Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most velem van a baj, vagy vele?

Most velem van a baj, vagy vele?

Figyelt kérdés

Egy barátomról van szó, aki valamikor nagyon közel állt hozzám, és most nagyon zavar az, hogy nem tudom mi baja. A kérdés lényegében az, hogy részemről probléma, hogy azt gondolom "valami baj van"? Volt egy-két hasonló barátom, akikkel talán úgyanez volt a helyzet, az egyikük az orromrakötötte is, amikor hisztiztem valamin, hogy "sz.rjam le", olyankor nem csak 'nemtörödömnek' tituláltam őt, hanem undoknak is. Olyan embereket akik utána mégis hiányzanak, akár többév után is.

Elgondolkodtam ezen, és nem tudom, felfogni, hogy ilyenkor tényleg velem van a baj? Bár az sokszor engem is zavar, mikor annyira zavar a másik ember undokabb viselkedése, hogy néha sokáig rágodom rajta, mintha gyüjteném magamban a haragot, aztán néha rögeszmésen bennem marad. Nem szivesen bszm fel magam, és főként nem szivesen bántok meg másokat, de egy időután már muszáj közöljem velük. sokszor a reakció az, hogy nem válaszolnak, vagy olyant irnak, amiből lejön, hogy nincs kedvük beszélni róla. pl. utálom mikor igazságtalannak érzem a másik embert, általában nagyképűnek tartom, akinek ha valami baja van, sápíttozik rajta, de ha nekem van, nem veszi figyelembe. Eleinte az ilyenről úgy gondoltam, "nem igazi barát", de miután a legutobbit eléggé annak tartottam, elgondolkoztatott.



2014. márc. 7. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom kivel van a baj, de lehet, hogy velem, mert egy k-rva szót nem értek a kérdésedből.
2014. márc. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor talán ne tartsd fontosnak, hogy válaszolj rá. :)
2014. márc. 7. 21:13
 3/5 A kérdező kommentje:
igyekeztem minden leírni, ami lényeges, ha valaki konkrétan nem ért belöle valamit, szóljon, ha semmit, inkább hagyja:)
2014. márc. 7. 21:16
 4/5 Kameko-san ***** válasza:
Én konkrétan azt nem értem, hogy a kérdés most egy emberről, vagy többről szól? (Csak mert a kérdés és az első mondat szerint egyről, de számomra elég érthetetlen módon több emberről kezdtél írni.)
2014. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

igen, több emberről, de ezzel a több emberrel hasonló az eset. akkor kijavítom: velem vagy velük*? (vagyis lényegében a nemtörödőmségükkel vagy az én sértődéseimmel)

nem akartam bonyolítani sem:)

2014. márc. 7. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!