Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha itthon van minden barátod,...

Ha itthon van minden barátod, családtagod, itthon érzed viszonylagosan jól magad, öröm a magyar szót hallani - akkor is érdemes Svájcba kiköltözni?

Figyelt kérdés

Nem fog előbb-utóbb eluralkodni rajtam a honvágy? Sokkal jobb életminőség és fizetés vár ott rám, de egy másik kultúrában élni, a svájci felnémetet hallgatni nap, mint nap, félő, hogy nem találnám meg ott magam...


Nem beszélve arról, hogy barátokat sem biztos...



2014. jan. 13. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám hogy ha így érzel, ne menj, de ezt neked kell eldöntened, nyilván függ attól hogy itt milyenek a körülményeid. Ha 1-2 év után mégis hazajössz mert nem érzed ott jól magad, akkor könnyen lehet hogy már itt sem fogod (legalábbis egy ideig), mert mindent Svájchoz hasonlítasz majd. Én tudom magamról hogy nem tudnék mindent itthagyni, a gyerekeimnek itt vannak a nagyszüleik, stb. Ráadásul van pont Svájcban ismerősöm, sokat panaszkodik :) (egészségügy nehézkesen működik, gyerekek utáni juttatások minimálisak).
2014. jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a család veled van ,bárhol vagy otthon érzed magad.
2014. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha bizonytalan vagy, akkor ne menj. Szerintem nem ér annyit a jó életminőség, hogy távol legyek miatta a szeretteimtől. Nem is terveztem soha külföldre menni.
2014. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vookie válasza:
Ha tényleg így érzel, akkor inkább ne menj szerintem sem. Igaz, hogy az ember hamar talál új barátokat, de ha a honvágyad erős, akkor a jó anyagi helyzetből sem marad semmi, mert spórolás helyett folyton hazaszökdösésre ;) költöd. ( én Németországban élek jó ideje, és így éltem meg sok itt dolgozó magyarnál. A "honvágymentesek" még mindig itt vannak, és évente egyszer-kétszer elég nekik haza utazni, a "honvágyasok" viszont hat-nyolc hetente hazajártak, ami mind útiköltség, mind éves szabi szempontjából nem megoldható)
2014. jan. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
ezt egyedül te fogod tudni eldönteni magadban méghozzá úgy hogy kimész és átéled. Elég furcsa ezt másoktól kérdezni.. Ugyebár ahány ember annyi vélemény. értelmetlen
2014. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2014. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És egy másik cikk ugyanerről. Tartalmában is hasonló:

[link]

2014. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!