Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pénzügyi gondokkal küzködök....

Pénzügyi gondokkal küzködök. Szerintetek hallgassak másokra, és tegyem azt, amit nem akarok, vagy harcoljak a végsőkig?

Figyelt kérdés

Nagyon kritikus helyzetben vagyok. Anyagi gondokkal küzködik a családunk, annyira súlyos, hogy lehet elveszítjük a lakásunkat. 5000 eurós kölcsönt kell kifizessünk két héten belül... Próbálkoztunk banknál kölcsönt felvenni, de természetesen egyik bank sem ad ennyi összeget... (1 éve 1500 euróra volt szükségünk, melyet egy "uzsorástól" kaptunk, természetesen dupláját kellett volna visszaadni aug. 20.-ig, de mivel akkor se tudtuk összeszedni a pénzt, mostanra 5000-re kamatozott...)

Én egyetemista vagyok, elköltözem szülővárosomtól 150 km-re (elismertebb egyetemre járok, mint ami nálunk található) Sajnos esélyem sincs ösztöndíjra kerülni, mert nincs meg hozzá az optimális átlagom... A második részletet is az egyetemre kölcsönkért pénzből tudtam kifizetni, ez kb 50,000 Ft... Most ott vagyok, hogy össze kéne szedjek vagy 25,000 Ft.-ot, hogy kifizessem az albérletet... de egyszerűen... nincs miből. Munkát sehol nem kapok, igaz, nem néztem sok helyen, de elég elszomorító volt, hogy egy se jött össze...

Egyes emberek azt hajtogatják, h menjek haza, mert úgyse fog sikerülni az egyetem... Meg jönnek nekem azzal, hogy "ugye mi megmondtuk, hogy nem fogod bírni" meg ilyen és ehhez hasonló beszólásokat kapok... Úgy érzem, hogy azt akarják, hogy menjek haza. És nem azért, mert nekem úgy jobb lesz, hanem azért,hogy tudjanak örülni a veszteségemnek... Lehet, hogy csak én vagyok ilyen borúlátó, és tényleg csak a jót akarják... Tudják, hogy befolyásolható vagyok, és egy kis biztatással mennyi mindent sikerül véghezvinnem... de egyre jobban kezdik kioltani bennem azt a kis lángot, ami éltet... (bíztatás helyett inkább leb***ásokat kapok, hogy miért nem volt jó nekem otthon valami egyetem, meg hogy most milyen jól állnék ha otthon maradok egyetemen... stb stb...)

Kétségbe estem, ennyire nem voltam még összeesve...Őszinte véleményeket kérek, hogy szerintetek mit cselekedjek...? Azt mondtam, a legrosszabb esetben is csak akkor megyek haza, ha már 3 hete az utcán vagyok, és tényleg érzem, hogy nincs kiút...

Menjek haza most...? Vagy küzdjek a végsőkig...?


2010. jan. 25. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:

az egyetem jó dolog, közdj, de ha nem tudod kifizetni az albit, akkor valamit mégiscsak ki kéne találni, mc donalds-ba krumplit sütni, vagy feladsz egy hirdetést, hogy takarítást vállalsz lakásokba (800Ft-os órabérben dolgoznak), férfi is takaríthat

[link]

