Kezdőoldal » Utazás » Európa » Spanyolországban élőktől...

Spanyolországban élőktől kérdezném, miért oda mentetek, miért nem Angliába? (folytatás lentebb)

Figyelt kérdés

Sok magyar van Spanyolországban is, ugyanúgy mint Angliában?

Kitelepedtetek vagy csak dolgozni mentetek ki, egyáltalán könnyű letelepedni meg munkát találni?

Van munka ott, vagy inkább hiányszakmákra keresnek embert, szóval mit lehet ott dolgozni?

Hogy vágtatok neki, önállóan vagy ügynökségen keresztül?

Nyelvtudással hogy álltok, spanyol tudás nélkül is ki lehet menni, elég az angol?

Köszönök minden választ!



2013. nov. 23. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem Anglia? Utálom az ottani időjárást, a kajákat. Pálmafát akartam, tengert, tapas bárokat.


"Sok magyar van Spanyolországban is, ugyanúgy mint Angliában?"


Sok, de nem annyi mint Angliában. A face-en vannak különböző csoportok, pl. Hungarito-madridi magyarok közössége, spanyol magyarok, magyarok Catalunyában, Dél Spanyolországban élő magyarok, spanyol magyarok, magyar szakik a Costa del Sol-on, stb...


"Kitelepedtetek vagy csak dolgozni mentetek ki, egyáltalán könnyű letelepedni meg munkát találni?"


Kitelepedtem. Attól függ hogy mi a szakmád és beszélsz-e spanyolul.


"Van munka ott, vagy inkább hiányszakmákra keresnek embert, szóval mit lehet ott dolgozni?"


Attól függ, délen inkább a turizmusban van lehetőség (pincér, masszőr, szakács, szállodai animátor, stb).


"Hogy vágtatok neki, önállóan vagy ügynökségen keresztül?"


Csakis önállóan.

Itt csak úgy tudsz állást keresni, ha itt vagy. Ha hívnak, másnap legkésőbb menni kell interjúra, nem fognak veled emailezni, skype-on interjúztatni, amikor helyben talál vagy 100 embert azonnal.


"Nyelvtudással hogy álltok, spanyol tudás nélkül is ki lehet menni, elég az angol?"


Ha valami überokos szakember vagy hiányszakmával és kapkodnak utánad nemzetközi szinten, akkor simán találhatsz akár úgy állást egy madridi vagy barcelonai nemzetközi cégnél.

Ha nem, akkor nagyon nehéz lesz. Itt délen még az angol is kevés, ha pl. beszélnél mellette még svédül vagy németül, akkor személyi edzőként, szállodai animátorként két perc alatt találnál munkát.

Itt amúgy sok angol él évek óta, nagyon sokan nem is beszélnek spanyolul, egy külön kis párhuzamos világban élnek. Ha nő vagy, a Costa Women-en időnként vannak állásajánlatok, de ki kell fogni. Amúgy kell a spanyol, főleg ügyintézéshez nem árt.

2013. nov. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, hogy az álláskereséshez tényleg itt kell lenni. Malagához közel laktam, már vissza se jeleztek Sevillából, Madridból vagy Barcelonából, pedig a sevillai jelentkezésre ráírtam, hogy 2 napon belül tudok interjúra menni és ha engem választanak egy hét alatt átcuccolok. Almeriából volt még egy megkeresés, de abból se lett semmi, még interjú sem. Ahol most vagyok, ott is csak akkor pörgött fel, amikor előbb átköltöztem és megváltoztattam a lakcímem az önéletrajzban és az állásportálokon.
2013. nov. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos en sajnos Angliaba mentem es nem Spanyolorszagba, egy eletre megbantam...

Nagyon jol tettek azok, akik inkabb oda mentek, s az ok egyszeru es egyertelmu. Jo eghajlat, kituno etelek, kedves emberek... Ezzel szemben az Egyesult Kiralysagban az idojaras csapnivalo, az etelek borzalmasak es egeszsegtelenek, az emberek elmehaborodottak, rendetelenek, bekepzeltek. Diohejban ennyi, szerintem ez mindent megmagyaraz.

2014. nov. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 AndiSSO válasza:
100%

Egyszeru: Mert spanyolul tudok, angolul meg nem xd

Hat en meg nem dolgozom, de a szuleim hamar talaltak munkat, mert 3 fele nyelven is beszelnek az anyanyelvukon kivul + apum alapbol spanyol es diplomas. Eloszor csak alberletben laktunk, de 1 ev alatt megtalaltuk a tokeletes es olcso lakast is, ami mar a mienk. Spanyolorszagban is vannak munkanelkuliek, de a tobbseg meg egy regi krizis miatt vesztette el a munkajat, mert pontosan nem tudom miert, de egy csomo ceg tonkrement es hat eleg rossz idoszak volt kb. 5-10 eve. Viszont aki akar es keres, konnyen talalhat munkat. Szuleim onalloan vagtak bele, vagyis egymas segitsegevel, 3 eve keszultek a koltozesre Magyarorszagrol. Szerintem a spanyol konnyen tanulhato nyelv, bonyolultabb mint az angol, de mindenhol vannak amerikai cegek ahova felvesznek spanyol nelkul is.

Remelem segitettem a kerdezon kivul masoknak is, meg ha 4 eve is volt a kerdes xd


16/L

2017. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!