Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Apám miért nem képes felfogni...

Apám miért nem képes felfogni hogy magasból teszek a politikára és mehetnék szavazni már a korom miatt de nem megyek mert nem itthon tervezem a jövőmet?

Figyelt kérdés

vendéglátóipari szki-ba járok, angol felsőfok, német-olasz középfok megvan. az elmúlt két nyarat németbe és olaszba töltöttem szállodákban, annyi pénzért (mint diák) amennyit itthon a fater nem keres 50 feletti diplomásként.

ahogy meglesz a nemzetközi érettségi és a nemzetközileg is elismert szakács-cukrász bizonyítványom (nem sz**r OKJ-s papír) már meg is pattantam, irány külföld vissza se nézek erre a nem mondom mire amit országnak csúfolnak.

és nem, nem megyek szavazni. magasból lesajnálom az összes politikai oldalt, a politikusokat még annál is jobban, de ezeknél jobban csak azokat az idióták sajnálom le akik részt vesznek az egészben.

én inkább itt hagyom és irány oda ahol megbecsülnek. fogok én mint a fater 50 évesen havi 120 nettóért kínlódni 10 órában valami sz*r cégnél? (és örüljön h van állása 50 évesen ugye)


de mit nem ért ezen vajon?


2014. ápr. 2. 18:51
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Mert nem vagyunk egyformák és neki fontos a politika meg a választások. Ő nyilván soha nem hagyná el az országot sem.
2014. ápr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
39%

tudod, akárhova is mész, mindig is magyar maradsz, ez a kultúra már beléd ivódott, soha az életben nem fogod magadról levetkőzni

és tudod, pont a te fajtád miatt tart ott az ország ahol, tenni nem hajlandó, de panaszkodni annál inkább tudó nagyokosok, a "majd én megmondom, mi a tuti" típusú emberek

2014. ápr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

embr te vagy olvasni nem tudsz vagy komplett hülye vagy.

nem vagyok még végzős középsulis, és egy felső és két közép nyelvvizsgám van.

te 17 évesen ezt elmondhattad magadról?

vagy az a majdnem 10.000 ember akinek a kormány DIPLOMAMENTŐ programot indít mert nem vehetik át a diplomát a nyelvi papír hiánya miatt?

hm?

TENNI nem hajlandó? mikor a nyári szünetemet az elsőtől az utolsó napig végigmelóztam napi 10-12 órákban szállodákban picnér és stb feladatokban?

hm?

17 évesen?

hm?

ez hogy van madárkám?

tenni nem hajlandó. dehogynem. csak nem itt. hanem ott ahol ÉRTELME IS van tenni.

ott építem fel az életem oda fogok adózni ott nősülök (barárnő már van! és nem magyar!) és ott lesznek kölykek is.

itt nem.

és megígérem neked: a kölykeim egy árva magyar szót se fognak tudni! gondoskodom róla.



???


tenni nem hajlandó, de panaszkodni annál inkább tudó nagyokosok,

2014. ápr. 2. 19:54
 4/37 A kérdező kommentje:

sajnos ez így van.

ezért is hazudtam németben azt hogy török vagyok.

ha azt mondtam volna magyar egyből másképp beszéltek volna velem.

tudod, Bécsben meg lehet nézni több heylen a "NE lopj! táblát. Bécsben, magyar felirattal.

khm.

kínos.


>>>

mindig is magyar maradsz, ez a kultúra már beléd ivódott

2014. ápr. 2. 19:56
 5/37 anonim ***** válasza:

nyelvvizsgáról nekem nem kell kiselőadást tartani, nekem is van, nem nagy kunszt :)

én tudok szöveget olvasni, sőt, értelmezni is, veled ellentétben

azzal, hogy elmész innen, nem teszel semmit, csak megfutamodsz a problémák elől, ha annyira nem tetszik, miért nem itthon teszel az ügy érdekében? mert ahhoz tanulni kéne?

2014. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Rendben kimész külföldre. Teljesen oké, én minden jót kívánok Neked, hogy teljesüljenek azok, amiket elterveztél. Bár nekem is lett volna ennyi idős koromban ilyen hozzáállásom az élethez!

De attól, hogy Te kimész, apukád még ebben az országban fog maradni, és ennek az országnak a törvényei/adói/politikusai/stb. alatt nyög majd. Lehet, hogy pont azért próbál rávezetni a politika témára, mert azt szeretné, hogy olyan pártra szavazz, amit ő is támogat, amelyikre ő is szeretne szavazni, ezáltal egy plussz szavazatot adni az ő által kedvelt pártnak. Jobb nem lesz, akármelyikre is szavaz, de a reményt azt ne vedd el tőle!

2014. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

na hát PONT EZEK azok a mondatok amiket a fater is nyomat nekem, és ERRŐL szól a kérdésem is. vagyis hogyhogy NEM LEHET felfogni hogy engem nem érdekelnek az itthoni problémák, nem megfutamodom előlük hanem nemes egyszerűséggel lesz***om őket.

és miért nem teszek hogy itthon jobb legyen? Mi a francnak tennék? addig vagyok itt, amíg muszáj aztán már tűntem is el. minek kínlódjak? kínlódjon a halál.

kínlódjon az aki itt marad. én nem az biztos.



>>>csak megfutamodsz a problémák elől, ha annyira nem tetszik, miért nem itthon

2014. ápr. 2. 21:58
 8/37 A kérdező kommentje:

na abból lenne csak a szép sztori ha mégis elmennék szavazni.

uis az öreg tősgyökeres miép-es volt, most jobbikos.

én meg tudom kire szavaznék ha mégis elmennék.

(nem megyek) de ha mégis akkor balra.

na abból lenne csak szép családi beszélgetés!



>>>de a reményt azt ne vedd el tőle!

2014. ápr. 2. 22:01
 9/37 anonim ***** válasza:
még nagyon gyerek vagy, nem érted :)
2014. ápr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

őszintén remélem hogy soha se fogom érteni.

németben egy átlag német azt se tudja milyen pártok vannak. miért is tudná? van munkája jó pénze megél-tesz az magas ívből rá ki van ott "fenn"



>>>még nagyon gyerek vagy, nem érted :)

2014. ápr. 2. 22:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!