Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kérdeznek ilyet az...

Miért kérdeznek ilyet az emberek? Milyen válaszra számítanak?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap bementem egy cukrászdába, és amíg várakoztam arra, hogy az előttem lévő befejezze a vásárlást, és sorra kerüljek, hallgattam, mit beszél az eladóval.

Kért pár szelet süteményt, de mindegyikről megkérdezte, hogy

-és a csokitorta friss?

- persze, hogy az

- akkor kérek két szelet. És kérek még 2 puncsot is, de csak akkor ha az is friss


ÉS ez így ment tovább jónéhány szelettel. Elgondolkodtam azon, mit gondol ilyenkor az ember, meg az eladó. (egyébként mindig finom, és friss sütit vettem ott én is), de még ha nem is lenne az, mert mondjuk tegnapi vagy akármi, akkor is azt mondaná az a szerencsétlen eladó, hogy friss, hiszen ez a dolga...



2014. jan. 28. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem mondja azt. Cukrászdában dolgoztam, mi mindig megmondtuk, hogy adott sütemény mikori. Pl a dobos torta nálunk szárított lapokból keszült, a krem miatt puhít meg, igy a ket-harom napos finomabb volt, mint a friss. Illetve friss puncstortahoz nem létezik, mivel azt préselni kell - egyik nap megsutik a tésztát, betöltik, éjjel préselik es másnap adható el.
2014. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aki dolgozott már vendéglátásban akár fő- akár mellékállásban az pontosan tudja mi folyik ott.Még a leg- nevezetesebb éttermekben és cukikban.

Ha több éves törzsvendég vagy, akkor fogod azt kapni amit alapból kéne hogy kapjon az ember.

2014. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk így sosem kérdezek rá, de nekem is megvannak a törzshelyemen a "trükkjeim". Pl.:

- mit ajánlana ma, azt a csirkemellet, vagy inkább valami mást?

- valamelyik narancsból kérnék, amelyik a legfinomabb

- hmm. nem is tudom, milyen süteményt kellene ennem?


stb.

És nem, nem mindig a legdrágábbat ajánlják, és van, hogy tök egyértelműen látszik, miért beszélnek le valamiről.

Persze ez csak törzshelyen működik, nyilván valakinek a nem annyira frisset is el kell adni, és az "idegeneknek" ezt adják... Sokszor jártam már persze én is így, más helyeken.

2014. jan. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én élelmiszerboltban dolgoztam, de ott árultunk pultból süteményt is. Volt olyan, hogy már 4-5 napos volt a sütemény, persze azt kellett volna mondani rá ha kérdezik, hogy "Igen, természetesen friss."

Viszont én mindig az igazat mondtam, nem bírok hazudni.


Nagyon megutáltam a kereskedelmet, ezért is tanultam mást.

2014. jan. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Munkáltatója válogatja. Van, ahol simán rámondják arra a sütire is, hogy friss, ami épphogy nem megy el magától, max. akkor próbálják virágnyelven megmondani, hogy nem az adott terméket kellene megvenni, ha az eladó lelkiismeretesebb vagy épp törzsvásárlóról van szó. Pl. anyukámnak már megmondta a Sparban a húspultos, hogy melyik sonkából ne vegyen, de csak azért, mert ismeri, és már jó ideje vásárol ott.
2014. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mikor nyaraltunk itthon x helyen, napi szinten 1 helyen vettuk meg a kaja pia adagot, 1-2 nap alatt ugymond ismertuk a huspultba a nenit, alt volt par kedves szavunk egymashoz.

annyit mondott h abbol inkabb ne kerjetek, ebbol meg hozok ki masikat bentrol nektek!

szted?

2014. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!