Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te melyiket választanád az...

Te melyiket választanád az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

szerelem,pénz,egészség,boldogság

de csak egyet választhatsz!


2014. jan. 19. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha szerelem van mind a két fél közt akkor megvan a boldogság is :) pénzel nem vehetsz meg mindent és ha így elélek 50 éves koromig, már bőven megérte :)

24/f

2014. jan. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Számomra a boldogság magába foglalja a szerelmet és az egészséget..
2014. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát...


Szerelem, hozza magával a boldogságot is, viszont nem tart örökké, akár bele is betegedhetsz, de lehet az egészséged kulcsa is...viszont a valóságban sokat számít az is hogy milyen háttérrel vagy "szerelmes", van e hol laknotok, van e kocsid hogy utazz a nődhöz, stb.


Pénz, egészség, boldogság...attól is függ hogy ezeket milyen időtartamra és mennyiségben nézzük? Mert más a pillanatnyi szerelem, vagy más az hogy valaki velem lenne a sírig. Pénzben is kérdé hogy egyszeri x összeg, vagy egy korlátlan mennyiség, ami életem végéig kitart. Egészség szintúgy.


A boldogság meg egy olyan dolog, ami kb az összes függvénye együtt. Ha szerelmes vagyok, de nincs pénzünk, akkor gondok lesznek, lőttek a boldogságnak, ha nincs kivel megosztani az örömöt, akkor szintén nincs igazi boldogság. Vagy ha nem vagy egészséges, akkor az szintén beárnyékolja az életed.


Ilyen szempontból elég paradoxon ez a kérdés, mert kb olyan mintha azt mondanánk hogy melyiket választod a vizet vagy a levegőt? Mindkettőre szükséged van az élethez.


És ráadásul mindegyik dolog olyan, ami nem csak jön magától, hanem mindegyikért tenni kell neked is, de mondjuk az is igaz hogy ha ebből az egyik megvan akkor az megkönnyíti a dolgod, mert jut időd a többire.


Én lehet olyan szempontból a pénzt választanám, hogy ha van elég pénzem, akkor rögtön sikeresebb tudnék lenni bárhol. Vagyis nem is a pénz kellene, hanem inkább egy olyan állás, amiben baromi jól keresek, de én magam érem el a sikereket, és ha magam meg tudok teremteni egy egzisztenciát, lakás, autó, jó ruha, utazások, akkor máris jobb képet sugallok magamról, minthogy csóró egyetemista vagyok, aki még semmire nem vitte eddig :D Az egészségemért meg teszek én magam, de ott is más az hogyha nem azt kell nézned, hogy jössz ki a kajapénzzel, hanem be tudsz fizetni havi x ezreket kondibérletre, teniszre, egy jó futócipőre...persze ez nem kifogás, mert a futás ingyen van, vagy egy bringa is vehető 10-15 ezerért.


De ha a boldogságot nézem, hogy az meglenne, az azt jelentené nálam, hogy minden más is megvan...


De igazából, én inkább egy ötödik tényezőt választanék, a szerencsét, azt a fajtát mikor valakinek minden összejön...az eddig is bevált :D

2014. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
A szerelmet, mert az élet csak egy pillanat. (:
2014. jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egészséget, mert anélkül a többi egy kínszenvedés :)
2014. jan. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Pénzt, nekem az felérne a szerelemmel boldogsággal, az egészségemről meg én rendelkezem.

21/F

2014. jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem, a genetikád "rendelkezik" róla.
2014. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pénzt és megvenném rajta a többi hármat. :D
2014. jan. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Boldogság... Teljesen mindegy, milyen úton kapom meg a boldogságot.
2014. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A pénzt.


- A szerelmet leszarom. Sose voltam szerelmes, szerintem nem is leszek...

- Az egészség így is megvan, pénzzel még egészségesebb életet lehet élni.

- A pénz által bármikor boldoggá tudom tenni magam.

2014. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!