Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés volt az első...

Milyen érzés volt az első milliót megszerezni?

Figyelt kérdés
Olyanoktól kérdezem, akinek vagy munkával, vagy vállalkozásból vagy öröklés útján hirtelen lett ennyi pénze, vagy összespórolta, évek kemény munkájával.Utána mit kezdtetek vele?Mi lett a pénz sorsa?

2014. márc. 28. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:

nem számoltam még össze, de szerintem még nincs egy millió...

olyan 600-700 környéke lehet sacc/kb

miért kéne, hogy bármilyen extra érzés is legyen miatta?

ugyanaz, mintha lenne 10 ezred, csak ennek az összegnek a végén több a nulla...

ha hülye vagy, a 10 ezret is úgy b*szod el ahogy akarod meg az 1 milliót is...

ha nem vagy hülye akkor meg miért is kéne hogy boldog legyél attól, hogy van pénzed?

ha elköltöd nem lesz, ha nem költöd el akkor van, de ez meg így önmagában mit sem ér...

2014. márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

én különböző alapokba fektettem... ha kell bármikor kivehetem a kamatokkal eggyütt addig meg kb évi 10-15%-ot hoz...


nem érzek semmi különöset tőle mert ez nem olyan "sok" pénz hogy bármit megtehetek tőle


ha lenne pár milliárdom vagy több akkor biztos elfogna egyfajta felsőbbrendűség érzés mert akkor már mindegy mit csinálsz a kamatokból úgy élhetsz mint egy király és bármit elintézhetsz

2014. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldön spóroltam össze 1 millió ft-nak megfelelő összeget, kb. 2 év alatt (még mindig kint vagyok - több mint 4 éve - és még mindig spórolok, cél: saját vállalkozás).


Milyen érzés volt? Jó mert végre úgy éreztem van egy erős tartalékom vészterhes időkre (akkoriban még csak ez volt a célom mivel nehéz anyagi körülmények között nőttem fel, tele aggódással hogy miből lesz pénz kajára). És ha belegondolok sokkal jobb hogy meg kellett izzadnom érte mintha mondjuk lottón nyertem volna mivel így valóban értékelem amim van (nem véletlenül szokott a lottónyertesek pénze elfogyni pár éven belül).


Aki meg azt mondja nem számít hány nulla áll az egyes után az hazudik (legfőképp magának). Ugyanis (saját gyerekkori és mostani tapasztalataimból beszélek) a pénz lehetőséget ad. Lehetőséget egy nyugodtabb életre, lehetőséget hogy továbbtanulj ha akarsz, lehetőséget hogy olyan helyekre juss el ahova szeretnél és még sorolhatnám. Persze egyszerűbb a pénzt minden baj forrásának beállítani viszont aki így tesz az elvágja magát a fent említett lehetőségektől, bármennyi is legyen a fizetése.

2014. márc. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Én nekem nemrég jött össze egy milla, de semmi extra érzés. Mire elég ma 1 millió forint? Semmire.
2014. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Hát én 3 évig dolgoztam mielőtt elköltöztem a szüleimtől, ők nem kértek lakbért, vagy bármi hozzájárulást, így a fizetésemet nem költöttem el, hanem arra gyűjtöttem, hogy majd veszek egy lakást. Három év után 3 millió Ft-om volt, de nem éreztem semmi különöset...

Aztán összeköltöztem a párommal (aki most már a férjem), és az egészet az ő örökölt házának a felújítására költöttük, azóta is ott lakunk, és még mindig csinosítgatjuk a házat, kertet, stb.

Úgyhogy szépen gyűjtögettem 3 évig, majd elment 1 hónap alatt, de semmi érzést nem váltott ki bennem.

2014. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

15:10


lol. Akkor add nekem. Ha neked semmire nem elég, akkor nem is fog hiányozni a bankszámládról.

2014. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pont ma nyertem a lottón 1500 ft-ot, engem még ez is boldogsággal tölt el, és tudok neki örülni.

Szerintem a pénzt meg kell becsülni, ha megdolgoztál érte, ha csak nyertél, vagy örökölted. Ilyet sosem mondanék, hogy semmire nem elég.. Akkor nincsenek céljaid. Úgy meg tényleg semmi értelme semminek...

22/l

2014. márc. 30. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!