Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha rájöttem egy válaszra,...

Ha rájöttem egy válaszra, amit eddig nemtudtak megválaszólni csillagászatban hol kéne ezt ki nyílvánitanom?

Figyelt kérdés
Ez alatt arra gondolok ahol nem ötlet lopók vannak és valami hasznot is húzzak rajta ha beigazolodik hogy igaz.
2014. febr. 16. 01:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Azt nem tudom, de előtte tanulj meg írni.
2014. febr. 16. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

A csillagászati felfedezések nem járnak pénzjutalommal :) Ha csillagász vagy, akkor persze kapsz fizetést, de akkor az a dolgod, hogy az eget kémleld, és a megfigyelésekből valamiféle működőképes modellt állíts össze, ami jobban leírja a valóságot, mint a jelenlegi legelfogadottabb modell.


Mire jöttél rá? Vagy legalább azt írd le, hogy mi az, amit eddig nem tudott megválaszolni az a többezer egyetemet végzett csillagász tudós a hatalmas optikai, rádió- és egyéb frekvenciákon működő távcsöveik mögött ülve, vagy a Föld körül keringő többezer műholdról érkező adatok alapján, amire Te mindenféle képzettség és mélyebb csillagászati és fizikai ismeretek nélkül csak úgy hirtelen rájöttél :) Kíváncsi vagyok rá.

2014. febr. 16. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
87%

Publikálnod kell, egy tanulmányban.


De ha csak köztudomásra szeretnéd juttatni, akkor csinálj róla egy prezentációt, egy honlapot a saját neveddel fémjelezve, csak előtte alaposan járj utánna, nem e fedezték már fel előtted 50-en ugyanazt.


Én csomó dologgal jártam már így....


"Simpsonék már megcsinálták"

2014. febr. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
És van egy sanda gyanúm: alapvető fizikával sem vagy tisztában :)
2014. febr. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Igazi hasznot abból húznál, ha megtanulnál magyarul.

Közben az általános műveltséged is nőne...


amúgy nyugodt lehetsz: nem fogsz pénzt kapni a szuper felfedezésedért. Valószínűleg már legalább 250 éve felfedezték - ha egyáltalán valós, létező dolog - úgyhogy nyugodtan elárulhatod itt is.

2014. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem mit mondtok, bár nem értem miért kell bunkózni.

Bár inkább fizika amire gondolok persze nem biztos igaz csak kíváncsi voltam hogy lehetne e belőle valamit kezdeni.

Azon gondolkoztam hogy olyan dolog hogy idő nem is létezik sokat gondolkoztam az idő utazáson arra jöttem rá csak jövőbe lenne lehetséges de ez mind1.

3 példát néztem:

hibernálás,fekete lyukhoz közel és a fénysebesség

Egy dologra lettem figyelmes nem az idő van befolyással az alanyra hanem a környezeti tényezők hibernálásnál az anyagcseréd lassúl be,fekete lyukhoz közel a gravitáció nagyobb az van hatással az "alanyra" fénysebességnél pedig csak a sebességed változik.Az tünt fel hogy akkor az idő nem más mint a földünk keringése a saját tengelye körül.Olyan hogy "idő" akkor nem létezik csak környezeti behatásók és igy szerintem elég sok minden meg változna pl relatívitás elmélet,húr elmélet értelmét vesztené

2014. febr. 17. 16:02
 7/12 A kérdező kommentje:
röviden valahogy így tudnám leírni:)
2014. febr. 17. 16:15
 8/12 anonim ***** válasza:

"akkor az idő nem más mint a földünk keringése a saját tengelye körül"

Ezt a scifi írók is felfedezték ám, csak jobban meg tudták írni :)

2014. febr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sose voltam jó fogalmazásba:D
2014. febr. 17. 17:11
 10/12 anonim ***** válasza:

"Egy dologra lettem figyelmes nem az idő van befolyással az alanyra hanem a környezeti tényezők hibernálásnál"

A környezeti tényezők is hatással vannak, meg az idő is.

Ezt kimérték már atomórával, úgyhogy fölösleges tagadni.

2014. febr. 18. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!