Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az IQ tud fejlődni?

Az IQ tud fejlődni?

Figyelt kérdés
Mennyire lehetséges az, hogy 8 éves koromban 128 IQ-t mértek, 17 éves koromban 138-at? A pszichológus azt mondta, hogy a kicsiknél lejjebb van a mérce, ott máshoz viszonyítanak. Lehetséges, hogy fejlődtem a korral? Vagy pusztán máshoz viszonyítanak idősebben?

2014. máj. 3. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

Nem is értem a kérdést. Már hogy a viharba ne fejlődnél? Tudod mi az az IQ? Intelligenciahányados. Ahogy az ember fejlődik, nyilván egyre okosabb és értelmesebb lesz, ahogy új feladatokat old meg (akár iskolában) úgy fejlődik a logikai készsége. Vagy szerinted te ugyan olyan okos voltál óvodásként, mint 17 évesen? Nyilván nem...


Az IQ nem egy állanó, ami az emberhez van rendelve. Az IQ teszteket az adott korcsoporthoz nézik, tehát egy adott korra vonatkozik, és az azonos korú emberek közül tudsz kitűnni vele. 1 év múlva már lehet 30 értékkel romlott, vagy nőtt az IQ hányadosod. Folyamatosan ingadozik, aminek csak egy adott korra levetítve van értelme. Jobb esetben a kor előrehaladtával nő, hisz egyre többet tanulsz, egyre okosabb leszel. Persze van felső határa, de te még azt nem érted el, úgyh irány tanulni.

2014. máj. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha folyamatosan kihívások elé állítod az elmédet, akkor egyre több szinapszis alakul ki az agyadban, fejlődik az asszociációs, minta illesztési és minta felismerési készséged. Vagyis igen, az IQ tud fejlődni. Az agyadat éppen úgy tudod edzeni, ahogy az izmaidat! Érdemes olvasni ezzel kapcsolatos önfejlesztő és agykontroll könyveket.

Bárki lehet Einstein. Az IQ nem annyira genetikai eredetű, mint inkább arról szól, hogy milyen hatékony gondolkodási sémákat sajátítottál el életed során. Ezeket a sémákat tudatosan is lehet fejleszteni/tanulni.

2014. máj. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Az optimisták és a hiszékenyek fölpontozták az előző

torzítást 100%-ra?!

Kár erőlködni, hiába gyúr valaki a tipikus feladatokra, csak a tesztet és önmagát képes becsapni.

Persze, hogy be lehet tanulni azokat az "elvont" teszteket.


Nos ezzel szerzett egy más értelmes dologra használhatatlan képességet.

Ugyan, melyik IQ kérdéssel találkozunk a való világban.

Az élet nem olyan sematizált.


Mellesleg önmagában a magas IQ mellé elviselhetetlen emberi tulajdonságok társulhatnak kellő szocializáció nélkül.

2014. máj. 4. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Győzd meg erről azt a számtalan multinacionális céget, akik IQ tesztekkel mérik fel a munkavállalók képességeit!
2014. máj. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a "több milliárd légy nem tévedhet" esete, és látszik is a bejutókon, hogy nem valami fényesen produkál a filter.
2014. máj. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Erről egy beszólás jut eszembe: "Neked, mint kívülállónak mi a véleményed az intelligenciáról?" :D


Nem akarok bántó lenni, de mindig mosolyognom kell, mikor valaki úgy formál véleményt valamiről, hogy szándékosan nem tájékozódik előtte. Nyilván IQ tesztes kérdésekkel nem fogsz találkozni a való életben. :D Viszont IQ tesztekkel jól le lehet mérni, hogy ki mennyire hatékony az összefüggések felismerésében bármilyen területen. Az is látszik, hogy nem mérnöki területen dolgozol. Az informatikai cégek például nem véletlenül iratnak raven teszteket a felvételizőkkel. Ez nem popkultúra, ez nem csak úgy elterjedt, mint egy hóbort. 120-as IQ alatt nem igazán fogsz magadévá tenni olyan ismeretanyagokat, mint a generikus programozás, vagy az evolúciós algoritmusok témaköre. Amúgy az IQ tesztek alkalmazhatóságáról és jelentőségéről számtalan tudományos publikáció született, szóval nem engem kell meggyőznöd arról, hogy ez nem egy működő dolog.

2014. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

igen, bár elég sokan vannak azon a véleményen, hogy az iq egy statikus, maximális szellemi képességet tükröző szám.


az iq növekedhet, ha pl az eltelt évek során jobban képezted magad olyan területeken, amik jobb iq teszt eredményeket hoznak, mint kortársaid, nevezhetjük fejlődésnek.


az iq önmagadhoz képes irreleváns, mivel az iq a korcsoportátlagtól való szellemi eltérést jelenti.

akkor is valószínű a szellemi fejlődés, ha 8 évesen 140es iqd volt, 18 évesen meg 120, legfeljebb nem "iq" fejlődés.

2014. máj. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az informatikai cégek például nem véletlenül iratnak raven teszteket a felvételizőkkel. Ez nem popkultúra, ez nem csak úgy elterjedt, mint egy hóbort. 120-as IQ alatt nem igazán fogsz magadévá tenni olyan ismeretanyagokat, mint a generikus programozás, vagy az evolúciós algoritmusok témaköre."


Azt ne mondd, hogy nem része a szaknak! :D Tájékozottkám! :D

2014. máj. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az hogy a tananyagban benne van-e azt iskolája válogatja. Ellenben a legtöbb felsőoktatásról kikerült hallgató nem ért ahhoz, amit tanult! Sz*r az oktatási rendszerünk, ez van. Informatikai pályán a diploma nem sokat ér.
2014. máj. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!