Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Külföldön élő magyarok! Ti...

Külföldön élő magyarok! Ti ezt hogyan látjátok?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre több internetes fórumon többek között itt is olvasom, hogy külföldön jobbak az átlag fizetések és a munka mellett még a szórakozásra is jut idő és ami nagyon meglepett az az, hogy egyre több helyen hangoztatják azt, hogy rendesebbek, kedvesebbek az emberek. Könnyebb ismerkedni és nem olyan bunkók az emberek. Ennek mennyi a valóság alapja?

2014. febr. 21. 18:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Van valóságalapja! Ezt tudom.Nem kint élek hanem dolgoztam kint. Szeretnék még kijutni,akár ott élni is!!!
2014. febr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
nincs kolbászból a kerítés kint sem.Ahhoz,hogy jól élj kellően beszélned kell az idegennyelvet,és nem hátrány ha van valami olyan képesítésed,amivel külföldön is megállod a helyed.Akkor biztosan egy jobb életszínvonalra teszel szert.
2014. febr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem rokonaim vannak kint, és én is voltam többször is külföldön. Segítőkészek, udvariasak, még az autósok is.
2014. febr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Jobbak a fizetesek, viszont dragabb minden. Pl. En kaptam netto 1300 eurot, abbol a lakasberles internettel együtt 650 euro.100 euro a havi berlet, amivel egesz nap lehet közlekedni.A telefonkartya (nekem)havi 30 euro.Kaja, bevasarlas havi 300 euro(nekem).Marad kb 220 euro. En ezt tudom megsporolni. De ebböl nem bulizok, nem jarok sehova.


Bunkok, kedvesek mindenhol vannak. Talan a mentalitas mas, mint otthon. Itt nem hallgatok annyi sirankozast. Ismerkedni mindenhol lehet.

2014. febr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én Angliában élek, és nem hiszem, hogy olyan másabbak lennének itt az emberek mint otthon.

Itt kint is vannak emberek akik kedvesek, barátságosak. De otthon is vannak ilyen emberek. Itt kint is vannak olyan emberek akik bunkók, szemetek, akárcsak otthon. Inkább azt mondanám, hogy bár itt sem könnyű az élet, de nincsenek annyira elkeseredve az emberek mint otthon. Az angolok különösen tudják alkalmazni "nagy ívben lesz**om" hozzáállást. Ezért kevésbé foglalkoznak másokkal, hogy ki hogy öltözködik, hogy néz ki, mit vesz magának, mit csinál (na ezért látni 100 kilós agyonvakolt nőciket cicanadrágban topban) Ismerkedni nem könnyebb mint otthon, mert mindig is zárkózottabbak az idegenekkel.

Az átlag fizetés jobb. Persze jól hangzik amikor valaki azt írja, hogy

takarít és 300 ezret hazavisz. De azt már nem mondja, hogy ez itt kint a létminimum és a szoba bérlése mindjárt havi 150 ezer forint..

Szóval jó fizetéssel, szépen boldogul az ember, akárcsak otthon. Létminimummal itt is nehezen élsz meg akárcsak otthon. A szórakozás meg kinek mi. Itt kint elég drága a szórakozás költsége.

Tudod azt sem ár tudni, hogy sokan vannak akik úgy dicsőítik a külföldi életüket, hogy nyolcadmagukkal élnek egy lakásban egy pici szobában..

Én családommal élek kint, lakást bérelek, amiben csak mi lakunk (ahogy otthon is megszoktuk. Van lakásunk ahol csak én+párom+ fiam lakott) Dolgozunk, elvagyunk, időnként szórakozunk, kirándulunk, de nem minden hétvégén. De ez otthon is adott az embereknek.

