Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIért általánosítanak a...

MIért általánosítanak a "felnőttek" a kamaszokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Általánosan azt látom,hogy sok anya erősen lekezeli a gyerekét,mert ő az idősebb,erősebb,ő tartja el stb... Úgy gondolják,hogy a kamasz gyereket még lehet formálni,hogy mikor kihagyták a korábbi nevelést,még változtathatnak rajta... Úgy gondolják,minden kamasz ugyanolyan,és ugyanúgy is kell kezelni őket. Továbbá gyakran eltiporják személyiségüket,mondván "lesz még időd kibontakozni". Sajnos az én anyám is ilyen. 15 éves vagyok,és mivel elég nehéz körülmények közt nőttem fel(apám anyám rossz kapcsolata) most egymásra lennénk utalva,de ő nem tesz semmit ennek érdekében,csak ül,és parancsolgat. Máig eljutottam oda,hogy csak aludni megyek haza,párommal vagyok,szinte átköltöztem.Nem önnálósodási vágyak miatt(hozzáteszem azért jól esik,hogy magam ura vagyok), de annyira elfajult a dolog anyámmal,hogy csak ezt látom megoldásnak.Beszélni nem tudok vele. De nemis ez a lényeg. Miért ilyenek egyes anyák? A kor már mindenre feljogosít? Nem tartom magam különbnek senkinél,de lehet,hogy egyesek már megérettek oylan dolgokra amire mások csak 4-5 év múlva.....És mégis lekezelik őket! Ha valaki tud erre magyarázatot kérem írjon!
2009. jún. 7. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nem ismerjük édesanyádat, nehéz így bármit mondani. Sajnos sok kamasz manapság nagyon befolyásolható és remek bandákba verődve eléggé megváltozik a gyerekek személyisége. Bár én még fiatal vagyok és a fiam is kicsi még, de próbálom majd jól nevelni. Én annyit fogok várni a gyerekemtől, ha a te korodban lesz, hogy tanuljon rendesen, tartsa rendben a szobáját, ne rúgjon be (naívság lenne azért azt kérni, hogy ne igyon alkoholt egy-egy buli alkalmával), ne drogozzon és mindig legyen itthon akkora, amit megbeszélünk. Kb. ennyi, amit fontosnak tartok. Sajnos a szülők gyakran a saját vágyaikat akarják a gyerekben megvalósítani. Ezzel ők csak jót akarnak, de rosszul. Nekem teljesen mindegy lesz, hogy minek tanul a fiam. Ha szobafestő mázoló akar lenni akkor az lesz, ha agysebész akkor az. Ez az ő döntése. De azért tudnod kell, hogy nagyon nehéz megtalálni az egyensúlyt, hogy azért hagyjam a gyerekemet élni is, lehessenek saját döntései (különben soha nem fogja vállalni a tetteiért a felelősséget), ugyanakkor ne keveredjen rossz társaságba, ne rontsa el az életét. De erőszakkal egy kamasz gyereknél nem lehet célt érni. Ez nem lekezelés, csak irányítani szeretne téged, hogy biztosan jó irányba terelődjön az életed, pusztán szeretetből. De ezt nem így kellene, hanem úgy, hogy támogasson a döntéseidben és még ha hülyeséget is csinálsz, hadd tanulj belőle. Próbáljátok megbeszélni, hátha sikerül. Bár ha anyukád ennyire irányítani akar, akkor nem valószínű, hogy komolyan vesz majd.
2009. jún. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
sajnos itt szeretet nincs.csak intézettel fenyeget,illetve hogy nem ad enni,(mostmár dolgozom,nem szorulok rá),és naphosszat üvölt és a szendvicset hordatja magának.illetve elvárja hogy én takarítsam a házat mert ő számitógépezik.
2009. jún. 7. 12:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne általánosíts te se. A felnőttek egy része ilyen, igazad van, de egy jó része nem.

Édesanyád már nem tudod megváltoztatni. Ahogy írod alapvetően a szeretet hiányáról van szó, azért nem tisztel mint embert, mert csak egy személynek tekint, aki ki van szolgáltatva neki.

De jó alaposan végig tudod gondolni a dolgot és a saját gyerekednél másképp csinálni. Figyelj, mert a megélt minta nagyon erős, folyamatosan vigyáznod kell majd és tudatosan döntened, hogy te ne így csináld majd.

2009. jún. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elsősorban azok ilyenek, akiknek valami hiányzik az életükből, és a gyerek marad a lábtörlő ugye... Nálatok az, hogy nem volt anyukád mellett egy olyan partner, akivel boldog lehetett volna, nem tudom, miért, lényegtelen, és nem is neked kell megoldani, viszont neked meg van egy párod, akivel ő látja, hogy jól megvagytok, és ez neki nem sikerült. Nálam hasonló a helyzet, én érettségiig igencsak sok dolgot elértem, amit a velem egykorúak nem, pedig egész életemben engem tekintettek a család szemétjének, ehhez képest évfolyamelsőként végeztem, a főiskolára viszont alaposan rányomta a bélyegét, hogy nem tudtak érettségiig eléggé leverni, most már ott tartok, hogy minek csinálom a sulit, ha nekem spec. nincs kihez odaköltözni, dolgozni is kéne, ha lenne olyan, ami mellett jut idő a sulit befejezni, és itthon meg állandóak a balhék, így nem tudok rendesen arra koncentrálni, amire kéne. De nem fogom feladni, csak nem tudom, hogyan jussak előbbre. Náluk is ez van, hogy baromi rossz lett ez a házasság, ők nem váltak el, viszont nem is szeretik egymást igazán, és hogy én elértem olyan dolgokat, amiket ők is szerettek volna, és látják, hogy én megvalósítom az álmaimat, ők meg nem tudták valamiért.


