Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is irritál ha egy...

Titeket is irritál ha egy technikailag fogalmazni és beszélni nem tudó emberrel muszáj megértetned magadat?

Figyelt kérdés

Nevelőapám egyszerűen nem tud rendesen beszélni.


Beszéd közben rendszeresen nyökög,ő-zik,és ha valaki félbeszakítja már azt se tudja hol volt és mint valami lemez kezdi elölről.

Az hogy ő gondol valamire és utána mond valamit,nála egyenlő hogy ő kifejezte a gondolatait.

Közben ez a valami leginkább egy alany/állítmány/tárgy mentes mondat,ami simán értelmezhető kétféle képen.


De persze én vagyok a lassú felfogású és értetlen,ha ezt a dekódolhatatlan fost,amit ő mondatnak tart,nem értem/félre értem.


Ez persze fordított szerepeknél is így van.Ha én mondok neki egy olyan mondatot amiben evidens hogy miről van szó,csak nem mondom ki,már nem érti.


Csak hogy értető legyen:Ha beszélek neki arról hogy sótlan az étel,és épp mellette van a só,akkor azt a kérést például képtelen felfogni hogy:"Ideadnád?"


Nem,ugyanis ebben nem mondtam ki hogy konkrétan a SÓT adja ide.


Ez csak egy hasonlat volt,de nagyjából ezt a szintet képzeljétek el,totál mindennapi helyzetekben,naponta 3-4 alkalommal.


És csodálkozik hogy miért nem akarok vele még arról se beszélni hogy mi a véleményem egy filmről,miért gondolok bizonyos dolgokat úgy ahogy.

Aztán persze ki se maradhat az hogy a metaforákat,hasonlatokat,közmondásokat bizonyos helyzetekben képtelen felfogni.


Kérdezem tőletek:Csak nekem vannak ilyen toronymagasan felkarcolt követelményein egy beszédpartnertől,vagy másoknak is?

(ha kicsit erőszakosnak tűnik a megfogalmazás,az azért van mert az imént úgy 7-8 persze vitte fel a vérnyomásomat 200 fölé.Holnap a válaszokra már biztosan kiegyensúlyozottabban válaszolok majd)


17/f



2014. jan. 19. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Hát, ha nekem ezt mondanád hogy "Sótlan az étel" az csak véleménykifejtésnek tűnne, ha sót akarsz kérd azt.


De van amit megértek, engem szüleim tudnak zavarni, mikor nem kerek mondatokban beszélnek, hanem mindent kifejeznek azzal hogy "izé". "Bemegyek a izébe és megváltoztatom a izét" szinten. Meg a kertben az elöl, hátul, ház mellett is relatív fogalmak, amik pillanatnyilag változnak. :D

2014. jan. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 piriiiiii ***** válasza:

Engem is irritál, bár a Te példád után egy kicsit túlzásnak tűnik nekem ez a dolog.

Bár sokszor megesik velem is hasonló a saját szüleim kapcsán, és bizony kiborító. De nem csak velük, hanem sajnos úgy elve. Habár nekem eleve kevés türelem adatott...

Az én apám meg egy olyan témát, amit fél percben és két mondatban össze lehet foglalni, félórán át mond... ha kérdezek valamit, nem is arra válaszol. Nem úgy, mint egy filozófus, aki elkezd mindenféle témát boncolgatni, elkalandozni, hanem tényleg teljesen másra ad választ...

2014. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!