Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mondanátok 2 olyan egyszerű...

Mondanátok 2 olyan egyszerű szituációt, amelyikből az egyik arra utal, hogy az illető stréber, a másikban pedig figyelmes?

Figyelt kérdés
2-3 mondatos.
2014. ápr. 10. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha még azt is megszabod hány mondatban válaszolhatok, akkor nem.
2014. ápr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy nem kell nagyon hosszú.
2014. ápr. 10. 21:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Stréber ha bármit képes tenni azért, hogy a tanároknak megfeleljen és jó jegyet kapjon.

Figyelmes ha érdekli a tananyag és minél többet szeretne belőle hallani/tudni/érteni.

Azért megtévesztő sok esetben mert a stréber is lehet "figyelmes".

2014. ápr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Stréber"

Új tanárnál, vagy új félév elején feltesz a tanárnak egy teljesen egyértelmű kérdést, és meg is válaszolja azt.

Írok egy példát, úgy érthetőbb. Mondjuk történelemtanár esetén azt kérdi a tanártól: "Tanár úr igaz, hogy a pákozdi csata Pákozdon volt? Mert az ismerősök azt mondták, hogy Miskolcon, de szerintem Pákozdon." (Persze ez egy sarkított példa de gondolom érthető mit aka)rok vele kifejezni.

Ebből mindjárt azt mutatja a tanár felé, hogy érdekli a tantárgy, fontos neki a tanár véleménye, és okos, tájékozott, ergo mindjárt jobb színben fog feltűnni.


A "figyelmes"-t azt nem tudom hogy értetted, de gondolom úgy hogy jó tanuló és nem stréber.

Ha így, akkor természetesen jól tanul az illető, érdekli a tananyag, felelteivel jó jegyet szerez, ha kérdezik megválaszolja a feltett kérdést, sokat jelentkezik, stb.

2014. ápr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó, amit a stréberről írtál az szerintem nem az, nálam az ilyen sokkal inkább tartozik a s*ggnyaló kategóriába. :P


Stréber aki (ahogy írták előttem is) eszméletlen sokat teper, hogy jóformán csak full jó jegyei legyenek, órán állandóan válaszol (és ált. korrektek is válaszai), minden dolgozatát ötösre írja, nem igazán érdekli más, szerintem ilyesmi.


Figyelmes pedig az, akit a tananyag szépsége, vagy más tárgyak esetén azok logikája érdekli - de nagyon. Ő nem a megfeleésre hajt, hanem sokkal inkább (enyhe túlzással) a "vére" hajtja. Lehet küldeni a zöld kezeket! :P :) Megköszönném!

2014. ápr. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A stréberség szerintem is inkább a popónyalást jelenti. Pl ha a tanár azt mondja, hogy szerinte minden kék szemű embernek le kellene vágni a fejét, akkor arra is bőszen helyesel az illető, pedig ez nyilvánvalóan bolondság.
2014. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!