Próbálj türelmes lenni anyukáddal, ha tudsz, és ha olyan miatt parádézik, ami nem jogos, akkor 2 füled van, egyiken be, másikon ki, TUDOM, NEHÉZ. De másképp nem megy, muszáj erővel is így tenni. 2 lehetőség van az ilyen szülőknek, vagy olyan házsártosak lesznek, mint azok az idősek, akik folyton szidják a fiatalokat a tömegközlekedésen, vagy rájönnek, hogy másképp is lehet, ahhoz viszont türelem kell azoktól, akik a legközelebb maradtak hozzájuk.

2009. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég gáz hozzáállás, amit anyukád képvisel. Soha nem várnék el ilyet a gyerekemtől, hogy takarítsa a lakást meg kaját csináljon nekem. Lehet, hogy régimódi vagyok, de szerintem ez az anya dolga. Az a baj, hogy sokan képviselik a "dögöljön meg a szomszéd lova is" mentalitást. Valószínűleg anyukád is így van vele, hogyha neki rossz, akkor nehogy már te boldog legyél. Pedig pont belőled meríthetne új erőt, pusztán azzal, hogy vagy neki. Igenis talpra kéne állnia és küzdeni, ha nem maga miatt, akkor miattad! Gondolom apád terrorizálja őt, ő meg téged. Ez az intézetes dolog is enyhén felháborító. Úgy csinál, mintha te kérted volna, hogy megszülethess és ezért örök hálával tartoznál neki, közben pedig ő akart gyereket. Ez meg kötelezettségekkel jár. Nagyon sajnálom, hogy ilyen családban élsz, már csak pár év és a magad ura lehetsz. Próbálj meg minél kevesebbet konfrontálódni addig anyáddal. És tanulj a lehető legjobban, hogy legyen esélyed egy normális életre. Én is munka mellett csináltam meg az első diplomámat úgy, hogy magamat tartottam el és albérletben laktam. Semmi sem lehetetlen, csak ne add fel!
2009. jún. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak nagyon hasonló problémáim. Néha még ma is előjön mindez.


Ami nekem segített, az a felismerés, hogy a "felnőttek" is csak emberek - ugyanolyan tanácstalanok és sérülékenyek tudnak lenni, mint Te, vagy Én, vagy bárki más, kortól és nemtől függetlenül. Csak ezt el szeretnék fedni.


Általánosítani akkor szoktak az emberek, ha nem akarnak támadási felületet hagyni magukon, mert mindig könnyebb "elintézni", "lerendezni" vagy "kezelni" valamit, ami általános. Azok nem érintenek annyira személyesen. Ettől kialakulhat az az illúzió, hogy mégsem annyira sérülékenyek.


Felnőtt vagy már Te is, állj fel, légy erős, de azért hajolj a kompromisszumokra, és mindig csak és kizárólag önmagadnak akarj megfelelni. De ezalatt nem azt értem, hogy csinálj azt, amit csak akarsz, hanem hogy legyenek elveid, amikhez mindig tartod magad. Akkor akármi is történik, akárki akárhogyan kezel, mindig lesz miért felemelt fejjel szembe nézni vele.


Mert a lekezelés mindenütt ott van - mindig is találkozol majd olyanokkal, akik semmibe vesznek. Például egy munkahelyen a főnök. Ne foglalkozz vele, a lényeg, hogy Te ne legyél majd lekezelő, ha egyszer Neked lesznek alkalmazottaid, vagy gyerekeid, hiszen láthatod, mennyire nem jó. Próbáld úgy felfogni, hogy ebből is tanulsz.


Béke Veled

2009. jún. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem minden felnőtt ilyen.Ez is általánosítás.Az én szüleim is elváltak.Anyukám nem ilyen.Mindig elmondja a véleményét az adott dologról,hogy ő mit tenne,de azt mondja én döntök.Mindig mellettem áll.Hála istennek nem parancsolgat nekem:)Ez szerintem attól is függ,hogy az ő szülei hogy viszonyultak hozzá,hogy nevelték.
2009. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb felnőtt abban a tévhitben él, hogy ők a szentek, a tinik meg kis drogos k.vák, akiknek nekik kell megmondani mindent, mert el fogják bszni az életüket. Tojd le édesanyádat. Vagy mond meg neki a magadét, de akkor készülj fel arra, hogy kb 100% hogy vita lesz belőle. Állj ki magadért.
2016. dec. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!