Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges az, hogy "menő"...

Lehetséges az, hogy "menő" legyek és mellette egy kiváló professzor? A barátaim fele jó fej, de mindig hülyülünk a másik fele pedig nagyon gátlásos, de jó beszélgető partnerek.

Figyelt kérdés
Nehezen tudom eldönteni, hogy ki is vagyok valójában, ami igazán zavar. Volt már veled hasonló kettősség?
2014. ápr. 9. 00:14
 1/2 My Conserve ***** válasza:

Szia


Velem még nem, de másoktól már hallottam ilyet.


Előfordul, hogy valaki nagyon művelt és okos, de ennek ellenére menőnek számít. A lényeg az, hogy a "menő" többféleképpen értelmezhető. Ha azt nevezzük menőnek, aki a legdivatosabb holmikban jár, a külsejével sokat foglalkozik és jól is néz ki, és általában minden buliban ő a bandavezér, akkor a válasz nem. Az ilyen embereknek nincs nagyon idejük arra, hogy tanuljanak is.


Ha viszont menőnek nevezzük azt is, akit kedvelnek, aki általában ott van a bulikban, aki jó vicceket mond, elfogadható külsejű, és úgy általában jó fej, akkor ebbe a körbe egy professzor is beletartozhat. Sőt, az ilyen professzorok általában sikeresebbek a szakmájukban is, mint aki egész nap csak a könyveket bújja, bár ennek az okai messzire vezetnek.


Sokan vannak, akik kellemes társaságot jelentenek, és mellette egyedülálló dolgokat csinálnak.


Az nem baj, ha a barátaid nem egysíkúak. Szükség van olyan emberekre is, akik összekötő kapcsot jelentenek a különböző kis klikkek között, akik átjárnak egyikből a másikba. Persze néha választani kell, hogy melyik stílus a fontosabb neked, és ez nehéz lehet. De vannak közös dolgok mindkettőben, pl. mindkét banda szereti, ha valaki kiáll a barátai mellett.

2014. ápr. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A vége nagyon szép lett. Köszi!:)
2014. ápr. 9. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!