Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek hogy ne érezzem...

Mit tegyek hogy ne érezzem magam kevesebbnek a többi embernél?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 2. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ez zavar, akkor ne érezd magad kevesebbnek. Ez a legegyszerűbb.

Vagy vedd magad körül selejtes emberekkel. Lehetőleg még nálad is selejtesebbekkel.

2014. ápr. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keress valami olyan elfoglaltságot/hobbyt, amiben jó vagy. Csinálj valami olyat, ami miatt büszke lehetsz magadra.
2014. ápr. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

kisebb rendűség érzés?

Az önbizalomhiánynak az alapja sokszor olyan téves hiedelmek, mint hogy „nem vagyok elég jó”, „nem vagyok elég ügyes”, „kevesebb vagyok másoknál”, stb. Ezeket a hiedelmeket gyerekkorunkban alakítjuk ösztönösen. Például ha a szüleink folyamatosan azt mondogatják, hogy „nézd a Pistikét, mennyivel jobb gyerek, mint te”, akkor ezt mi el is hisszük a szüleinknek, és kialakul az a meggyőződésünk, hogy „nem vagyok elég jó”. Ehhez hasonló hiedelmek alkotják az alapját a gondolkodásunknak, meghatározzák az hangulatunkat, viselkedésünket. Sokszor ezek a hiedelmek nem igazak, mégis hiszünk bennük.

Ezeket a téves hiedelmeket kell átírni, átalakítani.

2014. ápr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Önismereti könyveket olvass, vagy menj el olyan előadásokra, amelyek az önbizalomról szólnak, ill. annak fejlesztéséről.

HA megismered önmagad, akkor tudni fogod, miben vagy jo, az átlagosnál jobb. Azokra a dolgokra koncentrálj!

Az is segítene, ha valamilyen kö9zösséghez tartoznál. Sport- vagy, hobby, vagy vallási, v valamilyen.

2014. ápr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#1-es jó nagy butaságot ír, úgy nem fog fejlődni, mindig csak "lefelé néz". Nem az önérzetet kell nyalogatni, hanem fejleszteni magát, megtalálni önmagát, az kijelöli az utat is, amin érdemes fejlődnie és amiben örömét is leli egyben. Így lesz egyedi, így tud nyújtani valamit vagy valamiket a közösségnek, a társadalomnak, így emelkedik ki a tömegből. Akkor pedig már semmi oka nem lesz önmagát alantasabbnak érezni. Szóval ahogy írták is: önismeret-fejlesztés, tanulás, világlátás, hogy minél több szemszögből láthassa a mindennapiakat (ez önmagában, eleve is előny).
2014. ápr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!