Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért magukba szeretik kimonda...

Miért magukba szeretik kimondani az emberek a véleményüket? Mikor rákérdeznek, tagadják, hazudnak! Ilyen fatökűek?

Figyelt kérdés

Mikor osztályban valaki mond valamit a tanárra, de csak motyogja, vagy reagál rá, de elfordulva a barátnjának, másik osztálytársnak. És mikor a tanár rákérdez, hogy "mit mondtál? Hangosan, hadd halljam!"

Akkor: "semmit!"


Miért nem merik felvállalni az emberek a véleményüket?

Mert bajba kerülnek? Akkor mégis miért kockáztatják, hogy véletlen meghallja az illető amit suttognak rá?



2014. jan. 3. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert félnek attól, hogy kapnak egy intőt. És, ha úgy vesszük igazuk van. Ők csak a véleményüket mondják ki a tanárról, ha a tanár tudja, hogy ezt képtelen elviselni anélkül, hogy beírna egy intőt, akkor ne kérdezzen rá.
2014. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Sajnos ez van a "való életben" is,az iskola elvégzése után-majd meg fogod látni. :( Az oka többféle lehet és nem is nagyon ill. elég nehezen lehet utánajárni.Néha egyszerű jellemgyengeség,jellemtelenség az oka.Más esetben hatalmi játszmák,érdekek.Harmadik esetben:Nem akarják megbántani az illetőt,ezért aztán úgy döntenek:Inkább "megkímélik",elhallgatják előle az igazságot,mondván:Talán így a jobb,így lesz jobb neki is.A fenéket!Éppenhogy ez vezet a mai világban tapasztalható hatalmi,nem őszinte kommunikációhoz! :( Gond főleg akkor van,ha az illető rájön:Valójában nem is azt gondolják róla,amit.Én ilyenkor nagyon mérges vagyok (Jártam már így)Csodálkoznak rajta?! :(
2014. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!