Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichológiailag milyen okai...

Pszichológiailag milyen okai lehetnek a halogatásnak, ha az nem abból fakad, hogy nem akarja az illető elvégezni az adott dolgot?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy állandóan eltervezek vmit, szeretném elérni, de tényleg nagyon szeretném elérni, el is kezdem végül független attól, hogy sikereim vannak-e abban, félbe hagyom és nem csinálom végig. Olykor simán halogatásból, hogy ráérek, de végül már nem csak amiatt. Elkezdem újra, viszont mire újra elkezdem, addigra szinte elölről kell kezdenem, és megint kezdődik az egész az elejétől, ilyen körforgás jellegűen. Hogy tudnék ebből kitörni? Mi lehet a bajom? Ha nincs is úgy bajom, hogy bírnám magamat rávenni, hogy már pedig csináljam végig, főleg, ha még akarom is?

2014. ápr. 7. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az ismeretlentől való félelem miatt halogatod.
2014. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És azzal mit lehetne tenni? :(
2014. ápr. 7. 21:19
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért is kérdezem, mert ezt lehagytam az információból, hogy ez pl. tanulással így van nálam, és akkor most attól is félnék, hogy tudni fogom a tanultakat?
2014. ápr. 7. 21:38
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Márai írja le nagyon jól a Füves könyv című, igen hasznos és szép hagyatékában.


“A legtöbb emberi szerencsétlenség, nyomorúság, a reménytelen, szégyenletes és baljós emberi helyzetek igazi oka leggyakrabban nem is az emberek gonoszsága, hanem egyszerűen a tunyaság. Az a bizonyos „jóra való restség”, melyről a Biblia beszél. Egy gyilkos meglehetősen ritka emberi tünemény. A gyilkossághoz már erő kell, egyéniség, képzelőerő, nagy indulatok. Gyilkosok ellen lehet védekezni is. Aki gyakoribb, s aki ellen nem lehet védekezni, s aki az emberi nyomorúságot és tragédiákat milliószámra tenyészti, az a jámbor és tunya ember, aki elfordítja fejét, ha valamilyen aljasságot vagy jogtalanságot lát, nem emeli fel a telefonkagylót, ha segíthetne is e figyelmeztetéssel, óvatosan körüljárja az emberi nyomorúságot és szótlanul odább megy mellőle, holott különösebb áldozat és erőfeszítés nélkül visszaadhatná egy ember kedvét az élethez, vagy segíthetne egy nyomorulton. Az ember, aki harcra kel a világgal a maga zsarnoksága érdekében, nem olyan veszedelmes, mint az udvarias, sunyi és megfontolt középszerűség, a hümmögő középutasság, a gyáva és lusta önzés. Ez a főbűn. Ez a fajta ember csinálja a világot olyanná, amilyen, s neki köszönhetjük, ha e tapasztalatok birtokában különösebb sajnálkozás nélkül búcsúzunk halálunk órájában az emberi világtól.”


Az ne tévesszen meg, hogy a te esetedben a "nyomorult", a kárvallott, az aljasság elszenvedője is te vagy! Egész pontosan a jövőbeni önmagad jár pórul a mai önmagad kellemes órái miatt, vagy esetleg egyszerű figyelmetlensége, netán nemtörődömsége miatt.


És hát itt ez a nem gyengén homlokra csapós fejezetecske, ami kicsit maibb megvilágításban segít megérteni a lényeget és a megoldást:


[link]

