Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi alapján pontoznak itt a...

Horus magnus est kérdése:

Mi alapján pontoznak itt a GYIK-on az emberek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 20. 00:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Hangulat és érzékenység-betalálás szerint. :D


(Pld. ha írsz a gyerekedről, aki milyen rendes, és jó jegyeket hoz, akkor tuti, hogy az ezer éve gyerekre vágyók lepontoznak. Ugyanugy, ha valaki arról ír, milyen legyen a hálószoba, akkor azok akiknek esélyük sincs saját lakásra... stb. stb.... legalább 5 oldalon keresztül folytathatnám). És még ott vannak a részegek, drogosok, unatkozók is... Én nem tulajdonítok SEMMI jelentőséget se a pontozásnak, se a válaszolók százalékának.

2014. ápr. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát sajnos én is így látom :( Én már nem is pontozok senkit
2014. ápr. 20. 00:57
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Hat nem a valasz hasznossaga alapjan, az biztos. Ha neki mas a velemenye, part allasa, stb akkor megy a piros kez, sokan egyebkent ebben lelik oromuket hogy masokat lepontoznak es akkor helyreall a szerencsetlenek lelki egyensulya.
2014. ápr. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egy nagyon szuk reteg hasznalja helyesen, ahogy eredetileg terveztek. Picit atment Facebook-os like-olasba is, mert sokszor akkor is 100%- os a valasz, ha csak vicces, de nem (feltetlen) hasznos. (En is igy hasznalom:))

Es van a harmadik, a legnagyobb reteg, aki olyan szinten retardalt, olyan sotet, mint a vakond belso zsebe, az meg nyomja ha kell, ha nem, aszerint valtogatva a zold es piros kezeket, ahogy az agyuk epp kiadja...

Sajnos. Valami valtoztatas elkene...

2014. ápr. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Az alapján ahogy a youtubon megszokták:like vagy dislike. Az itteni pontozás inkább szimpátiszavazás mint sem valódi értékelés. Néhány kivételtől eltekintve persze.
2014. ápr. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy látszik, valaki itt is végignyomta a piros gombot.


Amúgy kb elmondták a szavazásokat, meg kb kérdéskörtől is erősen függ a dolog. Politikában pl erősen az megy hogy "fúj xy párt" és ész nélkül pontoznak, meg én néha 1-2 otthon ülő hölgyeménnyel szoktam összeakadni, emberek, család kategóriában, akik ha bármi véleményt nyilvánítok, akkor azonnal személyes sértésnek veszik, és vitába szállnak, mert nincs jobb dolguk. Meg minden véleményre úgy reagálnak hogy "én márpedig nem olyan vagyok", csak épp a válaszra nem válaszolnak.


Én általában ezeket pontozom le:

Valaki nagyon ellenszenves választ ad.

Valaki direkt támadó, provokáló választ ad.

Valaki ótvar baromságot mond, de azt is úgy mintha ő lenne az atyaúristen.


De kisebb hibázásnál, tévedésnél egyszerűbb finoman kijavítani a hibás válaszolót, engem is javítottak már ki. Bár az megint a másik véglet, mikor véletlenül rossz választ írok, és az összes többi válaszoló átmegy támadásba, meg "te idióta" hangvételű hozzászólást adnak, meg majdhogynem máglyán égetnek el.

2014. ápr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
94%
Én néha azokat szoktam lepontozni akik bántó,megalázó stílusban válaszolnak meg akik nem a kérdésre válaszolnak vagy mondjuk hülyeséget írnak be.
2014. ápr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

tetszés alapján.

nem érdemes foglalkozni a pontozással. max annyit tudsz a magas százalékból, hogy új felhasználó, vagy ritkán szólal meg. tehát a polkorrekt hozzászólások tartanak magasan, amik nem feltétlenül hasznosak.

2014. ápr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Én néha azokat szoktam lepontozni akik bántó,megalázó stílusban válaszolnak"

A stílus milyen szempontból befolyásolja a válasz hasznosságát? Úgy értem, ha a kérdező komplett hülye, vagy baromságot ír, akkor fontos, hogy elbájolóan kedves legyen az ember a válasznál ahhoz, hogy a válasz "hasznos" lehessen?

2014. ápr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Bizonyos "emberi" stílus igenis elvárható lenne szerintem.Mindenki elkezdte valamikor azt amihez most valamilyen szinten ért.Minden ember nem érthet mindenhez.Ha valaki hülyeséget kérdez nem azt jelenti hogy ő hülye csak ahhoz a témakörhöz nem ért vagy mondjuk lehet hogy csak 10 éves.Ezért még nem muszáj hozzá paraszt módon szólni.Azt is meg lehet fogalmazni normálisan hogy az adott kérdés alapból hülyeség,nem kell beletaposni a kérdező lelkivilágába.
2014. ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!