Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyennek képzeltek el egy...

Milyennek képzeltek el egy orosz, egy német, egy magyar és egy brit embert?

Figyelt kérdés
Milyen a világszemléletük, a hozzáállásuk a dolgokhoz? Külön-külön szerintetek milyenek?

2014. febr. 2. 22:27
 1/8 anonim válasza:
Nem lehet igy altalanositani, minden embernek mas a termeszete nemzetsegen belul is.
2014. febr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy minden ember más és más, de én most ilyen tévhiteket kértem, hogy milyennek tartjátok a tipikus embereket a felsorolt népcsoportokban.
2014. febr. 2. 22:44
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Orosz: részeges disznó akiben még erőteljesen élnek az állati ösztönök


Német: pontos, precíz. Jó üzletember, ha kell megvesz pár magyar gyárat és bezáratja csak hogy tudjon exportálni, ha kell beülteti a szántóföldet napelemmel mert az nagyobb profitot hoz mint az élelmiszer.


Magyar: búvalbélelt, egyik napról a másikra nyomorgó ember, aki élvezi hogyha a nyomorúságát másokon is viszontlátja.


Brit: Délután teát szürcsölgető, komótosan élő emberkék, pihent humorral.

2014. febr. 3. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Idegenforgalomban dolgozok egy 5.orszagban, igy leirnam oket a "mi" szemszogunkbol, foleg elso benyomas alapjan:-)

Orosz: nagy reszuk primitiv, muveletlen,sokszor allatias,kisebbsegi komplexusokkal, amit gyakran alpari stilussal, es "ki ha nem en" viselkedessel akar kompenzalni.Nagyon ellenszenves,de viszonylag magas koltesi potenciallal rendelkezo turista.

Nemet: teljesen atlagos,illemtudo, kulturalt viselkedes es megjelenes;valamivel zarkozottabb, de atlagos vilagszemlelet,kedvelt turista

Angol: nyitott vilagszemlelet,tulzottan kozvetlen es baratsagos, nagy piasok,nemelyikuk akar 1 hetet is kibir ugyan abban a ruhaban,a viselkedesuk neha hagy kivanni valot maga utan, viszont nagyon tudjak ertekelni a minoseget a penzukert es sokat is koltenek.Az egyik legjobb turista.

Amerikaiak,ausztralok: a nemet es angol kevereke, talan kicsit magasabb elvarasokkal.

Lengyelek: hatalmas elvarasok a semmiert, mindent ingyen akarnak,senki nem latja oket szivesen

Magyar: elsokent a nagyon eros akcentus jut eszembe.Azt a csoportot,akikkel gyakrabban talalkozok a nemetekhez tudnam hasonlitani, alacsonyabb koltesi potenciallal.Az angolok viszont sajat tapasztalataik alapjan sajnos a lengyelekhez hasonlitanak minket.(a lengyelek utan sok naluk a nyelvtudas es vegzettseg nelkul bevandorlo magyar munkas)

Kinaiak: borzalmasan butak; mindent megfognak, kinyitnak, megpiszkalnak; mindent elismetelnek, de semmit nem ertenek.6 kinaiabol 1 sem volt kepes 10-es szamkorben osszeadast es kivonast vegezni, tobb 100 kinait megfihyelve nem erik el egy europai 6 eves gyerek ertelmi szinvonalat.

Persze kicsit kieleztem, a leiras termeszetesen nem mindenkire igaz,de altalanositva ezek a benyomasok jellemzok :-)

2014. febr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló nagyjából leírta.


Orosz városi: hasonló a némethez, de inkább a Hitler-korabeli németekhez hasonlítanám őket. Tele vannak nemzeti öntudattal, okosak, képzettek, talpraesettek és nem futnak el a problémák elől.

Orosz vidéki ember: leginkább a részegesebb fajta, de ez még nem jelenti azt, hogy rossz emberek lennének. Teszik a kis dolgukat, élik az életüket, ha nem bántja őket senki akkor jellemzően ők sem zaklatnak másokat. Leginkább a saját szerencsétlenségükbe halnak.


Németek: Igen, a precizitás és a maximalizmus jellemző, viszont ott is van egy réteg aki tudja jól, hogy a semmittevésből nagyon is jól meg lehet élni és világ életében soha nem dolgozott. Furfangosak, de meg van az eredménye. Viszont ezt teszik úgy, hogy sokszor nem figyelnek az egészségükre és a sok-sok bezabált tömegszenny után fizikailag ők szívják meg. Minden 2. német szívinfarktusban hal meg.


Angol: Úr és Úrhölgy játékot játszanak. Betegesen pihentek, mindenre ráérnek, az idegeneket gyűlölik kimondva vagy kimondatlanul is.


Magyar: Szeretnek szenvedni. Búval béleltek és két betűt nem olvasnak el a saját érdekükben vagy kettőt nem lépnének, hogy segítsenek az embertársukon. A felfogás: ha az én lovam megdöglött, pusztuljon a szomszédé is. Mindenki hibás mindenért csak ők nem, mégis mindenkinek mindent elnéznek. Érdekes ellentétek. Feltűnően sok a kiugróan magasan képzett ember és ezzel szemben feltűnően sok a képzetlen is.

