Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak? Mit tudok...

Mit csináljak? Mit tudok tenni ez ellen? Más is van így ezzel? (többi lenn)

Figyelt kérdés

A problémám a kommunikációval van. Ha hülyéskedek a hozzám legközelebb álló barátaimmal, akik nincsenek többen 2-3 személynél, nincs probléma. Nevetgélek, hangosan beszélek és nem okoz gondot kinyitnom a szám. Viszont ha komolyabb dolgok a témák és egy mélyebb gondolatmenetemet szeretném megosztani mondjuk az édesanyámmal vagy bárkivel, akiről hiába tudom, hogy szívesen meghallgat és nem néz hülyének a fura gondolataim miatt, nem tudok beszélni. Egyszerűen nem megy. Hiába szánom rá magam, hogy na most odamegyek, frusztrálva érzem magam. Sokszor pedig ha rászánom magam mégis és beszélni kezdek, zárt szájjal beszélek, elég halkan. Így a beszédemből csak egy művésze mormogás jut el a befogadóhoz.

Idegen társaságban is ez van. Iszonyatosan halkan beszélek, még én sem hallom és ha mégis kicsit hangosabban, akkor azt félig csukott szájjal és a szavak végét elharapom. Talán az önbizalomhiányom miatt van ez. Félek attól, hogy mit gondolnak rólam mások, vajon mindenkinek szimpatikus vagyok-e és ez a fajta megfelelési kényszer a feleleteknél és ismerkedéseknél elég nagyban gátol, még engem is zavar, de nem tudom, mit tehetnék ellene.

Valakinek nincsenek esetleg hasonló tapasztalatai? Esetleg fejlemények? Ki hogyan tudott ebből "kimászni"? Előre is köszönöm a kedves válaszokat. :)

15/L



2014. febr. 26. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A családdal is tudtam mindig beszélni, egyébként hasonló a 'problémánk'. Oda jutottam, hogy elfogadtam, én ilyen vagyok. Ha valakit érdeklek az megvárja amíg kinyílok, a többiek véleményére meg magasról teszek. Átlagban 3-4 hosszabb találkozás után kezdek el beszélgetni. Van akivel több kell, nagyon kevés esetben kevesebb is elég volt. Addig csak nézek ki a fejemből, és hallgatom a többieket. A tőlem kérdezett dolgokra a lehető legrövidebb választ adom.
2014. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, 24/L
2014. febr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 lac1434 ***** válasza:
9%
Ebben nincs probléma. A mai fiatalok legtöbbje NEM tud beszélni, kifejezni magát, mert a gép előtt ülnek és társaságba meg töredékét se.
2014. febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1! Köszönöm szépen a választ. :)

2! Nem hiszem, hogy ez azon múlna, ki mennyit ül a gép előtt. Nem azzal van a gondom, hogy nem tudom magam kifejezni, nagyon jól meg tudom fogalmazni a problémám, csak kimondani nem tudom, mert feszengő, önbizalomhiányos, megfelelésikényszeres és görcsös vagyok. A kettő teljesen más.

Általában ezt úgy ólom meg, hogy ha mondjuk összeveszek anyukámmal, írok neki kézzel egy levelet, de nem írhatok mindig levelet, ha beszélni akarok. Szeretném legyőzni magamban ezt a feszengést és ebben kértem segítséget. :) Azért még köszönöm a választ. :)

2014. febr. 27. 09:15
 5/7 A kérdező kommentje:
*oldom (sorry)
2014. febr. 27. 09:17
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
A válasz szerintem az, hogy ne akarj megfeleni olyan embereknek, akiket MOST, vagy korábban fontosnak tartottál az életedben. Mert azt érzed, hogy a véleményük eldönti a sorsodat. Ne beszélj sokat. Ha sokat beszélsz hozzájuk, akkor létrehozol egy kapcsot köztük és közötted és esetlegesen táplálkozhatnak a tőled nyert energiával (energiáddal). Talán ki kéne szakadnod e körből? Önnállósodj és megszűnik minden ilyen jellegű problémád. Csökkentsd velük a kapcsolataidat.
2014. febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A fogalmazásodból is érződik, hogy feszült és zavart vagy az önképeddel kapcsolatban. Hidd el, hogy nagyszerű ember vagy! Egyedi és megismételhetetlen!Senki más nem lehet olyan mint Te, de Te sem lehetsz olyan mint más ember, utánozhatod, mimelheted de minden ember más és más lélekkel mentalitással rendelkezik! Kamasz korban mindenki gátlásos, nehezen fogalmazza meg a mondanivalóját, és ahogy érik, komolyodik van akinek sikerül ezt leküzdenie van akinek nem. Ezek a mogorva, befelé forduló típusok, de Ők is értékes emberek! Két típusú ember létezik az introveltált, és az extroveltált, azaz a befeléfordulók, (hallgatag csendes, nyugodtnak látszóak) és a kinyillóak akik bárhol bárkivel csevegnek csacsognak, kinyilnak elmondják kérdés nélkül saját titkaikat stb...Ők is értékesek és ez így is van jól, bár ha könnyen kiadod titkaidat akkor sebezhetővé válsz, mert sokan ezeket az információkat felhasználják ellenük. Csak úgy, mert olyanok! Nos a verbális vagy beszédkészséged javítására van egy kiválló klinikai recept mégpedig az, hogy olvass sokat, könyveket, novellákat elbeszéléseket mindegy mit csak Téged érdekeljenek, és ha ezt megfogadod akkor nem csak sokkal okosabb és inteligensebb leszel kortársaidnál, hanem azt veszed észre, hogy bárkivel kötetlenül és magas szinten tudsz társalogni, beszélgetni.Ha eleiben nehezen megy az olvasás mert fárasztó, hiszen az agynak is hozzá kell "izmosodnia" a feladathoz, akkor sincs semmi gon hiszen ha egy érdekes regény elkezdessz olvasni a felétől már ráállt az agyad!Remélem tudtam segíteni és azt is, hogy gyorsan és sikeresen túljutsz életed ezen állomásán! Sok sikert kívánok.
2014. márc. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!