Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Németo-ban a volt lakótársam...

Németo-ban a volt lakótársam szemétkedik velem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

oda(Németo-ba) még érkeznek leveleim, mert még nincs elintézve a kijelentkezésem a lakcímről, de már tavaly óta itthon vagyok.


eddig írta, hogy érkezett pl a biztosítótól, jeleztem neki, hogy írja már rá legyen szíves, hogy címzett nem elérhető és dobja vissza a postára és ez ingyen van.


amikor kérdezem, már harmadjára ! hogy visszadobta e, utána meg, hogy miért nem válaszol, utána meg, kértem hogy válaszoljon, sem reagál erre.


szóval ha ír, ír magáról hogy van, meg én hogy vagyok és olyan k*csög, hogy erre, a fenti kérdésemre meg, ami nekem meg fontos mert már anyagi károm van miatta,(2000 eur eddig) nem válaszol.


mit tegyek ilyen esetben?


2014. máj. 1. 14:36
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

akik a levelet küldözgetik, azoknak már jeleztem, hogy nem is lakom ott, de nem foglalkoznak vele, mert hivatalosan viszont de, hiába írok nekik innen.


ezért kértem rá, hogy dobja vissza a címzett nem elérhető felirattal!


és nem egy ilyen húzása volt már, szemembe meg játsza a kedves, aranyos, jóbarátot!

2014. máj. 1. 14:40
 2/17 anonim ***** válasza:
Miért is nem jelentkeztél ki és jelentkeztél be itthon? Te vagy a hibás.
2014. máj. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

Sajnos őt tudtommal a törvény nem kötelezi arra, hogy az előző lakó adminisztrációs ügyeit elintézze. Célszerű lenne minél hamarabb kijelentkezned, megszüntetni azt a lakcímet, és minden érintett céget, szervezetet felhívni telefonon, akikkel szemben anyagi károd van, hogy átírhassák az adatokat.


A lakótársad nem valami etikus, de jogilag sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni vele. Sajnos a helyzet anyagi vonzata mindenképp téged terhel.


De egyébként nem vagyok jogász, pláne nem értek a Németországi jogalkotáshoz. De ha betelefonálsz pár helyre, hogy megváltozott a tartózkodási/lakcímed, az szerintem megoldhatja a problémát.

2014. máj. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

azért nem jelentkezek ki, mert ezért én nem fogok németbe utazni oda meg vissza.

itthonról semmit nem fogadnak el, mert telefonon, levélben, elektronikusan hivatalosan nem vagyok beazonosítható.


nem egyszer írtam nekik, mailen, faxon, hogy ráadásul tavalyra visszamenőleg töröljenek, tudomásul sem veszik!


de majd elintézem valahogy ezt a részét.


csak a volt lakótársam zavar, hogy ezt csak úgy hagyjam?

hogy szánt szándékkal kárt okoz nekem.

valamit nem kellene írnom neki, vagy elhordani a francba legalább?

2014. máj. 1. 14:44
 5/17 A kérdező kommentje:
amúgy meg itthon be vagyok jelentkezve, ezzel nem szűnik meg a kinti
2014. máj. 1. 14:45
 6/17 anonim ***** válasza:

Írd meg neki, hogy befizetsz a számlájára x összeget, ha ezt megteszi neked, amit kérsz.

Hátha beveszi, és megadja a bankszámlaszámát.

Aztán ha tényleg eleget tett a kérésednek, fizetés helyett jól elküldöd a k. anyjába.

2014. máj. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

nem ad számlaszámot, ezt már próbáltam.

volt, amikor elküldte nekem a leveleim (ezekből tudom, hogy büntetni akarnak, MERT NEM VÁLASZOLOK a hivatali levelekre, mert hát nem is tudtam róluk!)és írtam neki, hogy átvételnél ÉN fizetem, de ő szívességből, mert baráti alapra hivatkozva, kifizette.

nem fogad el pénzt.


csak az a bajom, hogy nem válaszol.

legalább írná azt, hogy lesz*rja a leveleim, nem küldte vissza. de nem azt hogy hogy vagyok, meg mizujs?!!

2014. máj. 1. 14:54
 8/17 A kérdező kommentje:
mit írjak neki, ami kifejezi a dühömet és nem leszek attól még tahó?
2014. máj. 3. 13:37
 9/17 anonim ***** válasza:

Apám, te alapból tahó vagy!


Mi a faxért vegzálod a szerencsétlent a saját magánögyeiddel?


A helyében szarnék magasról rád, jelentkezz ki vagy oldd meg ahogy akarod.


Csicskáztatod, utasítgatod, és még neked áll feljebb, ha tele veled a töke?! Eszem, faxom megáll!

2014. máj. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

mi van???


nem tudom neked hogy esne, ha valahol éltél, nem tudsz oda menni és ha kérdeznél valamit a saját cuccaidról és nem válaszolnak!

2014. máj. 3. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!