Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalok és felnőttek ki az,...

Fiatalok és felnőttek ki az, aki nem szeret behódolni, hanem inkább akár mindenben különbözni a saját kortársaitól és ennek mi az oka?

Figyelt kérdés
Nem a deviáns magatartásra gondolok, nem is a nonkonformistára. Arra vagyok kíváncsi, hogy szerettek-e a saját utatokon járni, individualisták lenni vagy legjobb átlagnak lenni, behódolni, követni a divatáramlatokat.
2014. márc. 8. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenki szeret a saját feje után menni, főleg fiatalon.
2014. márc. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem igazán ezt tapasztalom. A közvetlen környezetemben vannak nagyon sokan, akik idomulnak a többihez (hajviselet, magatartás). Pont arról írok, hogy még egy alapvetően normális morális értékekkel rendelkező embert hogyan formál át a közösség vagy éppen a sztárkultúra, a média.

Az, hogy fiatalon mindenki szeret a saját útján menni csak részigazság, mert pont hogy másokat lemásolnak és akkor persze, hogy ott tartunk, ahol tartunk.

2014. márc. 8. 15:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Én leszarom a divatot meg a többieket. Olyan vagyok, amilyen lenni akarok, ha valakinek nem tetszik elmehet a búsba. 19 L
2014. márc. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"A közvetlen környezetemben vannak nagyon sokan, akik idomulnak a többihez (hajviselet, magatartás)._"


Honnan tudod, hogy ők nem olyanok akarnak lenni, nem olyan hajat akarnak divat nélkül is?

2014. márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Arimateia válasza:
Tonio Kröger...
2014. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A mai divatot ,trendet követni kész érvágás...nem lennék teenager annyi szent,pedig én sem vagyok öreg,sem régimódi..de a mai divathullámhoz igazodni való y generációs "emberkékből" aligha lesz valami.
2014. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Én leginkább önmagam szeretek lenni, és ehhez mindig is tartottam magam. Viszont ha éppen mondjuk egyezik az, ami divatos, és ami tetszik, attól miért lennék átlagos, vagy beleolvadó? Ilyen is előfordulhat.

Bár sosem voltam túl népszerű, mindig találtam hozzám hasonlóbb barátokat. Néhányan már mondták, hogy egyedi vagyok, én ezt dicséretnek veszem. De némely helyzetben másokhoz is kell igazodni, meg kell találni azt a bizonyos középutat.

2014. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem olyan hajat akarnak. Ez csak egyszerű behódolás, a csordához való tartozás. Veletek tartok, hogy befogadjatok, mivel otthon a szüleimmel problémák vannak. Szinte senki nem mer egyedi lenni. Én viszont igen. Néha vannak kompromisszumok nem mondom, de nem minden esetben.
2014. márc. 8. 16:35
 9/12 anonim válasza:
100%
Szvsz az is gáz, ha valaki nagyon erőlködik, hogy egyedi legyen. Mindenkinek elsősorban önmagának kéne lennie.
2014. márc. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igazad van, a legtöbb ember egyedinek tartja magát, pedig egyetlen saját gondolata sincs.

Légy önmagad, de ne legyél nárcisztikus személyiség.

Tudj - ha nem tudsz, akkor tanulj meg - szeretni, és akkor megtalálod azokat, akik el tudnak fogadni téged és akiket te is el tudsz fogadni. Persze ez nem könnyű.

2014. márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!