Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek tényleg kevesebbet...

Szerintetek tényleg kevesebbet ér egy háttérben meghúzódó őrangyal mint egy rivaldafényben tündöklő hős?

Figyelt kérdés

Egy barátom ilyen. Sokkal jobb pár dologban mint azok az osztálytársaink akik felvágnak azzal, de a barátom mégse kérkedik vele és nem is nagyon mutogatja csak ha nagyon muszáj. Amikor egy gyerekre rászálltak a felsőbb évesek akkor is csak ő állt ki mellette, de nem hangoztatta hogy közülük kettő ellen ki is állt és megverte őket mikor elkaptak minket hazafelé menet. Sőt engem is megkért hogy ne mondjam el senkinek. Rengeteg dolog van amivel dicsekedhetne, mert már sok mindent elért annak ellenére hogy csak 16 éves. De ő mégsem dicsekszik. Sőt akkor se szol semmit ha az osztályba olyan dolgon megy a versengés amiben ő tényleg kimagasló, mikor meg én megemlítettem (legjobb barátom, és tudom róla hogy nagyon profi, sőt még versenyeket is nyert) akkor engem is megkért hogy ne mondogassam, hiszen ő nem olyan nagy szám. Valamelyik nap rákérdeztem hogy ez miért jó neki hogy hagyja hogy a dicsőséget mások elvegyék előle. Megjegyeztem hogy ő lehetne legjobb, a hős az osztályban, de ő azt mondta hogyha lehet választani akkor inkább egy erős őrangyal szeretne lenni, akinek nem jár rivaldafény, de ha a hős elbukik akkor ő még ott van hogy a kötelességét végrehajtsa. Erre a válaszom az volt hogy így nem fogja senki se elismerni az életben azért amiért megdolgozott. Erre megkérdezte hogy számít-e az? És hogy attól szerintem kevesebbet ér-e?

Nem tudom hogy erre mi a jó válasz. Szerintetek?


2014. febr. 27. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy egy értékes ember. Jó érzés tudni róluk.
2014. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én is ilyen vagyok,az aki a háttérben segít..kevésbé fog kiégni,mint az aki villog vele,persze azért a másik véglet sem jó nagyon..de ő így érzi jól magát ha segíthet,és kevesebbet mutat magából,jobban töltődik,jobban tud koncentrálni,és figyelmesebb ...azok akik harsognak és felvágóak,azok sűrűbben hibáznak és nincs bennük alázat..
2014. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy egy ember mennyit ér, nem attól függ, hogy mennyien rajongják körül.

Tudod, a dicsőséget a hangosak aratják le, de a csendesek viszik előre a világot.

2014. febr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján folyton mások érdekeit nézi. Így semmi nem lesz belőle. Neked, meg a barátaitoknak lehet hogy jó, hogy ő mindig ott van és "megment", lehet örülni, hogy milyen faszagyerek a Peti, mert mindent tud, de ő nem fog egyről a kettőre jutni, ha nem mutatja meg, hogy igenis van mit a tejbe aprítani.
2014. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!