Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lesz a jövőben a mai...

Mi lesz a jövőben a mai generációs fiatalsággal?

Figyelt kérdés

Mind páva modellnek képzeli magát, meg menőnek, vagánynak. Pózolósnak. Sajnos már a 40 évesek is kezdik ezt "művelni."


Most, ha nekem lenne egy gyerekem, akkor nekem is kötelező lesz megvennem a legdrágább okostelefont, laptopot, stb... csakhogy a lányom, fiam menőzzön a többi fiatal előtt. Ha nem lesz neki olyan, akkor kiközösítik vagy lenézik. De elkerülhetetlen az, hogy kövessék egymást, csak azért is, hogy befogadják egymás közé őket.


Ezt ugye úgy kell elképzelni, mint az amerikai egyetemi vígjátékokban, ahol puccos lányok járnak egyetemre, és kiközösíti a másikat, mert ő nem olyan ruhában jár, neki nincs menő okostelefonja.



2014. febr. 19. 01:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Mire ezek a fiatalok elérik a 30, 40 évet, nem fog elmúlni az úgymond "hóbortjuk".
2014. febr. 19. 01:28
 2/9 anonim ***** válasza:

sok dologtól függ ez.

mert ha a gyereked mondjuk kiskorától küzdősportol,mondjuk boxoló,akkor mire tini lesz,hatalommal fog rendelkezni akkor is ha nem rendelkezik drága tárgyakkal.

hatalmában fog állni testileg legyőzni más embereket.

a képességei miatt senki nem meri majd cikizni és lehet alfa a csoportján belül önmaga miatt a kompenzációs fétisek helyett.

a másik meg a szociális közeg.

a környék ahol laksz,legtöbbször tükrözi az ott élő emberek közel hasonló életszínvonalát is.

persze vannak különbségek,de nem olyan égbekiáltóak.

az amcsi filmekben meg nincsen minden sarkon egy suli,mint itthon,ezért található meg egy iskolán belül a milliárdos csemete,meg az utcaseprő fia.

2014. febr. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. febr. 19. 04:12
 4/9 anonim válasza:

ma 01:28


Nekem nemrég azért szólt be egy húsz év körüli, vékony kis naplopó, hogy mekkora s.eggfej vagyok, hogy nincs kocsim (tömegközlekedtem Pesten, amúgy van kocsim) . Elmondtam neki, hogy ne nekem, az anyjának magyarázzon. Mikor kezet emelt rám, adtam neki egy parasztlengőt. Leült szépen a buszmegállóban az ülés mellé :))


Ennyit a vagánykodásról.

2014. febr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Amilyen környéken élsz olyan a felfogás. A szegényebb helyeken mindenki gengszter vagy pava vagy r*banc akar lenni. Az ilyen környékeken elő gazdagabbak a pávák,azt látják hogy van heti 10-20 ezer zsebpenze meg apunak jó kocsija,az mar kőgazdagság. Ellenben van ismerősöm generációk óta gazdag családból,ott ez az arcoskodás ciki. A kérdésre válaszolva,apumat idézem: "minel tobb hülye van, neked annal kevesebb lesz a konkurencia az elore menetelnel.
2014. febr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Majd jön egy új trend és akkor affelé változik a világ. Míg nem volt fészbúk, addig volt myvip meg iwiw, majd a fészbúk lufi is kipukkan és átveszi a helyét más.


Gyerekednek nem okostelefont kell venni, hanem beszélgetni és megértetni vele, hogy nem a külső dolgok miatt fogják szeretni. Ha azok miatt barátkoznak vele, akkor az csak egy felszínes barátság!


Amúgy meg te neveled a gyerekedet, ha nem veszed meg neki, akkor nem veszed meg neki. Nehogy már a társadalom szabja meg, hogy laptopot kelljen venni a 10 éves gyereknek, mikor kajára sincs pénze a szülőknek.

2014. febr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fejezd be az általánosítást légyszíves.

Attól, mert vannak ilyenek, nem kell ezt boldog-boldogtalanra ráhúzni. Én is 20 éves vagyok, mégsem illek bele abba, amit leírtál, és a barátaim sem.

Az meg nevetséges, hogy öltözködés alapján ítélsz el valakit. És akik most már javában felnőttek? Az ő fiatalkorukban volt a hippi korszak.

