Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Válaszolnátok ezekre a kérdése...

Válaszolnátok ezekre a kérdésekre?

Figyelt kérdés
Szerintetek félünk egyedül lenni, illetve, ha így szimpatikusabb: Miért félünk az egyedülléttől, a magánytól? Mi a különbség a kettő között?
2014. ápr. 29. 14:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom hallottál e már róla, de az ember társas lény!
2014. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan időszak, amikor kifejezetten jobban éreztem magam egyedül, mint egy rossz kapcsolatban.
2014. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Saját démonaink miatt.
2014. ápr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem néha kifejezetten jól esne végre egy kis egyedüllét. Persze annak tükrében, hogy utána van aki vár rám :-)
2014. ápr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen, az ember társaslény, és az a norma/egészséges, ha igényli a társaságot.

A különbség függ attól is, hogy miről szól az adott két fogalom. Akár azonos jelentése is lehet szerintem.

Az egyedüllét akkor is alkalmazható, ha pl. csak vmiért szeret egyedül lenni olykor az ember otthon, ha békén hagyják, ha nem kell kicsit vkihez folyton alkalmazkodni.

A magánytól való félelem kimutatkozhat ill. alkalmazható arra is, hogy pl. vki attól fél, hogy árva marad, egyedül, rokonok nélkül marad a világban. Az ilyen alkalmazásban pl. egy erősebb kifejezés.

2014. ápr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A kettő közti különbség talán annyi, hogy az egyedüllétet te választod magadnak. Jól érzed magad egyedül, feltalálod magad, és szereted ezt az állapotot. Amikor megunod keresel valakit, aki az egyedüllét állapotán változtat.


A magány viszont rád talál. Küzdesz ellene, nem érzed benne jól magad, és mindenáron akarsz valakit aki melletted van. Görcsösen vágyod a másik ember figyelmét, akit pont ezzel a görcsösséggel taszítasz el magadtól. Minél jobban emészted magad, minél több kudarc ér, annál kevésbé fogsz tudni kilábalni a magány állapotából az egyedüllét állapotába.


Az ember nem az egyedülléttől fél, hanem önmaga fölöslegességétől.

2014. ápr. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Addig jó míg félsz, nem pedig megszoktad :)

Én már megszoktam... 26 éves srác vagyok, sosem volt barátnőm, persze barátaim vannak, de én tök jól elvagyok egyedül :)

Sőt már ott tartok hogy nem is nagyon szeretem az ismeretlen társaságot, mert annyi hülye ember van hogy az nem igaz...

2014. ápr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Az ember nem az egyedülléttől fél, hanem önmaga fölöslegességétől."


Ha így gondolod, akkor neked a valódi egyedüllétről fogalmad sincsen.

2014. ápr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves 8! Ha a kérdéshez mindössze ezt a választ sikerült hozzátenned, legalább világosíts föl.

Köszi :)

2014. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9: válaszoltam korábban már a fő kérdésre, csak mivel maradtam még más válaszait is megnézni, ezért neked csak ennyit reagáltam. De kifejtem. Az egyedülléttől, magánytól nem azért félnek az emberek, mert az önállósulástól félnének, vagy épp a felelősség vállalástól, hanem ahogy szintén korábban írták az ember társaslény.

Képzeld bele magad egy árva helyzetébe? Szerinted milyen érzés lehet annak az illetőnek, és ha mondjuk attól félne, hogy még inkább egyedül marad, majd közölnéd vele, hogy ááá, te csak ezektől félsz nem attól, amit mondasz. Nem függ össze a kettő, max. csak akkor, ha az adott ember valóban képtelen önállóságra stb.

2014. ápr. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!