Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azért baromi nagy előnyben...

Azért baromi nagy előnyben van az, akinek pl német az apja vagy éppen amerikai, ergo ő is anyanyelvi szintű azokból a nyelvekből? Bővebben!

Figyelt kérdés
Most gondolj csak bele, a civil átlagember, mint én küszködtem némettel-angollal, ellenben pl akinek német az egyik szülője, annak már 1 idegennyelv eleve megvan, baromira nagy előny...
2014. jan. 11. 23:03
 1/10 A kérdező kommentje:
amit én 2 idegennyelvvel az iskolában küzdök, addig ő már a 3. 4-nél van
2014. jan. 11. 23:05
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Valamennyire előnyben van, és? Lehet, hogy ő meg azt irigyli mástól, hogy könnyen megérti a matematikát.


Inkább tanulj tovább, és ne ezen morfondírozz. Mindenkinek van valami az életében, amit mások irigyelnek tőle.

2014. jan. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem következik egyenesen... Apám is beszéli a tótot (a szlovák nyelv magyar változatát, amit a határon belül élő tótok beszélnek), mégsem tanított meg rá.

Ugyanígy egy cimborám anyanyelvi szinten beszéli a románt, mégsem tanítja meg a kisfiának. Pedig hátrányára biztosan nem lenne.

2014. jan. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Valamilyen szinten biztos előnyben van. De én nem küszködtem egy nyelvvel sem, pedig a magyaron kívül hármat beszélek folyékonyan 24 évesen. Mégsem izzadtam vért érte. Neki kell ülni, és tanulni. Angolt általános iskolában kezdtem el tanulni és mire gimibe mentem középfokúm volt belőle, így ott már fel voltam mentve, ettől függetlenül itthon tovább tanultam és két év múlva felsőfokúztam. Németet tanultam a gimiben, mert valamit muszáj volt (2 nyelv volt kötelező, ebből az angolt kiváltottam a nyelvvizsgával). Németből is középfokúztam gimnázium végén. Spanyolt a főiskolán kezdtem el tanulni, és másfél év múlva tettem le a középfokú szakmait belőle. A diplomámhoz 2 nyelvvizsga kellett, az angol felsőfok már megvolt az elején, a másik lett a spanyol. Pedig minden szülőm és rokonom magyar anyanyelvű, semmivel nem voltam jobb helyzetben, mint egy "civil átlagember".
2014. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem külföldi az apám viszont a szüleim elváltak, kiskoromban voltam kint utoljára, de akkor is csak kb. akkora szókincsem volt, hogy az oviban értettem mit kell csinálni.

Szóval én rosszul jártam, pedig örültem volna neki mivel ritka, keresett nyelv - feltéve ha jól beszélik...

Angolt, németet iskolában tanultam, az apanyelvnek is nekikezdtem, de egyedül elég nehéz - és időm sincs sok, mindig van más aktuálisan fontos - bár egy új nyelv is jó lenne.

2014. jan. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 *Nekomimi* ***** válasza:

Nézd, nem muszáj, hogy azt jelentse.

Van egy ismerősöm, aki itt él a városomban, Szudánból jött a pali jó pár éve perfekt beszéli az angolt, elvett egy Magyar nőt és van egy 10-11 éves fiuk. A kölyök csak magyarul tud. Elgagyog valamit angolul, de hibásan, össze vissza...

2014. jan. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, most ennyi erővel bárkire rálehet mondani, hogy valamilyen okból előnyben van...jajj kapott lakást, kapott autót, van pénzük, van apja, van anyja...stb.


Ahogy itt is leírták, nem feltétlenül fog előnybe kerülni ezzel, másrészt neked is ugyanúgy lehetőséged van más nyelveket tanulni.

2014. jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, én tudok is példát. A csaj nagyon buta, de azzal, hogy anyanyelven beszéli a németet és a magyart is (apja német), a világ megnyílt előtte kb. De amíg gimiben voltunk, addig is rengeteg előnye volt. A kedvencem az volt, amikor minden tanár ott ajnározta, hogy 94%-ra megírta az emelt németet előrehozottan... egy német ajkú lány. Tényleg olyan sok tanulás kellett hozzá biztos -.-. Akik meg előrehozottan megcsinálták ötösre a középfokú angolt, azoknak meg leordította a fejét ugyanaz a magyartanár, aki ennek a lánynak nyalt, hogy hogy voltak képesek elkésni az órájáról az előrehozott érettségi próbaérettségije miatt. Németországban él, ott is vannak kapcsolatai, egy turizmus diplomával annyit keres, hogy csak nézek. És ilyenkor nagyon tudok irigykedni...
2014. jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Végre!!!!!!!!

Köszönöm!

Igen, én is ismerek ilyet, nem is egyet. Egyik szülője más nyelvű és elmegy germanisztikára, anglisztikára, majd turizmusra, oszt ennyi...

2014. jan. 12. 15:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, én belegondoltam már. Ha lesznek gyerekeim, akkor fogok nekik adni egy másik anyanyelvet is, mert ez nagy előny.
2014. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!