Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Armaggedon. Mi a véleménye a...

Armaggedon. Mi a véleménye a tudósoknak erröl? Technikailag meddig birja még ezt a hozzáállást a földünk?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 11:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

A Földünk akármeddig bírja, az élővilág kérdéses. De attól még, hogy mi itt szétmérgezzük az agyunkat, a vén sárgolyó ugyanúgy köröz majd a napocska körül.

Igazából viszont a flóra/fauna átvészelt nagyobb csapásokat is, így ha kidöglünk, a kutyának sem fogunk hiányozni és majd más fajok betöltik a megüresedett helyeket.

2014. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%
A tudósok nem foglalkoznak " Nostradamus " szintű mesékkel, a lényeget pedig az 1. elmondta. Ha mindent kiírtunk, a 350000 bogárfaj fog uralkodni, aztán pármillió év múlva megalakulnak az első hőscincér és botsáska vallási gyülekezetek, hiszen a megmagyarázhatatlant, - mint villám, eső - valamivel magyarázni kell. Éljen a rovartársadalom.
2014. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
2014. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
21%

Szervusz kérdező.


Érdekes az előttem szóló , ugyan is lehet, hogy Nostredámusz írt ilyesmiről, bár nem tudom, De Armageddonról a Biblia az ami beszámol


Bár az emberi forgató könyv szerint természeti katasztrófának gondolják, De armageddon nem az aminek mondják.


a Biblia leírja mi Armageddon:

(Jelenések 16:14) . . .és elmennek az egész lakott föld királyaihoz, hogy egybegyűjtsék őket a mindenható Isten nagy napjának háborújára.

(Jelenések 16:16) 16 És egybegyűjtötték őket arra a helyre, melyet héberül Har-Magedonnak neveznek.


Amint olvasható, ez egy háború lesz az Emberek és a Teremtő Isten között, s senki nem fogja ezt "megúszni", hogy kimaradjon belőle.

akik nem találtattak elfogadhatónak, azoknak elmarasztaló ítélet lesz a részük. De vannak akik túl élik, mert elfogadható állapotban leesznek Isten előtt.


Persze, lehet, hogy a teremtő a természet erőit is felhasználja, mint az Egyiptomi csapásoknál. De a Földnek semmi baja nem lesz, Isten nem engedi, hogy a munkáját tönkre tegyék annyira...


(Jelenések 11:18) . . .és pusztulást hozz azokra, akik pusztítják a földet.”


Armageddon

Meghatározás: A héberből vett görög Har Ma·ge·dón′ kifejezést sok fordító az „ Armageddon” szóval adja vissza, melynek jelentése: ’Megiddó hegye’ vagy ’seregek gyülekezésének hegye’. A Biblia a megjelölést nem azzal hozza kapcsolatba, hogy a világ valamilyen nukleáris katasztrófában fog elpusztulni, hanem inkább „a mindenható Isten nagy napjának háborújára”, egy eljövendő világméretű háborúra utal vele (Jel 16:14, 16). A név kimondottan „arra a helyre” [görögül: to′pon; azaz helyzet, állapot] vonatkozik, ahová a föld politikai uralkodóit összegyűjtik Jehovával és a Királyságával szemben, melynek élén Jézus Krisztus áll. Ez a szembenállás abban mutatkozik majd meg, hogy világméretekben az Isten Királyságának látható képviselői, vagyis Jehova földi szolgái ellen támadnak.

2014. jan. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
59%
Na pont az ilyen mesékről beszéltem!!! További jó várakozást.
2014. jan. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
51%
Ne bántságok szegény 26%-ost! Annyi az IQ-ja, mint amennyi a %-a!
2014. jan. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
57%

Bocsi,hogy írok megint.

26%-os vagyok.

Ne is zavarjon benneteket, hogy ezt a bibliából írtam, Tehát a %-nak semmi köze ehhez

a bibliát nulláztátok le, ugyan is onnan írtam ha észrevettétek volna.

S Bár magasabb %-ot írnak nektek, de ennek ellenére nem látjátok a műveltségetekkel a fától az erdőt.

Vagy is az idézet forrását.

2014. jan. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

És? A Bibliát nem lehet lenullázni?


Amúgy csatlakozom az értelmesebb válaszolókhoz. Ha a jelenlegi hozzáállásunkon nem változtatunk, akkor nagyon belenyúlunk a Föld éghajlatába, és összeomolhat az ökoszisztéma. De félnivaló nincs, mármint a Föld szempontjából. Az élet mindig túlélte a nagyobb kihalásokat is. Ezt is túl fogja. Csak mi tűnünk el, aztán regenerálódik a Föld.

2014. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
58%

Kedves 26%!


Akkor azokra csap le Jehova serege akik a földet pusztítják, vagy azokra, akik neki mennek Jehova népének?

2014. jan. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszaitokat!

De öszintén, kedves értelmesebb válaszolók, kit érdekel az, hogy a föld tul e éli az egészet, ha én biztosra nem élem túl?

Nem is gondolkoztatok rajta, hogy azért mi is tul kellene éljük, nem csak a föld?

Azért az egészben a 26%-os válaszoló mondott valami megnugtatót, mert ha Isten nem lépik közben, akkor mi biztos nem éljük túl!

De ti aztán tényleg nagyon megnyugtattatok!

-"MI NEM, DE A FÖLD TÚLÉLI!!!! :D:D:D"


EVVEL A VÁLASSZAL JOL FOGOK ALUDNI AZ ÉJJEL!

2014. jan. 14. 23:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!