2014. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2014. febr. 3. 13:27
 7/8 anonim válasza:

Személyes véleményeket és tapasztalatokat írnék le, ha még nem túl késő. :)


Orosz: A felsőbb társadalmi rétegek igyekeznek felzárkózni a Nyugat-európai szinthez, de közel sem olyan erőteljesen, mint mondjuk a magyarok bármikor. Ha nem megy, hát nem erőltetik, vagy létrehozzák a saját gyenge másolatukat (mint a kínaiak). Van egy legfelső arisztokrata réteg, akik már évszázadok óta gazdagok és valószínűleg azok is maradnak, illetve alattuk vannak a feltörekvők és politikusok, akik leginkább a "legfelsőbb" réteg bábjai. A tanult, egyetemet végzett emberek rétege iszonyatosan vékony, akik közülük sikeresek, azok többnyire nem Oroszországban lesznek azok, akik mégis ott maradnak, azok lecsúsznak vagy nagyon felemelkednek, nem feltétlen törvényes keretek között.

Aztán vannak az átlagemberek, akik szerintem hasonlóak a magyar átlaghoz. Letargikus világszemlélet, alapvető igénytelenség (nem feltétlen higiéniai értelemben, hanem pl. a tudásra, tanulásra, fejlődésre való igénytelenség), beletörődés, elfogadás (hozzátartozik szerintem, hogy a paraszti világból származók semmilyen előítélettel nem rendelkeznek, egyszerűen azt nézik, hogy mennyit tud dolgozni és mennyit tud inni). A parasztoknak nincs túl sok eszük, de amivel foglalkoznak, abban jól boldogulnak.


Német: Az alapvető műveltség megvan (ami személyes tapasztalatom alapján ott kint a 8 általánost jelenti, mert egy érettségi már nagy szám - tekintve, hogy ékszerész német családtagnak is csak egy érettségije van, és ő a legiskolázottabb a németországi családjában - ennek ellenére művelt és értelmes). A németek wallflower-ök, ahogy az angol mondaná. Véleményem szerint a társadalom nagy része igyekszik úgy tenni, mintha "ott se lenne". Szeretnének átlagosak lenni. A második világháború utáni elnyomás, agymosás és terror miatt olyan mindent-bűnbánó szellem jellemző rájuk - számomra a legkétségbeejtőbb, hogy tényleg mindenért bűnbánatot éreznek néhányan, míg mások "csak a felszínen", belül pedig vagy nem érdekli őket, vagy utálják ezt az egészet. Túlságosan be és elfogadóak, a kisebbségekkel szemben (érthető módon) sosem "ütnek vissza", mindegy hányan és mennyien rugdossák és alázzák meg őket (lsd. németországi török-terror és megfélemlítés pl. az iskolákban).

Szerintem a precizitás és maximalizmus csak a német "mesteremberekre" jellemző, azok közül is csak az öregebb generációkra, akik nem éltek még liberalizmusban és "EU szabvány"-ban.


Brit: Etnikai értelemben hasonló a németekhez, bár az okai mások (gyarmatbirodalom, gyarmatok). Sajnos túlságosan is divatosak a liberalista és más nevetséges eszmék. A túlságosan is nagy az együttérzés és elfogadás, sokszor szinte már kényszeresen is minden mondatuk végére odateszik, hogy "ne sértődj meg"/"csak vicceltem". Az amerikaiakhoz hasonlóan a "rasszizmus", "Hitler", "náci", stb. szavaktól megfagy náluk a levegő, és bár adott személynek semmi köze egyikhez sem, kényszeredettem próbálja elhitetni és bizonyítani ezt a környezetének. Talán annyiban különbek a németektől, hogy az átlag brit szereti a királynőt, ezáltal van nemzettudata, illetve tartja a szokásait és adott kornak megfelelően fejleszti azt, hogy sose legyen unalmas (ami szerintem fontos lenne minden társadalomban, én ki nem állom a magyar húsvétot).

Az átlag műveltség túlnyomó többségnek megvan, és a társadalom nagyon nagy százaléka (legalábbis az utóbbi években) valamilyen egyetemet végzett.

A mai tinédzserekre jellemző szerintem a lustaság és halogatás, az id.ióta divatok, szubkultúrák és egyebek széles választékának követése, az erkölcsi értékek csökkenése, elzüllés, stb. De ez máshol is tapasztalható. Tulajdonképpen mindenhol, ahol liberalizmus, "ultrafelvilágosodás", vagy EU van.

Az öregebb generációk, számomra a "tipikus britek"; nincs túl sok érzelmük, és általában az észérvek alapján döntenek, hajlamosak a "régi jól bevált módszereket" alkalmazni az újak helyett, viszont lassú fejlődés megfigyelhető /konzervativizmus/. Anyagi helyzettől függően végtelenül elegánsak és ínyencek, éles és gyors észjárásuk van, a csípős nyelvükkel remekül, szinte már művészi szinten tudnak elhárítani minden kötekedést vagy téves okfejtést.

A legtöbbekre egy általános negatív, savanyú-keserű attitűd jellemző, melyet még akkor is megtartanak, ha éppen lelkesednek valamiért. (Konkrét példa: "De jó, xy kijutott a dalfesztiválra! Bár, valószínűleg úgyis elveszti majd.")



A magyarokról nem szólok, azt már sokan mások megtették előttem. :) Jót nemigen tudnék mondani, főleg nem egy ilyen oldalon írogatva. Illetve a fentieknek sem elég ennyi, jóval bonyolultabb és összetettebb egy ilyen kérdés, mint amilyennek ezek a válaszok mutatják. A válaszom csak néhány sarkalatos pontra tér ki, a teljesség igénye nélkül. Ellenben a legtöbb személyes tapasztalat.

2014. febr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

orosz: büszke, szenvedélyes, barátságos


német: merev, szorgalmas, precíz


magyar: búvalbaxott, siránkozó


brit: beképzelt, sznob

2014. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!