Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kezdenek el az emberek...

Miért kezdenek el az emberek személyeskedni, ha nem tetszik nekik amit mondasz?

Figyelt kérdés

Néztem több filmben is, van az ember szihológusnál, és meséli a dolgait, és mondja rá a szihológus, hogy milyen hibái vannak, és erre ráförmed, hogy "és te azt hiszed jobb vagy!?"

Meg máshol is a valóságban, mikor ebszélsz valakiről egy 3. félnek, és ott van az a valaki, és mondod, hogy "türelmetlen, kapkodós, egyből ideges lesz!" akkor az illető egyből támad rád:" És te mi vagy? Múltkor ki csinálta azt hogy..."

Szóval értitek...

Valakiről mondasz valamit, nem biztos, hogy bántásból, csak elmondod, hogy valaki hamar ideges lesz, az nem bántás, az tulajdonság, de erre a kijelentésedre neked esik!


Miért?



2014. jan. 10. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
mi a jó fene az a szihológus????
2014. jan. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pszichológust akartál írni én tudom :D
2014. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért, mert magára vette a véleményt, és mivel ezt nem tudja jól kezelni az illető, támadásnak érzi, ergo önvédelmi mechanizmus, hogy úgy reagál, ahogy csak tud. Személyeskedő hangvétellel. :)


Ennyi az ok, hogy 1, magára vesz egy tényt, és 2, megsértődik rajta. Azokat lehet megsérteni, akik "gyengék". Ezért szoktam provokatív dolgokat mondani az újonnan megismert embereknek, hogy tudjam, hol a tűréshatáruk, ezáltal gyorsabban megismerem, hogy "elég rugalmas-e". :)

2014. jan. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már eleve ott kezdődik a személyeskedés, ha valakinek azt mondod, hogy "türelmetlen, kapkodós, egyből ideges lesz", holott a kutya sem kért meg rá.

A szihológus meg valami úgy vízicsiga faj? :D

2014. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!