Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők egyenjogúságot akarnak!...

A nők egyenjogúságot akarnak! De miért akar mégis némelyik különleges elbánást?

Figyelt kérdés

Az egyenjogúság nagyon jó! De miért gondolja sok lány úgy, hogy "én nem csinálom! Lány vagyok! Csinálják a fiúk!"


Most nem arról van szó, hogy egy 50 kilós nőtől várják, hogy 200 kilót cipeljen le a lépcsőn, hanem tényleg csomó lány elkezd azzal mentegetőzni, hogy "de én lány vagyok!" és ki akar bújni valami munka, felelősség alól!


Szóval hogy akarnak egyenjogúságot, ha után hivatkoznak a nemükre?



2014. jan. 7. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Mint ahogy mi férfiak kivonjuk magunkat a házimunka alól pl. Vagy a gyereknevelés nagy részéből.
2014. jan. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyenjogúság szerintem nem egészen erről szól. Például biztos van sok nő, (és sok férfi is) akit kicsit sem érdekel a politika és még csak szavazni sem akar. De ha valaki szavazni akar, akkor a neme miatt ne tiltsa meg neki senki.

Attól, hogy egyenlő jogokat akarnak a nők, nem jelenti, hogy ugyanazt akarják csinálni, mint a férfiak, hanem jogot szeretnének hozzá. Például ugyanúgy szeretnének anyák, feleségek lenni, de mondjuk szeretnének egyetemen is tanulni.

Mondjuk a férfiak körében biztosan nem olyan népszerű az óvodapedagógus képzés, de ha megtiltanák nekik, mert férfiak, az felháborító volna.


Az egyenjogúság nem azt jelenti, hogy megszűnik a különbség a nemek között.

2014. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Apró betűs rész kinagyítva:


"

*12es kitétel: csak abban akarunk egyenjogúságot, ami megy a szájunk ízéhez"

2014. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előzőeknek teljesen igaza van. Én általában egy eléggé pörgős nő vagyok, de pl. amikor 50 házimunkából 50-et szinte csak én csinálok, akkor kérem meg a páromat, hogy a pasikra akasztható munkát végezze el hamarosan (nem sürgősen és toporzékolva, hanem amikor egy kis ideje, kedve van): villanszerelés, lefolyó tisztítás, ruha teregetés, stb.
2014. jan. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem erről mindig az jut az eszembe amikor pl fel akarok szállni a metróra vagy buszra tökmindegy és egy csomó lány/nő úgy 'mozog' mint ha természetes lenne h én előre kell engedjem őt. Nem azért, mindig előre szoktam engedni a hölgyeket de ne vegye már ilyen kur**a természetesnek. Itt inkább az ilyen sok smink és drága ruhás csajokra értem, akik hozzá vannak szokva h kinyalják a seggüket, na őket nem engedem szívesen előre.
2014. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem nem...

Valamit te nagyon félreértesz...!

Már nem női egyenjogúságról beszélünk hanem egy az egybe csak női jogúság van.


Gondolj bele..

2014. jan. 8. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen lányok buták.

Nem kell velük szóba állni.


Ja,hát igen.A 80 kg-s törékeny lány biztos nem tud széket pakolni,de az 50kg-s fiú az igen:)

2014. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Az egyenjogúság a jogalkotmányra vonatkozik, arra, hogy minden embert (nőt és férfit) egyenlőképpen büntetnek meg, vagy egyenlő fizetést kapnak stb. A pakolásnak és az udvarias viselkedésnek semmi köze az egyenjogúsághoz.
2014. aug. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az udvariasság is egyfajta kivételezés.

Miért kellene kinyitni a nők előtt az ajtót?

Ezzel olyan,mintha azt mondanád,hogy ők valami urak és te vagy a szolgájuk.

A cipelésről meg annyit,hogy amikor széket kell hordani egy 5 kg-s széket egy nő is elbír.


Szóval utolsó nem tartom jogosnak ezt a hozzáállást.

Igen is vannak olyan dolgok,ami alól így akarnak kibújni.

2014. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

amúgy meg nehéz tárgyak estén meg teljesen mindegy az illető neme,ott a fizikai állapot számít.


30 kg-s rekeszeket nem fog elbírni egy olyan férfi aki nem sportol semmit.Vagy 80 kg-s szekrényeket,aki nem testépítő.


Nagyon kevés nő van,aki hisz az egyenjogúságban,a többség inkább csak az előnyös megkülönböztetést szereti.

2014. aug. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!