Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 16-7 éves lány vagyok, alvásza...

16-7 éves lány vagyok, alvászavarral küzdök, és megfelelési kényszerem van. Mit tudnék tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
Számomra nem létezik olyan, hogy "kikapcsolás", éjjel nappal kattog az agyam valamin. Örökösen szorongok, rágódok a dolgokon, és ez az alvásra fektetett időmet is végigkíséri. Egyfajta gyomorgörcsöm van, az a gond, hogy meg akarok felelni az embereknek, a maximumot akarom nyújtani, és ezért pörög az agyam állandóan.. Akár a következő napon, akár az aznapi történteken. Mindez nem lenne bizarr, ha lenne komolyabb társadalmi vagy akármilyen problémám. Oké, szoktak lenni a suliban kisebb konfliktusok, csak én annyira felfújom őket, hogy képes vagyok ezen aggasztani magam. Napok óta hajnali 3 körül tudok csak elaludni, 6 órákig forgolódok. Már nyugtatót is bevettem, kicsit segített rajta úgy hiszem, de ez nem az ideális megoldás szerintem ilyen fiatalon. Nem tudom mihez kezdjek, de az utóbbi időben ez nagyon elfajult, különösen most jön ki rajtam. Tanácsokat kérnék, köszönöm!
2013. dec. 17. 15:18
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Sajnos ezen nem tudunk pikk-pakk egy pár kommentben segíteni :(

Viszont úgy hiszem, hogy nem olyan nagy a baj, egy pszichológus pár hét alatt megoldaná :) Javaslom keress fel egy magán- vagy egy iskolapszichológust.

Ne feledd, hogy az első lépés a felismerés, a második a segítség kérés. Nálad mindkettő megvan, csak a segítséges keresd professzionálisabb helyen.


Üdv: egy pszichológia hallgató

2013. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a fenti szövegből az alábbi két elemet emelném ki:

- "örökösen szorongok"

- "meg akarok felelni az embereknek"

bár, e kettő, lehet hogy nem is kettő, hanem egy.

eltekintek a neurotikus szorongás és a megfelelési kényszer

pszichológia tankönyvekben írt hosszas magyarázatától

(ezt lehet majd mások megteszik helyettem)

inkább az okok feltárását helyezném előtérbe:

mi a félelem oka?

mi az a hátrányos következmény, aminek bekövetkezésétől félek?

és attól miért félek? (és így tovább)

másrészt.

az önértékelés kérdése.

általában annak fontos mások véleménye

(ezáltal a másoknak való megfelelés)

aki magát kevésre becsüli, másokat sokra.

aki eljut arra a szintre, hogy magát sokra becsüli, másokat meg kevésre,

akkor (hacsak nincs a társadalomban valami objektív veszélyforrás)

a megfelelési kényszer automatikusan megszűnik.

2013. dec. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Angelik@ ***** válasza:

Azt hittem csak én vagyok olyan dilis, hogy képes vagyok ezen rágódni. Az eddigi leghosszabb nekem egy hónapig tartó szorongás volt. A vizsgáim előtt jártam és minden este az a gondolat gyötört hogy már alig pár hét. Rájöttem az okára, nekem a nyílvános szereplés a legnagyobb félelmem. Egy egyszerű órai feleléstől lebénultam, szinte az ájulás szélén álltam. :D

Biztosan neked is valami hasonló oka lehet. Rajtam nem segített sajnos semmi, nem rég voltam csoportos állásinterjún és ugyan így éreztem. Sorban felkellett állni és bemutatkozni, legszivesebben kirohantam volna. Te szeded a nyugtatót azóta? Tapasztaltad a változást?Talán nekem is kellene.

2014. márc. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem akarlak lelombozni, de már többféle gyógyszerrel is próbálkoztam ami az alvás segítését ígérték, a magne B6 álomot emelném ki, az elsőre ténylegesen segített, ellazított, de második alkalomkor már semmit sem ért. Azt hiszem kezdek ráébredni mi a fő oka ennek az egésznek, de félek magamnak is beismerni, és az hogy mással megosszam, egyenesen önpusztítás (mivel vagy visszaél vele vagy nem érdekli). Úgy sejtem ezzel együtt kell élnem, és talán egy huzamosabb idő után megszűnik.
2014. márc. 3. 20:48
 5/5 Angelik@ ***** válasza:

Közben valaki ajánlotta nekem a Ginseng teát. Picit utána olvastam és többen ajánlották stressz oldásra, alvás zavarra. Egy próbát megér és mégis jobb mint ha gyógyszereken élnék. Esetleg nézz utána te is. :-)

Ami pedig a problémádat illeti, ha gondolod privátban leírhatod. Nem ígérem hogy tudok segíteni, de ha kitudod adni a feszültséget ami nyomaszt, akkor már megérte.

Jobbulást!

2014. márc. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!