Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Véget vethet az eltérő jövőkép...

Véget vethet az eltérő jövőkép egy párkapcsolatnak?

Figyelt kérdés
Tinédzser korunk óta együtt vagyunk a párommal, végzősök vagyunk az egyetemen. Tavaly Belgiumban voltam egy évet mert megnyertem egy külföldi ösztöndíjat. Kb. két havonta találkoztunk, nehéz volt, izgalmas, de támogatott, hiszen ez egy jó lehetőség volt. Mindig is tudásszomjas, nagyon érdeklődő, maximalista diák voltam már általánosban. Úgy neveltek, hogy a tanulás a legfontosabb és dolgozzak keményen.(leszögezném nem a szüleimnek vagy magamnak szeretnék megfelelni, szimplán szeretek tanulni és egyet értek a fontosságával)Jövőre lehet pályázni különböző rezidensi állásokra Németországba. Amikor elkezdtük az egyetemet abban maradtunk, hogy együtt csináljuk végig, és együtt megyünk ki. Mindig meséltem neki a vágyaimról, a kitűzött céljaimról minap közölte, hogy Ő nem tud ilyen nagyra vágyni, nem is olyan szorgalmas mint én, türelme sincs annyi tanulni, kutatni mint nekem és az utazások és tanulmányok helyett gondolkodhatnék inkább a családalapításon. Én is szeretnék családot, gyerekeket, de nem most, addig még sok hegyet szeretnék megmászni. Múlt heti zh bulin barátinktól halottam vissza, hogy féltékeny és nem akarja, hogy nőként okosabb legyek vagy többet tapasztaljak, alkossak mint Ő.

2014. máj. 8. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Úgy tűnik, hogy eljött a pillanat, amikor döntened kell: karrier vagy család (bár érthető a párod irigysége, azért aggasztó szerintem). Mindkettő nem fog menni, vagyis a jelenlegi pároddal semmiképp, legalábbis így néz ki a dolog.
2014. máj. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen, hiszen a megegyező jövőkép a kapcsolat egyik alappillére...
2014. máj. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sikerül összhangba hozni a jövőképet, akkor igen, nagyon is hogy véget vethet.
2014. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2014. máj. 8. 17:42
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

Veget vethet neki, de azert ezt a helyzetet szerintem meg meg lehetne oldani.


Ulj le vele komolyan beszelgetni egy uveg bor melle, es mondd el neki, hogy kicsit kesobb Nemetorszagban kepzeled el a jovotoket, csaladalapitast, jobb korulmenyek kozott.


Viszont ezert meg kell dolgozni.


Mivel o is tanul, es vegezni is fog, neki is van eselye egy diplomas allasra kint. A nyelvet tanulja meg jol, es ne legyen mar ennyire bepanikolva.


Magyarazd el neki, hogy ne csinaljon ebbol onerzeti kerdest, inkabb legyen buszke rad, es motivalja ot a te energiad. Ti egyek vagytok, es egy csapatkent kene mukodni, nem versenyezni.


Meg lehetne ezt beszelni! Madartavlatbol kene neznie a dolgokat, hogy a te aktivitasod mindkettotoknek sikert hozhat. :-)

2014. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!