Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet nem törődni más...

Hogy lehet nem törődni más emberek sz*rkavarásaival?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja ne foglalkozzak azzal, mikor a hátam mögött hazugságokat mondanak rólam, vagy épp igazat, de azt is kárörvendve. Próbálok ezzel nem foglalkozni, de mégis annyira dühít az ilyen. Tényleg van aki egyáltalán nem foglalkozik az ilyennel hasonló helyzetben? Összeveszni állítólag nincs értelme, főleg ha rokon az illető (pedig szívesen elküldeném őket melegebb éghajlatra). Tudom nem ez a világ legnagyobb problémája, csak érdekelne mások hogy kezelik az ilyet.

Normális válaszokat kérnék. Köszönöm. 24/L



2014. márc. 18. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nem reagálsz rá sehogy, főleg nem azzal, hogy "rátámadsz" az illetőre. Ha valaki megkérdezi, hogy igaz-e amit hallott, akkor elmondod neki, hogy igen, vagy nem, esetleg megindoklod és kész, lezárod a dolgot.

Úgyis tudod valószínűleg, hogy mi az oka annak, hogy pletykálnak rólad, vagy terjesztenek rólad alaptalan dolgokat, esetleg ezt még hozzáteheted magyarázatként, de nem kell szembeszállni a másik féllel, mert nem ér annyit sosem.

2014. márc. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tudatosságnak vannak szintjei. Az emóciók irányítása alatt létezni az is egy szint, amiben a legtöbb ember vergődik. Talán már hallottad a mondást, hogy emelkedj felül a hülyeségen. Ugyanígy emelkedj felül az érzelmi örvényeken, a józan ész erejével.
2014. márc. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

szerintem valamilyen szinten mindenki foglalkozik ilyen dolgokkal, de sokan ezt nem mutatják ki. Én is sokszor vagyok ilyen helyzetbe. De inkább magambatartom az ilyen dolgokat. Ha nagyon komoly az ügy akkor a legjobb baratnak elmondom, csak hogy kicsit kiadjam a gőz magamból.

Az, hogy nekiállj vitázni a másikkal nem éri meg, mert amint nekiállsz összeveszni valakivel, gondolkodás nélkül vágsz a fejéhez olyan dolgokat, amiket lehet holnap megbánnál, de akkor már késő, jóvá eleg nehezen lehet tenni az ilyesmit

2014. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!