Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi alapján pontoztok? Mi...

Mi alapján pontoztok? Mi alapján pontoznak titeket?

Figyelt kérdés
Visszanéztem a válaszaimat és az tűnt föl, hogy ahol olyat írtam, ami nem tetszik valakinek, az azonnal pontozott le. Ellenben a hasznos válaszaimnál találtam magam után kommentet, hozzászólást, hogy "ez de tök jó, köszi" és hasonlókat, de ott meg egyáltalán nem kaptam semmilyen pontozást. Lehet, hogy hülyeség ezzel foglalkoznom, de olyan jó lenne, ha az emberek nem csak akkor nyilvánítanának véleményt, ha nem tetszik nekik valami, hanem akkor is, amikor tetszik. Ti mit gondoltok erről? Mit lehetne egyáltalán kezdeni a dologgal? Vagy hagyjam a fenébe? Őszintén szólva leginkább maga ez a mentalitás zavar.
2010. szept. 8. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz ilyen komolyan ezzel az oldallal. Itt fenntartással kezeld azt is, ha egy komoly kérdésedre bármilyen válasz érkezik, mert csak ritkán hitelesek. Itt mindenki a véleményét írja le, nem pedig a tudását szeretné megosztani önzetlen módon.

A pontozás is erről szól.

2010. szept. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam figyelgetni a pontozást,és nekem is ez a tapasztalatom,de nem különösebben izgat. Engem jobban idegesít,ha nem a kérdésemre válaszolnak,vagy csak okoskodnak a "tökhülyék",vagy baromságokat írnak a komoly kérdésekre.

Annak viszont tudok örülni,ha valaki tényleg normális választ ad,és annak általában megköszönöm,és zöld kezet adok,hátha számít neki! :)

25/N

2010. szept. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nagyon szoktam pontozni csak ha valaki nagyon nem a kérdésre válaszol, például tegnap kérdezte valaki hogy nem ciki 1000ft-ért tankolni és beírta valaki hogy ő a robogójába 8-9000-ért szokott na őt lepontoztam.
2010. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én vegyesen szoktam pontozni, de általában csak a nagyon hülye vagy a nagyon jó válaszokat pontozom. És igyekszem normális és hasznos válaszokat adni, ezt általában meg is hálálják. :)
2010. szept. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is elég vegyesen pontozok, inkább csak a kiugróan jó és rossz válaszokat pontozom fel vagy le. De bevallom, előfordul néha, hogy indulatból pontozok, amikor valakinek a véleményét, megnyilvánulását nagyon primitívnek és dühítőnek tartom. De ezt magamon is tapasztalom, amikor esetleg valamire provokatív, kritikus választ írok, akkor lepontoznak keményen, de mégse válaszol senki, nem mondják el a véleményüket.
2010. szept. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem a válaszaidat, hanem a kérdéseidet kellett volna megvizsgálni, és azt, hogy Te hogyan pontoztál a válaszokra. Én legalábbis, csak azután árulom el, hogy hogyan pontozok, miután ezt bekommenteled ide...
2010. szept. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ha kérdést teszek fel, akkor szerintem elég logikus: ha a véleményeteket kérdezem, akkor az kap zöld kezet, aki a témával kapcsolatos véleményét írja le, pirosat pedig az, aki offol.

Ha praktikus kérdésről van szó, akkor az kap zöldet, akinek elvileg hasznosítható dolog van a válaszában, akkor is, ha végül nem fogadom meg. Pirosat az, aki offol, illetve nyilvánvalóan komolytalan a válasza. (például ha az a kérdés, hogy hogy tudom megmérni az autóm hosszát, és arra azt válaszolja, hogy rakjam végig ugyanolyan típusú autókkal az Egyenlítőt és osszam el az egyenlítő hosszát az autók számával - elvileg persze megoldható, de nyilvánvalóan akkor sem gondolta komolyan. Bocsi a bugyuta példáért, de csak ez jutott eszembe hirtelen :) )

Szerintem így lenne korrekt. Ennek fényében mindenki kap most egy pirosat, neked, utolsó, nem tudok semmit adni, mert a kérdésemre nem válaszoltál, bár nem is offoltál. Viszont kíváncsian várom, te hogy szoktál pontozni :)

2010. szept. 8. 23:19
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is gondolkoztam már ezen. Kezd kiégni a gyakorikerdesek.hu pont az ilyen miatt, mert sokan már nem mernek kérdést sem kiírni, mert vagy valami hülye arra téved és hülyeséget ír, vagy valaki kedvtelésből van azért fenn, hogy lepontozzon...

Én mindig felpontozok mindenkit, aki értelmes válaszokat ír. :)

2010. szept. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ennek fényében mindenki kap most egy pirosat"

Miért pirosat? A piros az OFF válasz. Szerinted most mind OFF volt?

2010. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, aki még nem kapott pirosat (eddig)...


Én sem értem, miért kaptak a többiek pirosat.

Egészen más módon pontozok.

A kérdésekre válaszolni elsősorban a tudomány rovatban szoktam, kérdezni pedig a buddhizmussal kapcsolatban a vallás rovatban illetve a kertészkedéssel kapcsolatban szoktam.

A tudomány rovatban azért jóval egzaktabb a helyzet, gyakran nyomok zöldet oda, ahol valaki hozzánemértő lepontozta valamiért a jó választ. Pirosat csak akkor, ha valaki helytelen választ adott, már kiigazították, de még neki áll feljebb és hirdeti a téveszmét.

A kertészkedés rovatban negatívan nem pontozok, mert a másik fél leírta, hogy neki hogyan sikerült kipusztítani a csigákat. Ha nálam úgy nem megy, az nem feltétlenül annak a következménye, hogy nem jót írt. Lehet, hogy nálam másfajta csigák élnek, vagy a páratartalom és a klíma más, mivel patakparton lakom.

A vallás rovatban egyáltalán nem pontozok. Egyrészt a többiek olyan vad vehemenciával pontoznak, hogy nekem már nem kell. Másrész, nekem van egy véleményem, másnak pedig nem pontosan az a véleménye. Én ezt inkább tiszteletben tartom, mintsem pontozzam, akármilyen irányban. Én ebben hiszek, te abban. Hogy lehet ezt pontozni? Ez nem olyan, mint a tudomány, hogy a fény 300.000 km/s sebességgel halad vákuumban és punktum. Szóval itt szerintem nem etikus pontozni, mert nincs abszulút igazság, de ettől függetlenül, mint már írtam, a vallással kapcsolatos kérdésekben - számomra érthetetlen módon - rendkívüli intenzitással pontoznak. Én sehogy.

2010. szept. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!