2014. febr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem kamu, ismerősöm németbe ment ki, nyelvtudás nélkül takarítónak.Havi 900 ezret szedett össze.Pár évig dolgozott, most már csak az unokájával foglalkozik.Nem nyugdíjas, csak a külföldön összeszedett pénzből megengedheti magának,hogy egy ideig ne dolgozzon!Nem volt a külföldi mentalitásra sem panasza.
2014. febr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Én csak pár hétre szoktam külföldre utazni mindenfelé Európában, de amikor hazajövök, mindig mellbe vág, hogy mennyire morcosak a magyarok szinte mindenhol, akár a boltokban, akár a közlekedési eszközökön. Mindenki csak bámul mogorván maga elé, mintha mindenki más csak valami zavaró tereptárgy lenne.
2014. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Volt már a világtörténelemben olyan, hogy egy egész nép megbetegedett lelkileg. Például a náci Németországban történt ilyen, amikor a nagy többség (persze nem mindenki), egy lelki-tudati megbetegedés áldozata lett (persze ők is tehetnek róla.)


Vannak nem olyan látványos megbetegedések is, és most a világban ez elég gyakori.

Magyarországot nézve szerintem most ez az időszak van. Az emberek önzése, a másik megalázásának, megszégyenítésének divatja, az unalom, az önsorsrontásra való hajlam, a kicsinyes gyűlölködés, mind ennek a jelei. Egy kollektív népbetegség éveit (évtizedeit) éljük. Ezt fel kéne ismerni. És rá kellene jönni, hogy van másfajta élet is, sőt nincs is olyan messze tőlünk. Csak belsőleg, lelkileg kellene megváltozni, önzetlenebbnek kellene lenni és az egész ország megváltozik.

Nem arra születtünk, hogy egymást gyűlöljük. De már szégyellnek szeretni az emberek, mert nem megszokott. A gyűlölködés, a másik kinevetése a megszokott. Így elég nehéz változni és változtatni. De minél többen vannak, akik felül tudnak emelkedni a megszokottságokon, annál több erő áramlik bele a hétköznapokba, és a példaadás útján lassan a szeretetnek is új divatja lehet. Legalábbis remélem...

2014. febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Talán nem is szégyellnek, hanem inkább félnek szeretni az emberek, nem mernek megbízni másban, főleg idegenekben és ennek érthető okai vannak sajnos.

Egymás átbaxása, nyerészkedő szarrágás megy mindenhol, vagy épp a közöny.

2014. febr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Pár hónapja mentem a testvéremmel vásárolni a bevásárló utcában. Mi egymás mellett, sétálva beszélgettünk. Megálltunk, mert észrevettük, hogy egy öreg azzal a kis motoros ülőkéjével jön velünk szembe. Félre álltam, hogy tudjon tovább menni, egy szót sem szólt senki hozzá. De ő nem tovább ment,hanem szándékosan felém irányította a járgányát, és nekem jött. Végig ment a lábamon, azon a lábamon amiről pár napja vették le a gipszet mert elvolt törve. Nem tudtam mit csináljak, így fogtam a kormányt, és próbáltam a lábamat kivenni a nehéz járgány alól. De az öreg csak nyomta a gázt. A testvérem szólt rá, hogy

-URAM! MIT CSINÁL? Nem látja, hogy nekiment??

Többen látták, de senki nem reagált, vagy segített volna. Csak bambán nézték. Végül egy fiatal fekete srác jött segíteni, csak fogta, és a járgányt az öreggel együtt arrébb tolta. Így végre nem a sérült lábamon volt. De az öreg erre a fekete srác felé irányította a járgányát, és szándékosan neki ment. A srác is mérgében rákérdezett, hogy mi a baja, miért csinálja ezt.

Az öreg erre elkezdett ordibálni, hogy mocskos n***er.. takarodj haza a saját hazádba. Majd felém fordulva, ugyanezt kiabálta.

Takarodjatok ti is haza a saját országotokba. Semmi keresni valója nincs annak itt aki nem angol. Tűnjetek el innen, vagy kinyírlak titeket.

Szerencsére jöttek a rendőrök.

Na ez történt velünk Angliában. Tudom, hogy az öreg beteg volt, vagy valami agyilag nem stimmelt.. De ez is igazolja, hogy a világon bárhol élsz vagy jársz mindenütt találkozol ilyen lökött emberekkel...

ilyen járgánnyal támadott az öreg :)

[link]

2014. febr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!