Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a fene van velem? (többi lent)

Mi a fene van velem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sosem voltam jó tanuló, mert nem tudok koncentrálni az órán, és a házi feladat fölött ülve is elkalandozom. Képtelen vagyok irányítani a figyelmem, és céltudatosan élni. Amikor valami olyat kell csinálni, amihez nincs kedvem, frusztrált vagyok és a legapróbb dolgok is képesek elterelni a figyelmem (szó szerint, akár egy hangya is). A testem ott ül a könyv fölött, de én valahol nagyon messze kóborlok, akár órákon át. Abban a pillanatban ez nem zavar, de amikor rájövök hogy mindjárt éjfél és még semmit nem tanultam, de más hasznosat sem csináltam helyette, az nagyon rossz érzés. Folyamatosan áltatom magam, hogy "majd holnap megtanulom", "úgyis kijavítom, év végére mindig összeszedem magam", "változtatni fogok ezen, de csak majd holnap", stb.

Így érettségi előtt 1 évvel kezdem nagyon félteni a jövőmet, és nem tudom mit csináljak. Egyszerűen nem tudom összehangolni a pillanatban élő önmagamat, a hosszútávon gondolkodó önmagammal. Kívülről úgy tűnik mintha nem is érdekelne a jövőm, de valójában nagyon is érdekel, és ez kikészít idegileg, mégis képtelen vagyok változtatni. Nem vagyok ura az életemnek, állandóan csak tervezek mindent, és vagy el sem kezdem, vagy nagyon hamar félbe hagyom. Akaratgyengeség, hiperaktivitás, diszharmónia, és tanulási zavar jellemez. Utóbbi háromról kitöltöttem egy online tesztet, íme az eredmények:

- Hiperaktivitás: 181 (151 és 200 között enyhe, 201 fölött jelentős)

- Diszharmónia: 70 (51 és 75 között enyhe, 76 fölött jelentős)

- Tanulási zavar: 97 (81 és 100 között enyhe, 101 fölött jelentős).

Gyerekkorom óta vannak kisebb tikkjeim, ezek ilyen rossz beidegződések, például torokköszörülés, állkapocsmozgatás, hasonlók. Tudok uralkodni rajtuk, de frusztrál ha vissza kell tartanom, legalábbis amíg meg nem feledkezem róla. 1-2 éve a pánikbetegség is kijött rajtam, de szerencsére van annyira enyhe, hogy sikerült megtanulnom fejben kezelni, és irányítani. A gyógyszeres kezelést amúgy sem vállaltam volna be, mert irtózom a gondolatától is. Tudok vele élni, persze nem könnyíti meg a mindennapjaimat.

Nem tudom hogyan vehetném kontroll alá az életem. Félek ha így folytatom, a híd alatt végzem. Szeretnék tudatosan élni, és változtatni ezen.

Hogyan sikerülhet ebből kimásznom?

Küzd még valaki ilyen, vagy ehhez hasonló problémákkal? Szívesen elolvasom a ti történeteiteket is, szeretnék más tapasztalataival is gazdagodni, nem számít milyen hosszúra sikerül a válasz.

Mindenféle segítséget örömmel fogadok. Rosszindulatú, minősítő megjegyzéseket köszönöm nem kérek, van elég bajom így is, az önkritikám pedig rendben van.


Előre is köszönöm a válaszokat, minden jó tanácsra megy a zöld pacsi :-)


19/F



2014. márc. 29. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha vígasztal én délután 2 óta ülök itt a gépnél és "írom" a feladatom. Gyakorlatilag 1 óra altt bőven meglehetne írni, de valahogy nem haladok. Pontosan ahogy mondod, minden sokkal érdekesebb mint a feladat. Itt van 10 óra, elhatároztam, hogy már pedig megírom még éjfél előtt!


Amúgy nem érzem, hogy lenne valami gond velem. Egyszerűen csak nem érdekel a téma.

2014. márc. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A koncentráció zavarra nem tudok mit mondani, de nekem a tanulásban segítettek az un. mnemotechnikák. 3-s tanulóból közel kitűnő lettem. Ajánlom keress rá. Jó tanács, ahol említik a memória palotát az jó; ahol pedig azt mondják, hogy az agy olyan, mint egy izom és csak 10 százalékát használjuk, meg a tudatalattink mindent elraktároz és agykontrollal elő lehet hívni az előző életünket, na az egy rohadt nagy kamu.
2014. márc. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

Együttérzés :-) az a baj, hogy engem nagyon kevés dolog érdekel annyira, hogy érdemben neki tudjak állni. Magamat elnézve úgy érzem, hogy bizony vannak bajok...

