Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért általánosítanak az...

Miért általánosítanak az idősebbek a mai fiatalokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Miért vesznek minden fiatalt egy kalap alá? Én nornmális fiatal vagyok. Nem iszom és drogozom. Nem esik jól az hogy általánosítanak.
2014. febr. 17. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Mert nehéz elfogadniuk hogy megy az idő, és Ők is ilyenek voltak, csak ezt már nem ismerik el, de azért megvan mindenről a véleményük.
2014. febr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki általánosít. A fiatalok is.

Az pedig, hogy valaki idősebb, nem feltétlenül jár együtt bölcsességgel, vagy akár csak az ésszerű gondolkodás képességével. Vegyük például a nyuggereket, akik éjjel-nappal azt hallják a rádióból / tévéből, hogy a fiatalok isznak és drogoznak... Az ilyen "híradások", meg "beszélgetős műsorok" azt a benyomást kelthetik bennük, hogy fiatalok _többsége_ iszik és drogozik. Ha ráadásként néhányszor szembetalálkozik a nagyfater egy részegen fetrengő "egyetemistákból" álló társasággal... Már meg is van az előítélet.

2014. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Mert a történelem során minden generációban a többség az alatta lévő generációkat silányabbnak, tiszteletlenebbnek, minden szempontból rosszabbnak érzi. Ez már így volt az ókorban is. Nekem meg volt osztálytársaim 30-hoz közeledve éppen azok fikázzák leghangosabban a tizenéveseket, akikre leginkább rá lehetett mondani anno, hogy "ezek a mai fiatalok".


Mi az, hogy nem iszol, nem drogozol, mi a te korodban hajnalig ittunk a kocsmában, máskor meg iszonyatosakat flesseltünk. Ne legyél már ennyire punci! :-)

2014. febr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ma 12:57

Pont te is általánosítasz.

2014. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

12:57-es vagyok.

"Pont te is általánosítasz."

Igen, elismerem.

2014. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok már húsz éves, de közel sem voltam olyanok mint a maiak. Nem szoktam általánosítani, de ha a környezetemben azt látom, hogy a lányok fűvel-fával össze feküdnek, és utána még dicsekednek is erről, magamban meg van a véleményem. A fiúkról nem is beszélve. De vadidegent sose ítélek el. Sok olyan van aki nem iszik és nem drogozik, de nagyon nagy az arcuk, a semmire, folyton beszólogatnak az idősebbeknek, stb... Az én időmben az ilyen fiatalokat a szüleik helyre tették, ma meg jóformán az van, hogy a szülő helyesli is, milyen rossz a gyereke...
2014. febr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6:

Ez olyan nem vagyok rasszista, de típusú hozzászólás. Éppen erről beszél a kérdező.


Én például sokkal kevesebbet buliztam, kocsmáztam, mint apám vagy nagyszüleim tették anno, mert sokkal zárkózottabb típus vagyok náluk. Mégis megkaptam tizenéves koromban a hozzád hasonlóktól, hogy ezek a mai fiatalok...


"De vadidegent sose ítélek el. Sok olyan van aki nem iszik és nem drogozik, de nagyon nagy az arcuk, a semmire, folyton beszólogatnak az idősebbeknek, stb... "


Aha, tehát olyan nincs is, aki nem iszik, nem drogozik, de az arca sem nagy? Esetleg olyan, akinek van mire? És ha alkalmanként iszik, akkor már csak rossz ember lehet? Ha elszívott egy füves cigit életében, akkor már rossz ember?


A helyzet az, hogy minden generációnak megvannak a saját kihívásai, amelyekkel meg kell küzdeniük, a generációk értékrendje is más-más, ez pedig szakadékot emel közéjük, csak a legnyitottabb emberek tudják megérteni fiatalon az idősebbeket vagy idősebb korukban a fiatalabbakat, a többiek inkább szeretnek egyszerű sablonokban gondolkodni.

2014. febr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nem szoktam általánosítani, de ha a környezetemben azt látom, hogy a lányok fűvel-fával össze feküdnek, és utána még dicsekednek is erről, magamban meg van a véleményem. "


Én sosem kedveltem a r.ibancokat, viszont sokkal jobban szeretem, ha az emberek őszinték, aki r.ibanc, az nem játssza meg a szende szűzlányt. Ha abba az irányba megy a világ, hogy ezt nyíltan fel lehet vállalni, akkor nekünk, a tartós párkapcsolat híveinek csak jobb lesz, mert tudni lehet, hogy kitől mit lehet várni. Sajnos én nem látom, hogy így alakulna, szerintem az álszent erkölcs ma is erősebb, mint az őszinteség, és ez minden korosztályban így van.


Azokról az emberekről viszont meg van a véleményem, akik olyanok voltak fiatalon, mint akikre hivatkozva általánosítva szidják a mai fiatalokat. Márpedig a saját korosztályomban azt látom, hogy ilyen emberből nagyon sok van, míg akik nem éltünk akkor sem kicsapongó életet, sokkal jobban el tudjuk fogadni a mai fiatalok közül még a kicsapongóbbakat is.

2014. febr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem attól leszel normálishogy nem iszol és drogozol....ellenben,a mai teenagerek ultragázok,semmi sem érdekli őket,valóvilág 6 szint kb.
2014. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, én is ugyanebben a cipőben járok. Nekem is komoly eredményeim vannak az életben, amire a családomnak büszkének kellene lennie, hiszek ők látták azt többször is, hogy mennyire keményen küzdök mindenért. De mindamellett, hogy nem büszkék, még olyanokat dobálnak rám, hogy drogos és iszákos vagyok és szektákba járok. Soha nem éltem egyikkel sem és egyedül élek több éve.

A különbség az, ennyi év után, hogy az idő az tényleg telik és tisztán látom azt: ezek az emberek engem nem ismernek és voltaképpen nagyon távol álltak mindig is tőlem. S ha olykor közelebb is engedtem magamhoz őket, akkor csúful kihasználták a helyzetet lélektiprásra.

Mindenki szabad ember és joga van a boldogsághoz és ahhoz, hogy mindezeket szó szerint lepattintsa magáról. Így gondolkozz te is, csak ezt tudom tanácsolni.

2014. márc. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!