Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha a végzettség...

Mit csináljak, ha a végzettségemmel nem érek semmit (társadalomtudományi, bölcsész) és ha szeretnék mérnök lenni de nem megy?

Figyelt kérdés
munkanélküli vagyok és állandóan a fejemhez vágják, hogy értéktelen vagyok a közösség számára társtud/bölcsész végzettséggel, és tényleg semmihez nem ad értékes hozzáértést, ami a mai világban fontos, ezért szeretnék elkezdeni egy mérnöki alapszakot, de soha nem ment jól a logikus gondolkozás, számolás, reál tárgyak, megőrülök ettől a frusztrációtól, pedig nagyon nagy érdekelne a műszaki és termtud de mit csináljak ha nem akar megyegetni?

2014. jan. 9. 15:28
 1/10 A kérdező kommentje:
24F
2014. jan. 9. 15:29
 2/10 anonim ***** válasza:
Tanulj valami olyasmit, ami közelebb áll az eddigi tanulmányaidhoz. Lehetnél akár tanár is például. A mérnöki tanulmányok gyakran azoknak sem mennek, akik középiskolában jók voltak a reál tárgyakból és még érdekli is őket a dolog.
2014. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de az ilyenekből nem tudok megélni!! Egyszerűen nincs szükség rá a fizika, matek, kémia, mérnök stb tanár meg ugyanaz mintha mérnökit csinálnám már
2014. jan. 9. 15:57
 4/10 anonim ***** válasza:
az a baj mérnökivel sem könnyebb ma pályakezdőként elhelyezkedned,tanulj nyelvet inkább,és menj ki külföldre!én ezt tanácsolom,amíg otthon vagy,csinálj valami hasznosat
2014. jan. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de fogalmam sincs arrol, hogy a "társtud/bölcsész " mit tanul no meg mire készül, milyen munkára? (kérem világosits fel!) Mi az amire rááll az agyad, könnyen megy? Fizikai munkához hogyan viszonyulsz?
2014. jan. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem vagyok erős, de csomagoló voltam már gyárban, üzemben, raktárban... nem nagyon tudok megélni belőle de amíg anyám nyugdíjából tud adni egy keveset és megélünk ennyiből addig nincs gond, utána nem tom, utca vagy önkéntesség a 3ik világban nem tom
2014. jan. 9. 17:12
 7/10 anonim válasza:
100%

Ha nincs érzéked hozzá, akkor kár erőltetni, valószínű nem menne és te is utálnád. Én gépészmérnöknek tanulok, viszonylag jó érzékem van hozzá, érdekel is, de így is elég nehéz.


Tanulj nyelveket (legalább C1 szint megcélzása), csinálj valamilyen gyakorlatias, keresett OKJ képzést (ha érdekel, megpróbálhatsz valami műszakit is akár), szerezz külföldi munkatapasztalatot!

2014. jan. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem menj külföldre.

Egyébként engem az érdekelne, h mi vezérelt téged mikor beadtad bölcsészre?

Rengeteg ilyen ismerősöm van aztán otthon vergődnek azok is.....

2014. jan. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
az ment egyedül az vezérelt, gondolhatod ha valami értelmes dologban kiemelkedő lettem volna akkor arra megyek, nem vagyok mazoista
2014. jan. 10. 10:58
 10/10 anonim ***** válasza:

bölcsész vagy és nem tudod leírni, hogy mazochista? :D Ez jó.


Ha kitartásod van, akkor tanulj jogot, mert ahhoz többnyire csak biflázni kell (persze van benne logika, meg megérteni való, de azért nem egy matek), és egy bölcsész szak után, főleg, hogy társadalomtudomány, viszonylag könnyebb, mint azoknak, akik a joggal kezdik. Vagy ha nem is jog, legalább közigazgatás szervező szak.


De nézhetsz OKJ-s képzéseket, amiknek előfeltétele a Ba oklevél. Én például a jelnyelvi tolmács képzéssel szemeztem anno, bár lehet, hogy az se nagyon kell.


Most az új törvény miatt sok iskolában keresnek pedagógiai asszisztenst.


Nézegess álláshirdetéseket, hogy miből van hiány.

2014. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!