AZ én évfolyamomon ha pár embernek van iPhone-ja, és ő sem menőzik vele. Nekem egy olcsó (saját pénzből vett) telefonom van, és soha semmilyen sértés nem ért ezzel kapcsolatban. Akinek meg az számít, hogy milyen telefonja van a másiknak az meg egyszerűen túl anyagias, de a szülők nevelték ilyenné!!

Ezt az egyetemes kiközösítgetős dolgot meg fogalmam sincs honnan veszed, sztem egyetem közelébe még nem jártál. Nálunk ilyen nem volt sose, pedig elég nagy egyetemre járok.


Mindenki úgy teszi tönkre az életét, ahogy akarja (cigi, pia),úgy öltözködik, ahogy akar, vagy azt vesz a gyerekének (okos telefon, stb) amit akar. Ha valakinek a pávák jönnek be, egészségére. Én speciel nem pazarlok arra energiát, hogy szidjam az embereket meg a generációt azért, mert XYZ így meg úgy öltözködik.


Ez ugyanolyan általánosítás, mint az, hogy az én generációm fele kövér.....500-an vagyunk egy előadóban és egy darab kövér sincs, pedig végignéztem a társaságon így kíváncsiságból.

Szóval nem kell általánosítani. Nem akarok az ilyenek (r*bik, pávák) védelmére kelni, de nevetséges, hogy mennyire felbosszant ez egyeseket. Én például minden gond nélkül átnézek rajtuk.

2014. febr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tubifex ***** válasza:

utolsó itt szerintem nem a te korosztályodra gondolt a kérdező, hanem a 12-16 évesekre, hogy belőlük mi lesz.

egyébként ez a kérdés engem is foglalkoztat és jó a hasonlat az amerikai filmekkel.

szerintem itt az a gond, hogy a sok munka mellett a szülőknek nem volt energiájuk gyereket nevelni. nem tanították meg nekik, hogy mi a tisztelet.inkább leültették őket a tv/játék konzol elé: nesze fiam játsszál az öldöklős játékokkal.

de aki nem látja,hogy miről beszálünk,amikor a mai fiatalokat emlegetjük,annak elég elmenni bármelyik általános iskola előtt reggel, vagy amikor "elszabadulnak" onnan...

azért nincsenek céljaik,mert elég nekik ha van internet,számítógép meg telefon és ezzel kis is vannak elégítve.

2014. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, én azt a korosztályt is beleértem, révén húgom 15 éves.

Tény hogy vannak ilyenek, mint amiket a kérdező leírt, de hála Istennek nem az az átlag. Az a szülői nevelés csődje, ha valakivel nem foglalkoznak, csak veszik neki a drágábbnál drágább cuccokat, hogy "csöndben legyen a gyerek". Persze, hogy ezek után a gyerek tele lesz komplexussal, és a telefonját használja arra, hogy valamilyen figyelmet kapjon, ha már a szülők tojnak a fejére.

Ugyanez vonatkozik a "milyen ciki tanulni" dologra. A szülőnek a dolga elmagyarázni, hogy a gyerek nem a szüleinek, hanem saját magának tanul. De mivel ez ilyen esetekben mindig elmarad, ezért a gyerek azt hiszi, hogy csak a szüleinek tanul, ezért lázad ellene, és ezért vannak olyanok, akik kigúnyolják a másikat azért, mert tanul. Mondván "jaj anyucinak mindent megtesz". Húgom osztályában is van 1-2 ilyen debil. Hogy ezekből mi lesz? Nem tudom. De az ilyenekből még az érettségit se nézem ki, majd max közmunkázik vagy takarít valahol.


Szóval ez egy eléggé összetett dolog, de mondom, nem ez az átlagos. Én megfigyeltem, hogy aki a telefonjával vagy a rossz eredményével menőzik, azoknak olyanok a szülei, hogy a gyerek kellett, de a felelősség nem. Nem nevelik, mondván nem érnek rá, ezért a gyerek erősen figyelemhiányos lesz, komplexusos, mert nem tudja elfogadni, hogy a szüleit nem érdekli a saját gyerekük, és azért viselkedik így, ahogy.

2014. febr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!