Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogy végre ne...

Mit csináljak, hogy végre ne másokra hallgassak? L/20

Figyelt kérdés
Pl. elvégeztem egy 2 éves sulit, amit nagyon utáltam és semmi értelme se volt, de megcsináltam mert szüleim ezt akarták, vagy pl. a barátom testvére börtönbe van és minden barátnőm azt mondja, hogy szakítsak vele, hol ő erről semmit se tehet, hogy a testvére börtönbe került, és már szakítottam is vele e miatt egyszer.

2014. ápr. 25. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jót tenne neked egy kis magányosan eltöltött idő. Lehet, hogy nem szereted a magányt, de sokszor csak akkor tud magára hallgatni az ember, ha elhallgat körülötte minden. Ahogy olvasom a soraidat, állandóan mondja neked valaki, hogy mit tegyél, merre menjél. Ez nem jó, pláne, ha többen, többfélét várnak el tőled, amelyet összhangban sincsenek egymással.


Mélyre kellene ásnod, hogy rájöjjen, Te mit szeretnél. Ez a legfontosabb, mert ha sikerül arra indulnod, esélyed van a kiteljesedésre, harmóniára. Ha ez megvan, akkor szép lassan jönnek a "nem"-ek, ami sok embernek nem fog tetszeni. Nem ezt szeretném, hanem amazt. Viszont kitartóan haladni kell a saját céljaid felé, különben a végén sehová sem jutsz, és még meg is bánod, hogy nem azt tetted, amit a szüleid, barátnőid és még ki tudja kik tanácsoltak neked.

2014. ápr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Mélyre kellene ásnod, hogy rájöjjen"


rájöjjél, természetesen.

2014. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Mit csináljak, hogy végre ne másokra hallgassak?"

Ezt a kérdést itt feltenni elég paradox :)

Az önbizalmaddal lehet a gond szerintem. Azért hallgatsz másokra mert nem hiszel a saját döntésed, megérzésed helyességében. Ezen próbálj változtatni...

2014. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nekem is, aztán már reményvesztetten imádkozni kezdtem, pedig semmi vallásos előzmény nem volt, csak korábban arra jutottam, hogy nem butaság nyitva hagyni az Isten kérdést inkább, mint túl hamar állást foglalni benne (alaptalanul minden esetben). És - hogy ettől-e? - belebotlottam Eckhart Tolle - Új Föld című könyvébe. Nem hiszem, hogy nagyon sok embernek az lenne a személyre szabott szemfelnyitó, de nekem volt türelmem betartani, amit az elején kért, hogy hogy olvassam és hogy "értelmezzem" a szavait.


Egyszer aztán "magamhoz tértem", a szó szoros értelmében. Lett belőle többek közt egy olyan hatalmas, belső bölcsesség, ami mindenkiben ott van, de a legtöbben túlharsogják a szerepeikkel. Megoldásnak látom a te esetedben, és remélem tetszeni is kezd, ahogy olvasod. Szorosan összefügg a korábbi, félrevonulós, egyedül maradós megfejtéssel egyébként. Te vagy a megoldás, csak nem ismered még magadat eléggé, hogy beláthasd: neked ez menni fog, ha nem is könnyen, de simán.

2014. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

20 évesen te tudod mi jó neked nem mások. Ezért is kéne a sarkadra állj, kiállj a vágyaid, elképzeléseid mellett. Felnőtt vagy, nem gyerek, a te életedet ne mások alakítsák, vagy ha ennyire szeretnék, akár dolgozni is elmehetnének helyetted, természetesen a pénzt neked átadva. :)

Hogy mit csinálj? Ahhoz, hogy bármit is csinálj, előbb nőj fel, hiszem komoly tetteket, elhatározásokat csak felnőttként tudsz megvalósítani.

2014. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!