Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon érzékrny vagyok, ki...

Nagyon érzékrny vagyok, ki lehet ezt "nőni"?

Figyelt kérdés
Nem vagyok fiatal , 30 éves nő vagyok , későn érő . Mindíg is nagyon nagyon érzékeny voltam , könnyen elsírom magam . Néha a könnyekig elérzékenyülök dolgokon. Sokszor lábad könnybe a szemem ,ha pl . szóba jön valaki aki már nincs az élők sorában és közelről érintett vagyok vagy nagyon tragikus volt ahogy elment . Ha megkritizálnak megbéntanak , lekiabálnak akkor elsírom magam ,akkor is ha igyekszem elkerülni . Mások előtt is bőgök ,amit a gyengeség jelének tartok ,de nem tudom visszatartania könnyeimet .

2014. febr. 5. 20:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Fiatalabbnak én is ilyen voltam. Nem tudom, hogy hogyan sikerült de 'kinőttem'. Már egy ideje ridegnek tartanak azok az emberek akikkel nem vagyok szorosabb kapcsolatban. Szívesen megmondanám, hogy hogyan sikerült, de magam sem tudom.
2014. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szedj B-vitamint, erősíti az idegeket.
2014. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mást nem tudsz tenni, mint a gondolkodásodat átalakítani:) :/ Amúgy én is ilyen vagyok, csak 21 évesen, de sokszor megkapom, hogy nem kéne ennyit bőgni. De nem tehetek róla. Egyébként meg aki nem tud sírni, mind azt mondja, hogy addig örüljek, amíg én tudok.. egyébként nekem is elég 1-1 szomorúbb zene, vagy történet, vagy bármi, és megkönnyezem, ha kritizálnak, akkor annyit már fejlődtem hogy ne ott helyben kezdjek sírni az illető előtt. Meg ha üvöltöznek velem, akkor főleg ha ok nélkül, azt nem veszem fel, inkább visszaüvöltök én is és elmagyarázom a dolgokat. Régebben ilyenektől is sírtam, de ezen felesleges:) Szomorú zenéken, vagy ilyesmiken viszont nem is akarom visszafogni magam, ez van, vannak ilyen átérző típusú emberek:)
2014. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem téged pesten széttépnének az utcán, fényes nappal..
2014. febr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Túlérzékeny vagy, nem fogod kinőni, és nem is kell. A mai világban olyan kevés az érzelem, az emberek bántják egymást ok nélkül és úgy tenni mintha nem lenne fontos, hát badarság. Az érzelmeidet meg kell tanulnod kezelni és nem kinőni :)
2014. febr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki mennyire hisz a horoszkópban , de esküszöm,hogy a személyre szóló horoszkópom abszolútt leírja ,azt hogy milyen is vagyok . Érzelmes , túlérzékeny , nagyon nagy megfelesi vágy van bennem . Sokat bánt ,ha nem ismernek el vagy ha nem értékelnek ,mintha hiába gondolnám,hogy értékes ember vagyok ,ha elmarad az ,hogy látom ,hogy értékelnek , mintha nem is lennék az . Írtóra fejlett az empátiás érzékem és mindenkin próbálok segíteni , sokszor érzem ,hogy szeretem szolgálni az embereket, mások javát .

Mióta átéltem a saját nagy ,meghatározó tragédiámat azóta nem mindíg érint meg más baja , gondja , tagédiája . Van amivel, akivel tudok azonosulni és van amivel,akivel már nem . Gondolom ,mivel az én fájdalmam az enyém ,néha másokét nem látom az enyémhez mérhetőnek ,vagy kisebbnek tűnik ,de persze ez nem így van és nem is tartom ezt helyesnek .

Gondoltam rá ,hogy szakemberhez forduljak, de nem tettem ,mert ők is csak emberek és mindenkinek megvannak a saját érzései és a saját múdja ahogy megél dolgokat . Mostanában önfejlesztéssel szoktam próbélkozni , elfogadni a dolgokat , az embereket , a viselkedésüket , azt hogy nem kell semmit magunkra venni , hogy mások nem határoznak meg minket , az hogy valaki mit mond róllunk nem számít ,mert mi tudjuk azt ,hogy milyenek is vagyunk valójában . A nehézségek pedig leckék , és azok akik bántanak vagy rosszul bánnak velünk azok csak a tanárain ,akik arra tanítanak ,meg hogy kell azt is átvészelni és ,hogy lehet is és nem is fontos másoknak megfelelni . Nem kell függeni mások elismerésétől , dicséretétől .


Szoktam B vitaminokat szedni ,de nem állandóan és magnéziumot .


Sokszor csalódott vagyok ,amiatt ,hogy milyen felszines, elromlott világban élünk , ahol át kell taposni másokon ,hogy célba érjünk . Én meg nem tudok , én olyan kis buta vagyok ,hogy mindenkit magam elé engedek és helyezek szokszor és mikor adok ,de nem kapok az megsemmisitő érzés tud lenni a számomra . Montáki is már nekem ,hogy én ilyen szivárványos , egyszarvús álomvilágban élek . :P

2014. febr. 5. 20:59
 7/15 A kérdező kommentje:

Júj de ,hosszú lett . :P


Haha 4-es , lehet .


Az bistos ,hogy nem vagyok egy gladiátor . Én mindíg az "oldjuk ezt meg valahogy ,hogy jó legyen neked meg nekem is " elvet képviselem . Nekem így műkodik az agyam , szeretem a békességet .

2014. febr. 5. 21:03
 8/15 anonim ***** válasza:
Amúgy ez igaz, a magyar emberek többsége meglepően közönyös és rideg... kijártam Bécsbe 2 hónapig, és egy hangos szó nem volt, ha nekem jött valaki azonnal elnézést kért, az autóból nem kiüvöltöttek ha át mertem menni (zebrán..) hanem még ott is lazán átengedtek, ahol zebra se volt. Senki se pattogott a másiknak, meg is voltam lepődve, de imádtam. Még egy hónap és újra megyek ki:) Valahogy itthon az emberek nagy része olyan nem is tudom.. áhh, bunkók, meg minden, már a legapróbb dolgok miatt is.
2014. febr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ajaj , mondták . Nem tudom hogy sikerült "monták"-ra . Tájszólás ,vagy mi . :D


Amúgy mind nagyon kis aranyossak vagytok , nem tudtam mire számíthatok ,mikor kiírtam a kérdésem .

2014. febr. 5. 21:10
 10/15 A kérdező kommentje:

8-as


Nem tudom mitől függ ,mindenki ideges , stresszel , munka ,gyerekek ,hitel meg ilyenek és ezért lehet ,nem tudom .


Elhiszem ,hogy felüdítő egy másfajta mentalitás .

2014. febr. 5. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!