Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jobb kezes vagyok, mi történne...

Jobb kezes vagyok, mi történne velem, ha átszoknék bal kézre? Áttudnék idővel egyáltalán?

Figyelt kérdés
20/lány
2014. márc. 5. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon röviden, tömören: Az agyféltekék munkaelosztásán múlik, hogy valaki jobb, illetve balkezes. Ez a génekben van leírva. Ha elvesztenéd a jobb kezed, valamilyen szinten tudnád helyettesíteni a bal kezeddel, valamilyen szinten tudnád pótolni, de ugyanolyan mértékben sohasem tudnád használni. Mindég ügyetlenebb lenne. Ha nem elveszted, hanem "csak úgy" át szeretnél szokni, még sokkal nehezebben menne, sokkal kevesebb eredménnyel.


Fordítva szokták megpróbálni, illetve igyekeztek hajdanán jobb kézre szoktatni a balkezeseket, több-kevesebb eredménnyel. Tökéletes sosem lett, még akkor sem, ha ezt a gyermek születéstől tematikusan igyekeztek elérni!

2014. márc. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudnál, idős vagy már ahhoz és veszélyes dolog is átszoktatni magad. Régebben szokás volt a bal kezes gyerekeket átnevelni jobbkezesre, és bizony kisebb-nagyobb agyi, idegrendszeri problémák is eredtek ebből, nem mindenkinél, de annál sokkal gyakrabban, mintsem azt véletlennek lehetne tekinteni.
2014. márc. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én a küzdősport és a gitározás miatt tudatosan fejlesztettem a bal kezem lábam dominanciáját,és ügyességben,erőben simán hozza a jobbét,egyes mozdulatokban ügyesebb is.

szóval lehet fejleszteni nagyon is,de végképp dominánsra átnevelni nem nagyon.

1 emberről tudok akinek ez sikerült papp lászló ökölvívó. jobbkezes lévén átszokott a fordított alapállású balkezes küzdőállásra és küzdelemre.

2014. márc. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
(#1-es vagyok) Még megemlíteném a rejtett balkezességet, amikor gyermekkortól jobb kézre szoktatnak valakit és esetleg nem is nagy a különbség a két kéz ügyessége között. Ilyenkor ugye jobbkezesnek van elkönyvelve az illető és szinte "pillanatok alatt" átszokik a balkezességre, ez azért lehetséges, mert alapvetően balkezes! Ha meg sem próbálja, sosem derül ki. Ha megpróbálja, akkor azt hiszi, hogy legyőzte a természetet, pedig csupán ettől az időtől fogva használja a kezeit a saját genetikája szerint!
2014. márc. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és régebben miért akarták feltétlenül átszoktatni jobb kézre valójában a bal kezes gyerekeket?
2014. márc. 6. 09:14
 6/8 anonim ***** válasza:
A köztudat, a közvélemény csak a jobbkezeseket fogadta el teljes értékű embernek! "A szép kezeddel egyél!" - mondták, mert a ki balkezes, sete, az eleve értéktelenebbnek számított.
2014. márc. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanulni. Egy barátnőm pont 20 éves kora körül tanult meg bal kézzel írni - egyrészt poénból, másrészt mert az egyetemen annyit írt, hogy előnyére vált, hogy tudta váltogatni a kezeit. :)
2014. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
persze. én most egy sérülés miatt balkézzel csinálok mindent, és írni is elkezdtem. napokon belül látható az eredmény, ha időt fektetsz bele. bár lehet ez adottság kérdése is.
2014. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!