Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy barátkozzak azokkal,...

Hogy barátkozzak azokkal, akiket már 2 mondatom után idegesítek? Elviselnek, de nem akarják, hogy 1 szót is szóljak hozzájuk!

Figyelt kérdés

Nem vagyok degradált! De vannak olyan emberek, akik nem értem miért, de valahogy 2 mondatom után már legszivesebben belefojtanának egy kanál vízbe!

De nem beszélek nekik idiótaságokat! Nem vagyok tahó, se agyhalott! De már a "hogy vagy, minden oké?" után lezárnák a beszélgetést, és ott hagynának!


Utána ha kérdezek valamit, jön az "igen-nem, nem tudom!" másokkal bezzeg 10-15 perces eszmecserét tartanak!


Akkor próbáltam a hobbijáról kérdezni azt akit ismertem, arról csak szeretnék beszélni az emberek! Osztálytársam rajzol, órán is, szünetben is, próbáltam vele beszélgetni, és kérdezgettem a rajzolásról, hogy rajzolják az ilyen-olyan képeket, és válaszolt ugyan, de olyan hangsúlyban, mintha kierőltetné magából!


Most mi a gond velem? Tényleg nem beszélek velük hülye témákról, meg nem tahóskodok, de nem értem, egy "mi újság? Hogy vagy?" miért idegesítené már fel őket ennyire!

Miről beszéljek velük, ha ez idegesíti őket?


Elviselni elviselnek, nem én vagyok számukra zavaró, csak ha 1 mondatnál is többet kellene velem beszélniük felkötnének!


Most hogy legyek ezekkel jó viszonyban? Sehogy?



2014. jan. 21. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ismerek egy hülyét, akiről mindenki, aki nem nagyon ismeri, tehát nem tudja, hogy simán hülye, azt hiszi az első mondat után is, hogy gúnyolódik, trollkodásnak szánja, amit mond vagy kérdez. Egy gúnyos hanghordozással jól szétkent "hoogyvaagy?" elég durván tenyérbemászó bír lenni.


Ismerek egy másikat, aki mintha szándékosan magasabb hangon beszélne, de még a szájüregével is ilyen gyerekkiejtést mímel hozzá, és ezt szánja viccesnek, vagy igazság szerint nem tudom felfogni, mi a koncepció.


Ismerek olyat, akinek minden második mássalhangzója kb füttyszónak hallatszik, nála is elég nehéz elvonatkoztatni attól, ami nagyon is adott.


És ott van Lakatos Márk, bár azt a hangot az öregasszonyok valami rejtélyes okból mániásan imádják, de mi, többiek, falra mászunk az affektáló identitászavarostól sajnos. Jobb szeretnénk nem észrevenni rajta semmit, ami nemiséggel kapcsolatos, vagy ha mégis észreveszünk valamit, akkor nem folyamatosan, minden egyes szónál és mozdulatnál szeretnénk észrevenni. Ugyanez vonatkozik egyébként nőknél a mélyen dekoltált öltözködésre, utcán összegyógyult párocskákra, ilyesmire... Csak úgy mondom, mielőtt valami homofób-üldöző kapna egy NMI-t a saját defektes szövegértelmezésétől.

2014. jan. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem is van ilyen ismerősöm aki régen így viselkedett velem. Én azt csináltam hogy én is ugyan úgy viselkedtem vele ahogy ő velem. Egy idő után észre is vette magát és abbahagyta. Tudom ez egy részben azért nem jó megoldás mert az ilyeneknek nem jó lesüllyedni a szintjükre. De azt is lehet csinálni hogy egyszerűen csak megbeszéled vele. Mert ha ezt érzed akkor muszáj neki elmondani. Mert ha az illető az én módszeremnél nem veszi magát észre semmire nem megyünk vele. De még az is segíthet ha szóba se állsz vele. Neked is miért kéne másnak lenned hogy másoknak megfelelj? Nem kell!!!!
2014. jan. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, mindenki falra mászik tőlem. Legegyszerűbb ha feladod és nem foglalkozol velük.
2014. jan. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!