2014. ápr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez a Márai tudott valamit. Jó magam is arra jutottam, hogy kényelmesebb az embereknek ha úgy tesznek mintha egyszerű tárgyak volnának, és nem fejtenének ki erőt a gondok irányába, ami az élőlények mivoltából fakadna. A materiális világnézet amit tudatalatt építenek bele az emberek fejébe így fejti ki hatását. Nézd meg a reklámokat, vagy bármit ami a tv-ből jön műsorok, mind a kényelemre, biztonságra játszik. Pedig az élet nem biztonságot, kényelmet jelent, hanem harcot, küzdelmet a megpróbáltatásokkal szemben, hogy ezáltal is tanuljon, fejlődjön, emelkedjen az ember. Itt és most kell megtenni a dolgokat, nem később. Vicces dolog az élet. Amikor valamilyen probléma adódik akkor egyúttal a megoldásához szükséges erőt is megkapod, (valahonnan :] ) és ezt érzed, ez az érzelem, amelyek eszenciája a szeretet, és ha nem állsz ellen a szeretetnek akkor jókedvvel fogadod a problémákat. Csak ugye az emberbe el van ültetve megannyi program amik elő-elő bukkannak mikor megjelenik egy probléma, és ez a gondolat ami a tanult megoldási séma ha nincs harmóniában az eredendő belső sugallatra jött megoldással akkor diszharmónia lép fel, amiből lesz a negatív emóció. A szeretetnek nem lehet ellenállni, ha megteszed akkor érzed rosszul magad. A félelem, vagy bármi hasonló érzésed támad az jó, csak tudd, hogy azért olyan a megjelenése az érzésnek amilyen mert valamit rosszul tudsz, és derülj magadon, és tekints a gondra őszintén, előítélet nélkül. Szóval mozdulj meg ha a tunyaságot érzed. Meg kell erőszakolnod magad, ez van. Aztán majd hozzászokik az egó. Az egó nehezen változik, de változik.
2014. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm, nagyon jókor jöttek a jó szavak!


Az erőszak szó annyira nem szerencsés erre. Úgy mondják a szakembörök is, hogy kimozdulni a komfortzónából. Persze nem részletezik, hogy mégis pontosan hogyan :)


Általában a "leghumánusabb önmagaddal szemben", ha marketingesként közelíted meg, és eladod magadnak az akció gondolatát ügyesen. Leginkább az előnyök összeszedésével. De nem a hónaljszagú előnyök, hanem a valódi, élettel teli erősségei a dolognak. Az is, hogy mit kapsz tőle, és az is, hogy mekkora érzés lesz. Hogy még a legnehezebb részt is diadal lesz megnyomni, és még ha beletörik a bicskád, akkor is állod a tekinteteket, mert hősként kiálltál addig is. Jó, ezek már-már metaforikus mélységek, de adott esetekben olyan nagyon nem lógnak ki a képből, ha minden rosszindulat nélkül megfogalmazza valaki magában.


És ami tényleg termékeny: legyél tudatában, hogy ilyenkor maga élet éli meg önmagát a tetteidben, ez a felfoghatatlan csoda ébred öntudatra, ahányszor csak átügyeskedsz "A Váratlan" újabb képtelen eseménysorain. Amikor így megmutatja arcát egy pillanat, az talán Isten mosolya, válaszul a tiédre.

2014. ápr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
*az (:
2014. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az eddigieket. Mária történetét ismerem, és erre gondoltam én is, sőt marketingeztem is sokat, és sok ilyesmi témában sok dolgot megtanulhattam. Szóval pl. azokat gyakorlom is, hogy eladom magamnak, pl. ezért és ezért érdemes megtanulni, most mindegy mit, vagy meg csinálni, de még is csak egy ideig-óráig tart, ha el is adtam. Amik által meg nem haladok előre, pedig nagyon kellene. Azon is gondolkoztam, hogy csak nyavajgok és kifogásokat keresek, hogy miért ne kelljen csinálnom, de azért ez meg így megint olyan röhejes is, mert egy csomó dolog van köztük, amiket tényleg akarok, tehát nem muszájból teszek úgy ahogy.

Olyan nem is tudom, mintha vmi csapdába lennék, amin képtelen lennék "uralkodni", de nem hasonlítanám még se olyanhoz, mint amikor vki függ vmitől, pl. dohányzástól, vagy drogtól. Azért is tettem ki a kérdést, mert én már agyon kattogtam ezen magam, hogy megfejtsem magamat, és gondoltam egy kívül álló tud esetleg olyan vmit mondani, ami által megtörhetem ezt a dolgot, mert így folytatódva nagyon rossz végem lesz előbb-utóbb. :(

2014. ápr. 8. 00:10
 9/14 A kérdező kommentje:
Kényelemre azért cáfolnék még rá, mert sajnos baromira nem kényelmes az életem. :( Épp, hogy kitörnék már végre belőle, annyira nem az. :(
2014. ápr. 8. 00:13
 10/14 anonim ***** válasza:
Esetleg érdemes lenne pár teszttel, orvosnál kizárni a depressziót. Vagy észrevenni és utána számításba.
2014. ápr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!