megtanulnám, megtanultam volna, mikor volt rá lehetőségem.

2013. dec. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tökre jó. Legalább létezik más féle kommunikáció az emberek között, mint a beszéd.
2013. dec. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben egész jól tudtam használni és nagyon vicces volt mikor vendégek jöttek és bátyámmal ezt használtuk kommunikálni. :D Praktikus, ha zene hallgatás közben akarsz beszélni és a másik fél is érti. Az apukám egy siket-néma nevelő intézet mellett dolgozik és kisebb koromban sokat jártam be hozzá viszont egy 7 évest nem köt le egy mérnök munkája ezért néha benéztem oda is.

Jó, hogy eszembe juttattad át kéne nézni megint. :)

2013. dec. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tanulnám egy kicsit, hogy ismerjem a struktúráját, a felépítését. Nem a különböző szavak (jelek) érdekelnek, hanem egyáltalán, hogy milyen szabályrendszer szerint működik. Nyelvészetet is tanulok, és érdekel az ilyesmi. Viszont nincs siket ismerősöm, ezért jelenleg másba fektetem az energiáimat, mert nem annyira fontos.


Azt nem tudom, hogy érted, hogy nagy általánosságban mit gondolok.

2014. febr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!