Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van benne igazság, hogy a 2...

Van benne igazság, hogy a 2 kezes emberek nehezebben tanulnak?

Figyelt kérdés
2014. febr. 23. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen.


Nekem van egy barátom, akinek csak egy keze van, és baromi gyorsan tanul.

2014. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kac...
2014. febr. 23. 16:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt én is hallottam már, de nem lennék benne biztos. Persze mit értünk ilyenkor az alatt, hogy kétkezes? (Bocs, ezt sosem tudtam.) Mert van, aki mindkét kezét egyformán jól használja mindenre, és van, aki valamire csak a jobb, valamire pedig csak a bal kezét tudja használni, kb. 50-50%-ban. Én az utóbbiba tartozok, egy ismerősöm szintén. Mindketten egyetemre járunk, normálisan tanulunk. Bár én hosszú és bonyolult szövegből egy picit nehezebben tanulok, de ezt általában betudom annak, hogy erősen vizuális típus vagyok, és nem olvasok valami gyorsan. Viszont elmondott, elmagyarázott, megmutogatott dolgokat nagyon könnyen és gyorsan fogok fel, és főleg a matekosabb tárgyakban vagyok jó.
2014. febr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem

nincs

legalábbis az én tapasztalataim alapján

2014. febr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
En ket kezes vagyok es mindig is nehezem ment a tanulas!! Viszont meg nem olvastam,nem hallottam h ennek koze lehet hozza.Utana is nezek. :)
2014. febr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A három kezűek sokkal jobban tanulnak.
2014. márc. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kanti Szilvia válasza:
"A pedagógia mai álláspontja szerint balkezes gyereket „átszoktatni” szigorúan tilos. Már a magzati korban eldől, hogy melyik agyfélteke lesz a domináns és ennek a megváltoztatására tett kísérlet súlyos zavarokhoz vezethet. Ilyen például a dadogás, olvasási- (diszlexia), írási- (diszgráfia), számolási (diszkalkulia) nehézségek, magatartásbeli problémák, egyensúlyzavar, könnyen veszíthet magabiztosságából és egyéb lelki problémák alakulhatnak ki. Átszoktatás helyett inkább segíteni kell a gyermeket, például az írástanulásnál meg kell mutatni neki a megfelelő technikákat (hogyan formálja a betűket, számokat stb)."
2014. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hmmm... érdekes, amit az előző írt. Egy valamiben azonban nem értek egyet ezzel az idézettel, mégpedig hogy már magzati korban eldől, hogy melyik agyfélteke lesz a domináns. De csak a saját példám miatt, amúgy nem kételkednék a tudományban. Ugye mondtam, hogy én kb. fele-fele arányban használom a két kezem (3-mas válaszoló vagyok), és ez nálam úgy alakult ki, hogy balkezesnek születtem, de 1,5-2 éves koromban elkezdtem használni a jobb kezemet is. Olyannyira, hogy rajzolni, írni már jócskán azzal tanultam meg (nem átszoktatás miatt...), tehát első ránézésre az nálam a domináns. Akkor ez hogy lehet?
2014. márc. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kovács Réka Viktória válasza:
Engem óvodában átszoktattak bal kézről jobb kézre, melynek az eredménye az lett,hogy az általános iskola alsó tagozataiban tükörírással írtam és nevelési tanácsadóhoz kellet járnom 2havonta, ezt egy idő után korrigálni tudtam, de még mindig vannak kétségek bennem arról, hogy melyik a jobb és melyik a bal kezem. Későbbiekben megtanultam normálisan írni, de tanulási nehézség megmaradt. Jobb és bal kézzel is tudok ping-pongozni, valamint teniszezni, de ha valamit meg kell tanulnom kétszer annyi időt kell rászánnom, dolgozatoknál is több idő kell.....Szerintem van abban igazság, hogy nehezebben tanulnak (de ez az én véleményem...)
2014. márc. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rövid távon valóban sokkal több problémájuk van a kétkezeseknek mivel egyszere két oldalról közelítik meg a dolgokat (érzlmi vs logikai). Viszont, idővel jó eséllyel bejön az egyensúlyi helyzet.
2014. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!