Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már szerencsétek az...

Volt már szerencsétek az emberi jóság bármilyen nemű személyes megtapasztalásához?

Figyelt kérdés

Tehát volt-e már felétek egy (elsősorban idegen/ismeretlen) ember jó, úgy, hogy ugyanakkor közben elvileg semmi oka sem lett volna rá, hogy segítsen, de mégis megtette. Ennek a történetét írjátok kérlek le.


Azt is szívesen veszem, ha olyanokat írtok, hogy egy viszonylag sekélyes ismeretség/barátság révén, váratlanul lettetek megsegítve.



2014. febr. 15. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az utcánkban volt egy szerencsétlen öregember. Leégett a háza, nem volt hol laknia. Az utcánkban pár ház kivételével mindenki összefogott érte. Egy család befogadta, mi ruhákat adtunk neki. Ételt szintén egy másik családtól kapott, visszük neki az újságokat, amikben van álláshirdetés. Életem legtanulságosabb és legmeghatóbb élménye. Ne haragudj, ha nem ilyenre gondoltál.
2014. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt szerencsén már többször megtapasztalni.

Került már elő bőröndöm, amit a pályaudvaron felejtettem, és nem hiányzott belőle semmi, pedig volt benne érték. Azóta is hálásan gondolok a megtalálóra aki becsületesen leadta.

Legutóbbi esetnél az utcán kajtattam. Feldúlt voltam, menet közben a telefonon veszekedtem valakivel egy hivatalos ügy miatt. Üvöltöttem a készülékbe mert nagy volt a forgalom, és természetesen pont akkor kanyarodott arra minden kamion, motoros, mentőautó stb.

Bedugva a fülemet kuporogtam, és már már sírva üvöltöttem a telefonba a stressz miatt. Kinyílt mögöttem az ajtó és egy fiatal lány fogta meg a karom, jelezve hogy menjek be a boltjába, és folytassam ott a beszélgetést.

Egészségügyi felszerelések voltak a boltban, szóval nem olyan hely ahova be kell csalogatni az embereket mosoly marketinggel. Hálás voltam neki.

2014. márc. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Velem temérdek ilyen volt,s ezeket sok-sok oldalon mesélhetném.Most,csak a legutóbbit mondom el.


A templom,ahol lelkész vagyok,mintegy 120 km-re van lakásomhoz.Egy nap,kicsit korábban indultam 96-os Toyotámmal.40 km-re a templomtól észrevettem,hogy felforrt a motor,s így félreálltam.A kiforrt vizet cseppenként igyekeztem pótolni,hogy a motor ne repedjen szét a hirtelen lehűléstől.Reménytelen volt,hogy odaérjek időre!Egy idegen megállt mellettem,és segítni próbált,de rájött,hogy nem lehet rendbehozni hamarosan az autómat.Mivel öltönyben fehér ingben voltam,megkérdezett az idegen,hogy hova tartok.Mondtam,hogy prédikálni,mert pap vagyok.Ő felajánlotta,hogy elvisz ingyen,ami jól jött mert készpénz nem volt nálam.Szerencsémre valakinek megadta a telefonszámát,s így utólag elküldhettem hálám ajándékát!

2016. jan. 2. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!