2010. jan. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Túl sok az albérlet, kolit nem kaptál volna? Diákmunkát sem kaptál volna? Sztem csináld végig, ne hallgass másra! Vagy ha nagyon megoldatlan,akkor halassz 1 évet,és addig dolgozz,de semmiképp se hagyd abba!
2010. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
uhh. nem egyszerű történet, többet kéne tudni a körülményekről. Miért volt szükség az 5000 euróra, milyen egyetemre és milyen szakra jársz, mennyi van még hátra, miért nincs megfelelő átlagod és egyáltalán hol laksz és hol a család? Amúgy én is tapasztalok ilyet, hogy az emberek annak örülnek, ha a másiknak nem sikerül valami..
2010. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Világos, hogy a szüleid többé képtelenek anyagilag támogatni, így csakis akkor folyatathatod az egyetemet, ha munkát vállalsz, és ellátod magad, vagy öszötndíjat szerzel. Jelen helyzetben nem teheted meg, hogy munkát "nem nézel sok helyen", vagyhogy rossz átlagod legyen. Ha ezen nem tudsz változtatni, akkor az élet dönt helyetted, és mindenképen haza kell menned. A kérdés tehát inkább az, hogy képes vagy-e tényleg küzdeni az ottmaradásért, vagy belátod, hogy nem megy, és olyanba kezdesz, amit tudsz csinálni? Ezt te érzed. Én ebben a helyzetben összeszedném a maradékot, ami még van és gyors pénzkereset után néznék, az egyetemet abbahagynám. Azt lehet később is folytatn, van levelező stb. de enni nem ér rá később...
2010. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyváradi vagyok, de Kolozsvárra jöttem egyetemre. Gyógypedagógiát tanulok, ez az első évem. Szeretek tanulni, de inkább csak azt, ami érdekel... Az élet nem ilyen egyszerű... meg kell tanulni azt is, ami nem érdekel... És azt kicsit nehezebb megtanulni... pl egy-egy ilyen tantárgyra kapok egy 5-6-ost, az elég gyenge... nagyon húzza le az átlagomat, ezért nincs esélyem felkerülni fizetésnélkülire... Tanulok, meg minden... de ilyen körülmények közt az idegi állapotom kritikus...

Szüleim Váradon vannak. Anyukám hülyesége volt ez a kölcsön... Nem tud bánni a pénzzel, és van benne egy kis feltünési viszketegség is... 1500 eurót kért kölcsön egy uzsorástól, hogy kibővítsük a konyhát... De persze az az 1500 euró kamatozik, úgy lett belőle 5000...

Nem akarok rossz lenni, de anyum a hibás ezért a helyzetért... és miatta nem akarom azt, hogy a terveim csődbe menjenek...

Próbáltam menni a KFC-be, írtam önéletrajzot, de nem kaptam választ... Aztán próbáltam valami bárpultos melót is szerezni, de megmondták: mivel nem rendelkezem tapasztalattal, semmi esélyem nincs... És még volt néhány próbálkozásom... de hiába... Most annyi pénzem sincs, hogy vegyek egy ujságot, hogy szerezzek állást... Ekkora sz@rb@n még sose voltam...

2010. jan. 25. 14:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezzel a diplomával milyen fizetésed lesz? El fogsz tudni vele helyezkedni? Ha borús a kép, akkor szerintem is hanyagold fél-egy évre az egyetemet, addig rendbe kell szedni magatokat, aztán újra folytathatod. És hadd ne mondjam mi a véleményem arról, hogy konyhafelújításra uzsorástól kérni pénzt..
2010. jan. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért választottam ezt a szakmát, mert 1. keresett, 2. azzal foglalkozhatok, amit szeretek csinálni, 3. elég jövedelmező... egyenlőre a héten nézek valami melót... ha összejön valami akkor maradok, ha nem... akkor megyek haza...

Minden esetre anyum jól kikészített ezzel a húzásával... De nem vethetem meg... csak az anyám... szerencsére nem ütöttem rá!!!

Köszönöm a válasszokat!

2010. jan. 25. 15:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul,halassz egy évet, el tudsz menni hajóra dolgozni, sok román állampolgár van luxushajókon, (bár sajnos ehhez is kell alaptőke, pl. repjegyet kell venni ami nem olcsó) hogy a kölcsöneiket visszafizessék. Csak egy ötlet.

Ebben az esetben nem a te kölcsönöd hanem anyukádé, te tudod mennyivel tartozol neki, szerintem már az is épp elég hogy odaadtad neki az egyetemre felvett kölcsönt. Sajnos nincs sok kiútad, ha nem fizetsz albit, max. egy barát akihez odaköltözhetnél egy időre.

Sokl szerencsét!

2010. jan. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!