Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy azt veszem...

Miért van az, hogy azt veszem észre, hogy velem senki se szeret beszélgetni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben vettem észre, hogy osztálytársak-mondjuk úgy, hogy "barátnők" se igen jönnek oda, hogy csevegjenek. Nem azért, mert utálnának, csak úgy amblokk nem jönnek oda. Pedig eddig nem volt ilyen vészes a helyzet.

Nem érzem azt, hogy túl barátságtalan, vagy túl kedves lennék, meghallgatom mindenki mondanivalóját, nem okoskodok, nem vágok bele a másik szavába, reagálok is rá...


Próbáltam azt, hogy nem foglalkozom vele, hanem kezdeményezem én a beszélgetést, és bedobom én magamat dinamikusan, akkor általában úgy elbeszélgetnek velem, de olyan nincs, hogy valaki csak úgy, odajön, beszélgetni, rám írna, vagy hasonlók... ez miért lehet?


Előre is köszönöm!

16/L



2014. márc. 13. 16:06
 1/3 anonim válasza:

Előre is szólok, hogy lehet, hogy Te más cipőben jársz.:-)

Én is elmondhatom ugyanezt magamról, mint amit Te leírtál, viszont én azt látom, hogy ez belőlem jön. Tulajdonképpen én nem vagyok kíváncsi az emberekre. Úgy szoktam emlegetni ezt a jelenséget, hogy a "remete" korszakomat élem. Lehet, hogy először nem kellemes ezzel szembenézni, mert azt gondolhatjuk, hogy máshogy kellene éreznünk, viselkednünk, stb., de a megoldás számomra mégis az volt, hogy megkerestem magamban a dolgok forrását. Meg is találtam, és megbékéltem vele, hogy most ez van, és kész. Ez a korszak is el fog múlni, ahogy minden más.

Egyébként a pszihológia is azt mondja, hogy a saját tudatunk tartalmát vetítjük ki a környezetünkre.

2014. márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
lehet tehetnél némi csavart a beszéd stílusodba, némi játékot, némi többértelműséget, némi mókát.
2014. márc. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek :)


Abban is van igazság, hogy sokszor én sem szeretnék beszélgetni senkivel, mert úgy jó lenne egyedül, akár társaságban is, a gondolataimmal együtt lennem... de mégis akarok beszélgetni, hiszen "kell", hogy ne legyek antiszociális... de sokszor olyan emberekkel vagyok körülvéve, akikkel öröm lenne beszélgetni, meg minden, és szeretnék is, és rajtuk is azt veszem észre, hogy nem szívesen szólnak... viszont itt a 2. válaszoló felvetése lehet jó, hogy egy kicsit "érdekesebben" kéne kommunikálnom, vagy ilyesmi...


Köszi mindkettőtöknek !!! :)

2014. márc. 16. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!