Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mensa online IQ teszt másodszo...

Mensa online IQ teszt másodszorra kitöltve mennyire ad valós eredményt?

Figyelt kérdés

Tegnap éjjel 1-2 óra körül csináltam meg elsőre, 95-ös eredmény jött ki. Utána olvastam, és azt írták, érdemes kitölteni újra, kipihent állapotban, így megcsináltam ma délelőtt ismét.

Jóval nagyobb eredmény jött ki. Volt olyan feladat (pl. az aránypáros), aminek a lényegét ma, másodszorra értettem csak meg.

Az így kapott érték mennyire tükrözheti a valóságot?


2014. jan. 21. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Csináld meg 10-szer és átlagolj.


Az online IQ-tesztek nagyjából arra jók, hogy belődd: valahol 10 és 300 között van.

2014. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Ez a próbateszt mégis közelebb áll az igazihoz, mint a magazinokban található úgynevezett "IQ-teszt"-ek, mert egy kisebb csoporton előzetesen kipróbáltuk, majd Az ország tesztje című tévéműsorban több tízezer kitöltés után is a várt eredményt kaptuk."


Ebből azt gondoltam, hogy viszonylag reális képet ad.

2014. jan. 21. 13:23
 3/13 anonim válasza:

Semennyire.

Töltsd ki még párszor, biztos egyre intelligensebb leszel.

2014. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Magamtól nem töltöttem volna ki még egyszer, hogy "egyre intelligensebb lehessek". Egy ezzel foglalkozó oldalon olvastam:

"Well, the average I.Q. is 100, so you're slightly below average. You would still be considered average, though. Deviations of ±5 on IQ scores are considered statistically insignificant, a retest could easily be higher as you might be more relaxed the second time."


Ezt olvasva bátorkodtam újra megcsinálni.

2014. jan. 21. 13:50
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja, és természetesen a megoldások nem derültek ki az első kitöltés végeztével, így nem tudhattam azokat másodszorra sem.
2014. jan. 21. 13:51
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Tudom azok mondják, hogy "Nem hiszek az IQ tesztekben, mert hülyeség" akiknek az átlagnál alacsonyabb érték jött ki.

Ahányszor én kitöltöttem mindig 90-130 közötti érték jött ki, teljesen véletlenszerűen. Ez a teszt maximum arra jó, hogy megmondja: nem vagyok debil, de egy zseni sem.

2014. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez is olyan hogy fejleszthető gyakorlással .Ráérzel a logikájára a kérdéseknek ,ábráknak és következő alkalommal már hamarabb beugrik a megoldás. Én ezért nem hiszek a tesztekben.
2014. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én pont ezen az oldalon a tesztnél olvastam, hogy ki lehet tölteni még egyszer, de legalább egy év szünetet érdemes tartani a kettő között. Talán még mindig ott van.
2014. jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Alaque ***** válasza:

Fölösleges ebből megítélni magadat. Nem fokmérője az IQ sem a talpraesettségnek, sem az emberségnek, amikre a kellemes és hasznos élethez bizony sokkal inkább szükséged van, mint holmi ködös, féltudományos, fasisztoid maszlagon alapuló elitista propagandára, aminek remekül álcázott eszköze az IQ intézménye.


Jegyezze meg mindenki, hogy az IQ az, amit az IQ-tesztek mérnek, semmi egyéb, se több, se kevesebb.

2014. jan. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Alaque ***** válasza:
Amúgy meg a magasabb IQ-jú embereknek nyilván egy évnél több időre van szükségük, mivel sokkal okosabbak, emiatt tovább megmaradnak a fejükben a helyes válaszok. Haha!
2014. jan. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!