Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha ki kell választani hogy...

Ha ki kell választani hogy bal vagy jobb kezes vagyok melyiket válasszam? Mondjuk tesin ezt mondom magyaron meg azt? :D

Figyelt kérdés
ballal írok, jobbal dobok, ballal eszem, jobbal kezelem az egeret, ballal mosok fogat, jobbal vágok ollóval stb stb stb.

2014. máj. 9. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Kulcsold ossze a kezed, mintha imadkoznal. Fuzd ossze az ujjaid. Nezd meg, hogy melyik huvelykujjad van feljebb, a bal, vagy a jobb? Na, az alapjan tudod megmondani :)
2014. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kétkezes vagy.
2014. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de nem tudok jobbal írni vagy ballal dobni.
2014. máj. 9. 13:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az sokat nyom a latba, hogy ballal irsz.
2014. máj. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én is így vagyok, ballal írok, de sok dolgot jobbal csinálok. ez azért van, mert sok dolgot csak jobbkezeseknek terveznek és a balkezes megtanulja a jobb kezével használni, mint pl a szerszámok többsége...
2014. máj. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha jobbal dobsz, akkor te az írást tekintve egy átszoktatott balkezes vagy.
2014. máj. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem szoktattak semerre. és egy időben amikor oviban az ember elkezd rajzolni és dobni. na mindegy szóval amikor megtanulsz dobni szintén ovis vagy és a kavicsokat bármelyik kezeddel eldobhatod. szóval ez onnan ered.
2014. máj. 9. 19:35
 8/10 anonim ***** válasza:
A legtöbben egyfelé orientálódnak kb. mindenben, kivéve ha másképp tanítja őket valami figyelmetlen szülő vagy óvónő, vagy akár nagyszülő, család barátja, olykor más gyerekek. Általában tehát van domináns kéz. Ha kétkezes valaki, akkor úgyis az lesz, hogy "bármelyik kézzel" kezd hozzá mindenhez, és esetleg ha sokat gyakorol valamelyikre (írás), akkor az az egyik kézen sokkal jobb és kényelmesebb. De rosszul fogtam meg a lényeget egyébként: balkezes vagy, de nem nagyon, inkább ez van, ahogy a felsorolásodat ikúval is átpásztázom kicsit. Tehát könnyen használod jobbal a jobbkezes világot, de ami balkezes világnak is elmegy (vagy tökéletes), az ballal lett kényelmesebb. Egyedül a dobás kakukktojás. Önmagában elég lenne azt mondani, hogy jobbkezes vagy, nem értem, hogy kerül oda, miért volt kezdetben kényelmesebb, vagy ha nem volt kényelmesebb, miért arra gyakoroltál rá kertitörpe korodban.
2014. máj. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy jól láttam először... Ugye az írás, evés, fogmosás mind betanított dolog, lehet, hogy észre se vetted, és nyomást gyakoroltak rád, hogy balkezes legyél. Ha mindenki balos a családban, vagy aki ezeket tanította, balkezes, akkor teljesen érthető. A dobás nagyon spontán, az egér is először nagyon durván átkívánkozna, ha nem lennél igazából jobbkezes, és az olló is nagyon komoly sarokpontja a balkezes életnek, nem cserélnek kezet inkább a legtöbben, hiába tör és hiába kell ujjakkal ráfeszíteni a kényelmetlen ellenirányban. Hajlanék arra, hogy jobbkezesebb, mint bal.
2014. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
de senki se balkezes a családban. a bal szemesség és a bal lábasság meg szintén nem tanítás eredménye.
2014. máj. 10. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!