Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék reagálni az...

Hogyan tudnék reagálni az emberek azon kérdésére, hogy "Hol dolgozol? " ha nem akarom megválaszolni nekik? (Magyarázat lent. )

Figyelt kérdés

Magával a kérdéssel és a rá adandó válasszal sincs különösebb problémám. DE!

Egy kis faluban élek, ahol az emberek jobbra-balra pletykálnak, és esetenként azt az embert hozzák vele kellemetlen szituációba, aki a pletyka tárgya.


Írok egy példát. A közelünkben ahol lakom kiraktak 3 tacskó kiskutyát. Hívtam az állat menhelyet, de csak másnap tudtak kijönni értük. Mivel van 2 kutyánk, akik nem bírják a társaságot, így nem tudtam őket befogadni a saját biztonságuk érdekében, viszont vittem ki nekik ennivalót meg vizet. Utána a nagymamámnál mégis találtunk nekik helyet éjszakára, és másnap jöttek értük az állatmenhelyről és elvitték mindhármukat.

Erre aznap este a délután odajön egy helybeli ismerős, hogy "te, mi van azzal a 3 kutyával, valaki mondta, hogy megmérgeztétek, vagy agyonvertétek őket". Azt sem tudtam hirtelen, hogy nyeljek, vagy köpjek. Olyan tehetetlen düh és értetlenség fogott el, hogyha nem tart vissza az erkölcsi gát, akkor ott helyben felkoncolom a srácot.

De ezen kívül még egy sor hasonló sztorit tudnék írni.


Új munkám van hétfő óta, és egyszerűen gyomoridegem van már attól, hogy jön egy ilyen pletykás szemét és kíváncsiskodik. A barátaimnak, akikkel jóban vagyok, szívesen válaszolok, meg megbeszélem velük, de az ilyen embereknek, akikben csak a rosszindulat munkálkodik, nem akarom elmondani, mert semmi közük hozzá.


Tudom, hogy ennél nagyobb problémák is vannak a világban, de engem nagyon kikészít ez a dolog.

Mit mondjak, hogy reagáljak? Köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 5. 16:11
 1/5 anonim válasza:
70%
Ha egy született tapló kérdezi, egyszerűen csak mond azt: Magánügy.
2014. márc. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Hát, ha azt mondja, hogy magánügy akkor azt hiszik, hogy prosti :D
2014. márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm! Valami hasonló gyorsan lerázó szövegre gondoltam én is. Ilyenkor meg jön a "nem kell annyira fent hordanod az orrodat" beszólás :)

Második: vicces, de pont hasonló fordult elő egyik ismerősömmel. Elköltözött, lett egy jó munkahelye, párszor hazajárt, látták hogy jól keres, erre elindult a pletyka, hogy biztos prosti :)

2014. márc. 5. 16:36
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Tényleg mondd azt, hogy magánügy, és ne érdekeljen, hogy mit kezd kombinálni a borsónyi agyában. A pletykákkal sem kell foglalkozni, mert aki pletykál rólad, annak nincs szerepe az életedben. Persze, ha mindent lepergetsz magadról, akkor te leszel a szemükben a címeres bunkó, de vigasztaljon a tudat, hogy valójában nem vagy az, ők viszont tényleg kretének, akik félnek magukba nézni, azért foglalkoznak mások dolgával. A kutyákkal kapcsolatban pedig minden tiszteletem, örülök, hogy megmentettétek őket :)
2014. márc. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is a választ és a biztató szavakat!

Ma már kipróbáltam az általad javasoltakat is és bevált. Valaki elkezdett kérdezősködni, én meg mondtam neki, hogy magánügy, nem akarok beszélni róla.

Erre megkérdezte, hogy miért? Mondtam neki, hogy semmi különös, csak az én dolgom, nem tartozik másra. Aztán már nem is kérdezett mást :) Győzelem :)

De lehet, hogy legközelebb azt mondom, hogy aláírtam egy titoktartási nyilatkozatot, így nem beszélhetek a munkámról :)

2014. márc. 7. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!