Egyébként kitartás, ne add fel! Van még időd :D

2014. márc. 29. 22:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezek a -hál'Istennek- enyhe panaszok a kifejezés hiánya miatt jönnek, az a tapasztalatom. Csak tanulni, tanulni- és lemarad a képességfejlesztés, az amit megtanultnál,megismertél a világból, annak ki is kell fejeződnie. Zenélj, rajzolj, írj, énekelj- bármi, ami érdekel. Jobban fog menni a koncentrálás a tanulásban, mert ezek összefüggnek. Ne törődj az eredménnyel, csak csináld a nap egy részében, amit szeretsz.
2014. márc. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:

Köszönöm szépen, utánanézek :-)

2014. márc. 29. 22:15
 6/11 anonim ***** válasza:
A tikkelést abba lehet hagyni, csak baromi nagy önkontroll kell hozzá. (Tudom, abból hiány van.) Amikor érzed a kényszert, akkor tudatosan ellenállsz. Amúgy Mérleg a csillagjegyed? Szerintem ezek miatt nem kell a híd alatt végezned, még kinőheted ezeket az önsorsrontó tulajdonságaidat. (Tapasztalat.) :)
2014. márc. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem már az is jó, hogy kiírtad a kérdést, mert úgy érzed, hogy nem vagy egyedül. Sokan elégedetlenek szerintem a teljesítményükkel, amit nyújtanak - már azok az emberek, akik szeretnének is eljutni valahová.


Szerintem a következőket tudod tenni:


1, Apró lépésekben haladás, és nem elvárni magadtól mindent egyszerre. Szerintem ez kb. a legnehezebb része. Ha sikerül öt vagy tíz percig odafigyelned, és beemelned azt az anyagrészt az agyadba, teljes nyugodtsággal veregetheted érte a saját vállad, és derűsebben kezdhetsz neki a következő "körnek".


2, Biztasd magad azzal, ha most tanulsz, akkor később olyat tanulhatsz, ami érdekel is... Legalábbis kis részben, mert sajna az egyetemek nem erről híresek.


Milyen irányban akarsz továbbmenni?


3, Próbáld meg tudatosítani, hogyha a jövőn rágódsz, sehova se jutsz a jelenben, és akkor a jövő is egy nagy nulla lesz. Úgy látom, ezt már beláttad magadtól, de nem árt, ha egy órában többször ráhozod saját magadra a frászt ennek kapcsán.


Végül is nem fog máshogy menni, minthogy uralkodsz magadon, vagy próbálsz segítséget kérni szakembertől, mondván, hogy zavar az életed élésében ez a probléma, hogy nem tudsz koncentrálni.


Szóval kitartás, és nyugodtan örülj neki, ha 5 percig már tudtál csinálni valamit... Próbáld biztatni magad, és a pozitív dolgokra koncentrálni.

2014. márc. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Negyedik válaszoló:

Önkifejezés céljából leginkább videókat szoktam szerkeszteni, régóta csinálom és többnyire jó visszajelzéseket kapok. Meg mostanában verseket írok, ha valami bánt. Nagyon sokat ötletelek, de sajnos csak egy nagyon kis része valósul meg. Ezen is szeretnék változtatni.

Köszönöm a választ, ráerősítek az utóbbiakra :-)

2014. márc. 29. 22:27
 9/11 A kérdező kommentje:

Hatodik válaszoló:

Teli találat, mérleg vagyok :-) remélem kinövöm, vagy ha más nem, akkor kiveri belőlem az élet.

Köszönöm a választ :-)

2014. márc. 29. 22:33
 10/11 A kérdező kommentje:

Hetedik válaszoló:

A filmiparban szeretnék elhelyezkedni író / rendezőként, vagy vágóként, esetleg operatőrként. Színészként is szívesen kipróbálnám magam, de ebben már kevésbé vagyok biztos. Szeretnék az önkifejezésemből és a kreativitásomból élni. Persze ez egy távoli álom, az eredményeim rosszak, az említett problémák fennállnak, protekcióm nincs.

Egyenlőre keresnem kell egy szakmát amivel el tudok helyezkedni, meg nyelvet kell tanulnom, hogy kint is tudjak érvényesülni, ha megelégelem az itthoni helyzetet.

Egyébként valószínűleg szakemberhez fogok fordulni, régóta fontolgattam, és most megerősítettél benne.

Igyekszem megfogadni amiket írtál, köszönöm szépen a hasznos tanácsokat, és a jó szavakat :-)

2014. márc. 29. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!